Вівторок, Квітень 24
Білий Ангел - Центр яскравих подій

Техногенно-екологічна катастрофа у підвалі голови РДА

“Загроза” техгоненно-екологічній безпеці району

Як каже нам Вікіпедія, надзвичайна ситуація – це порушення нормальних умов життя і діяльності людей на об’єктах або територіях, спричинене аварією, катастрофою, епідемією, стихійним лихом, епізоотією, епіфітотією, великою пожежею, застосуванням засобів ураження, що призвели або можуть призвести до людських і матеріальних втрат.

Нещодавно в Сторожинецькій РДА відбулося позачергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС).

Кабінетом Міністрів визначено цілий ряд завдань, якими опікується комісія такого типу. Якщо коротко, то вона є постійно діючим органом, який забезпечує координацію діяльності місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, пов’язаної із забезпеченням техногенно-екологічної безпеки, захисту населення і територій від наслідків надзвичайних ситуацій, організаційних заходів протидії терористичній діяльності та воєнній загрозі, запобігання виникненню надзвичайних ситуацій і реагування на них.

Наприклад, наша районна комісія розглядала питання щодо отруєння дітей в Давидівській школі, впроваджувала заходи щодо попередження загибелі людей на водних об’єктах району, захищала район від африканської чуми свиней тощо.

На порядку денному одного з останніх позачергових засідань комісії, де головує перший заступник голови РДА та до складу якої входять рятувальники, лікарі, екологи і куди було запрошено представників міської ради та КП “Сторожинецьке ЖКГ”, було одне питання – про систематичне підтоплення житлового будинку жителя Сторожинця Ярослава Бартоша. Ось так. На офіційному сайті Сторожинецької РДА забули, напевно, згадати про те, що таке засідання відбувалося.

Крім того, з протоколу засідання ми дізнаємося, що до цього простого сторожинчанина, який тільки по збігу обставин є ще й головою РДА, неодноразово приїжджали рятувальники, щоб викачати воду з підвального приміщення житлового будинку. Цікаво дізнатися, а скільки разів виїжджали пожежники до інших жителів району, щоб відкачати їм воду з підвалів? Майже впевнений, що жодного.

Через калюжу на дорозі і неможливість домовитися з сусідами, щоб провести дренаж (sic!), голова РДА хоче змусити міську раду через своїх підлеглих (інакше ніяк, рішення комісії є обов’язковими для всіх) вирішити техногенно-екологічну катастрофу дуже локального масштабу. За бюджетні кошти. По тихому.

Зрозуміло, що на гідроізоляцію підвалу гроші потрібні. За округом закріплений депутат, який може написати акт обстеження матеріально-побутових умов і винести на сесію питання про виділення матеріальної допомоги. По максимуму – 5000 грн.

Можливо, власної офіційної заробітної плати, якої за 2016 рік згідно декларації було 188 тисяч 906 гривень, не вистачає, щоб навести лад у подвір’ї?

Жаль, що коли затопило підвали у 16 будинках по вул. Шевченка в Сторожинці і пенсіонери мало не плакали через понищені продукти харчування та домашню консервацію, не було видно рятувальників, які викачували воду, і, наскільки мені відомо, не збиралася комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Як ми керуємо районом, якщо ми не можемо самі вирішити свої проблеми, перекладаючи їх на плечі спеціальної комісії, де головує, до речі, прямий підлеглий?

Підтоплення підвалу через воду на вулиці – питання максимум рівня начальника КП “Сторожинецьке ЖКГ”, а аж ніяк не районної комісії з ТЕБ та НС. Але “пани б’ються – у холопів чуби тріщать”.

