Вівторок, Квітень 24
Білий Ангел - Центр яскравих подій

Колишня військова частина розвалюється. У військових уривається терпець

В Сторожинці, за кілька хвилин ходьби від центру міста, по вул. Гвардійській, знаходиться територія колишньої військової частини А0267, де розміщувався навчальний танковий полк.

Після розформування в 2003 році, декілька будівель віддали під житло – штаб рембату, колишні склади, магазин, караульне приміщення, одну казарму. Ті будівлі, де зараз живуть люди, збереглися в відмінному стані, територія біля них доглянута. В колишній будівлі штабу ВЧ А0267 тепер знаходиться Сторожинецький відділ поліції.

Солдатську столову вже декілька років переробляють в дитячий садок.

Решта території частини справляє гнітюче враження – заросла чагарниками та деревами, з будівель зникають двері, вікна, підлога, стіновий матеріал. Бокси, в яких зберігалася військова техніка, занедбані та понищені, дорога, яка вела до парку бойових машин, зруйнована.

З часом від 18 га військової частини виводяться у власність або постійне користування земельні ділянки – приватними особами, Сторожинецькою міською радою, Міністерством внутрішніх справ, Прокуратурою Чернівецької області тощо. По декількох ділянках, таких як під будівлею клубу, інформації про власника в Публічній кадастровій карті взагалі немає.

В 2011 році Сторожинецька міська рада дала згоду на передачу в державну власність до сфери управління МВС будівель казарм

Рішення сесії щодо згоди на передачу будівель до МВС

В 2012 році будівлі передали до сфери управління МВС

Рішення про передачу будівель казарм

З 2013 міська рада пише звернення до Міністерства оборони, Чернівецької ОДА, Сторожинецької РДА з проханням розглянути питання про подальше використання будівель та земельної ділянки за цільовим призначенням, оскільки споруди руйнуються, а територія захаращується.

Перше звернення міської ради щодо землі та майна колишньої військової частини

В 2014 році Сторожинецька міська рада звертається до Міністра оборони України з проханням безоплатно передати майно колишньої військової частини з державної до комунальної власності.

Звернення міської ради до Міністра оборони України

В 2015 році міська рада пише звернення до Військового комісару Чернівецької області, де просить розглянути можливість відновити майно та використати його за цільовим призначенням. Передати у власність громади його вже не просять.

Звернення від міської ради до Військового комісару Чернівецької області

 

В 2017 році Сторожинецька міська рада звертається до начальника ГУ Національної поліції в Чернівецькій області з проханням вирішити питання подальшого використання двох казарм для реконструкції під житлові квартири або передати їх на баланс Сторожинецької міської ради, зазначаючи, що працівники поліції отримають в цих будівлях 96 квартир.

Звернення до начальника ГУ НП в Чернівецькій області

На різних зборах учасників бойових дій, що стало особливо актуальним після початку бойових дій на Сході України, позиція міської та районної влади була однозначною – будуть докладатися всі зусилля щоб переробити колишні казарми під квартири саме для учасників АТО.

Ситуація на території колишньої військової частини з кожним роком погіршується, що дуже турбує військових пенсіонерів, а зараз вже і тих, хто повернувся з зони АТО.

Разом з військовим пенсіонером, воїном-афганцем Дмитром Миколайовичем Сметанюком, котрий відслужив 25 років у цій військовій частині, ми пройшли частиною території для того, щоб показати, в якому вона зараз стані.

Дмитро Миколайович зараз ініціює звернення до Міністерства оборони, Кабінету Міністрів та Головнокомандувача щодо передачі земельної ділянки з будівлями, які знаходяться на ній, в власність Сторожинецької громади безоплатно. Таку ініціативу підтримали його бойові побратими і найближчим часом вони планують поїхати з зверненням до столиці.

На даний час вхід на територію та у напівзруйновані будівлі вільний, чим не гребують скористатися любителі розпивати спиртні напої або ті, хто підсів на наркотики. Страшніше те, що й діти, які проживають на сусідніх вулицях, часто бігають по спорудах, ризикуючи здоров’ям, оскільки приміщення в більшій частині аварійні.

З дороги, яка вела до парку бойових машин, зникли залізобетонні плити
Казарма І, ІІ, ІІ батальйонів у занедбаному стані
Покрівля складів руйнується

Колишня котельня також в напівзруйнованому стані

Бокси бойових машин без дверей, під’їзд до них заріс деревами

Контрольно-технічний пункт зруйнований
Пункт заправки паливно-мастильних матеріалів зруйнований, бочки демонтовані

Там, де колись стояли десятки танків, зараз гуляє вітер
Магазин Водолій
  • Гость: Ну і хто тепер атошникам бреше? На зустрічах говорять, що роблять все, щоб там були квартири для учасників бойових дій, а самі пишуть листи, що там буде 96 квартир для поліції. І що це за манси - листи писати? Скільки раз вони були в Києві, з цьої міської ради, по поводу казарм? Скільки раз ходили на зустрічі до міністрів чи ще кого там в столиці? Ніскільки? Листи може і секретарша писати. Ситуація дуже сумна, потрібно приймати кардинальні рішення, поки ще можна спасти ті казарми.
  • Гость: 96 квартир - це як раз дві казарми. Може й не вистачити. Іншим нічого не залишиться. Не можна всім обіцяти одні й ті самі квартири. Людей зіштовхують між собою.
  • Гость: Ніхто повторюю НІХТО і НІЧОГО на рахунок 2 казарм не зробить поки воно не завалиться
  • Гость: Так як і з садочком. Скільки років обіцяють здати садок для дітей. Черги сумашедші, а результату нуль. Дитину неможливо влаштувати вже другий рік. Адміністрація, РДА, тепер міська рада наживаються відмивають гроші на цьому обєкті. На дітях спекулють, заробляють. Що ще можна сказати. Надіялися на голову громади, що щось змінеться, а воно іще гірше стало.
  • Гость: "слуги народу", що ще скажеш. Я згідна з Петром їм вигідно розвалити, "прихватизувати" на відкритих торгах за копійки. І будувати нові мікрорайони. Так стають міліонерами.
  • Гость: Пригадую як Бартош обіцяв, потім Фіщук обіцяв потім Карлійчук хто наступний буде розкладати буковинську лапшу на вуха, та скільки часу потрібно Сторожинчанам, щоб зрозуміти, що ця наволоч просто дурить чесний український народ.