Михайло Шморгун

Магазин Водолій
 • Гость: Ні, ну це вже срам на увесь район. Та хібаж рятувальним службам більше нема чим зайнятись, окрім, як рятувати закрутки в підвалі голови райдержадміністрації витрачаючи на це бюджетні кошти. Адже, дійсно, до простого вуйка вони ж не приїдуть півдня качати воду з підвалу безкоштовно бо вуйко розуміє, що сам повинен подбати за гідроізоляцію власного підвалу. А от очильник РДА рішив зекономити переклавши власні проблеми благоустрою своєї домівки на Карлійчука, а у його лиці на бюджет міської громади, яка повинна профінансувати роботи з облаштування стічних канав під будинком пана Бартоша та гідроізолювати його підвал.
 • Гость: А ти що не бач на фото, що канав на дорозі то нема взагалі, а перед воротами деревообробного цеху Бартоша величезна калюжа? То чи не обов язок мера Карлійчука прокопати шанці перед воротами бізнесмена, аби с той міг спокійно робити свій бізнес і не відволікати власні фінанси на елементарне облаштування під їзду до свого підприємства? А для чого тоді ж Карлійчук у громаді? Чи не міг би він краще дати команду комісії міськради, що виїхала туди розбиратись із цим ЧП прийти одразу з лопатами та й викопати перед вікнами Бартоша шанці і засмолити підвал районного ПАПІКА?
 • Гость: Потрiно звернутись до польскоi гмiни.Може допоможуть його сiм'i:)
 • Гость: Бартоша на смітник, як можна керувати районом якщо у власному бкдинку не може навести лад
 • Кум Вітя: shit happens
 • Гость: Цікаво, яка офіційна реакція Сторожинецької об єднаної територіальної громади? Чи виконали вони рекомендації підлеглих бартоша у пункті 2 протоколу, щодо ліквідації цього стихійного лиха у найкоротші терміни? Та чи має намір Карлійчук М.М. викроїти, з і так критичного міського бюджету, кошти на порятунок малоімущої та соціально-вразливої особи без мудрого керівництва якої район вряд чи протягне бодай тиждень!?
 • Гость: Відповідь Карлійчука Бартошу в студію!!! І якщо М.М. його "післав", тоді респект і уважуха такому мерові!
 • Гость: Інформація від джерел з міської ради: Мер таки "післав" знахабнілого Бартоша, але досить витончено та красиво. Обіцяли після вихідних надати той "лист козаків до турецького султана". Кажуть - буде весело всім, а найпаче самому Бартошу.
 • Гость: Мер два слова докупи склеїти не може, не те шо когось посилати. Той, хто підготовив відповідь - молодець, Карлійчук тут ні при чому.
 • Гость: Бо ж то не справа мера слова клеїти. Для цього він обзавівся мозговитими працівниками, а від нього вимагаємо тільки скеровувати у правильному напрямку свою команду, стійко стояти на законних позиціях та цього ж вимагати і від свої команди.
 • Гость: Шутки шутками, а вот мне интересно: знает ли Президент Украины в каких влажно-экстримальных условиях приходится трудиться его подчиненному? Предлагаю походатайствовать перед Петром Алексеевичем дабы тот великодушно смилостивился да и снизошёл к проблемам своего верного слуги, выписав ему что ли материальную помощь али премию какую. Берусь собирать подписи в поддержку прошения к Президенту. Думаю, подписей с тыщу наберу только за выходные. Ведь, промедление в этом деле - смерти подобно. Есть еще добровольцы помочь очистить наш район от "скверны" сидящей в высоком кабинете и беспардонно рассчитывающей на помощь бюджета громады?
 • Гость: Цілком підтримую. А ще краще подати до суду на Мікіцела Т. який в свій час не спромігся якісно облаштувати всю будівлю і дороги. Тепер приходиться все ремонтувати і відкачувати воду через недбалісь. Ужас какойто.
 • Гость: Підтримую та підпишуся
 • Гость: І я готовий підписатися теж та й сусіди мої також хочуть забити по цвяху у посаду цього недалекого "чинуші". Доволі таки слушна нагода. Годі терпіти цей срам!
 • Гость: Повноваження голів місцевих державних адміністрацій можуть бути припинені Президентом України у разі: 1) прийняття відставки голови відповідної обласної державної адміністрації; 2) подання Прем'єр-міністра України з підстав, передбачених законодавством про державну службу; 3) висловлення недовіри простою більшістю голосів від складу відповідної ради; 4) з інших підстав, передбачених цим та іншими законами України; 5) з ініціативи Президента України. Повноваження голів місцевих державних адміністрацій припиняються також у разі їх смерті. Отже, Віталій Сергійович, реальними є дві можливості для відставки голови РДА: - добровільна відставка; - примусова відставка ( за рішенням Президента України чи за висловленням недовіри райради. Навряд чи Президент дослухається до звернень громадян. А Сторожинецька райрада могла б розглянути питання про недовіру Бартошу. Краще збирати підписиіз зверненням до райради про відставку голови РДА ( разом із його коханою заступницею )
 • Гость: Нарешті щось цікаве, бо я вже думав, що Сторожинець.інфо став інтернет-версією районної газети :)
 • Гость: В першій сканкопії забули номер будинку замалювати
 • Балінов Дмитро: Виправили, дякую.
 • Гость: А чи не про голову РДА йдеться нижче? ЗАКОН УКРАЇНИ Про запобігання корупції Стаття 1. Визначення термінів реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень; А ось чим насправді повинна перейматись Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Отже, шукаємо чи є нижче подія заради якої підлегла голови РДА, будучи головою даного органу, скликала її ПОЗАЧЕРГОВЕ засідання. ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. № 409 ТИПОВЕ ПОЛОЖЕННЯ про регіональну та місцеву комісію з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій 3. Основними завданнями комісії на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці є: 1) координація діяльності райдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, пов’язаної із: функціонуванням територіальної підсистеми єдиної системи цивільного захисту; здійсненням оповіщення органів управління та сил цивільного захисту, а також населення про виникнення надзвичайної ситуації та інформування його про дії в умовах такої ситуації; залученням сил цивільного захисту до проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, надання гуманітарної допомоги; забезпеченням реалізації вимог техногенної та пожежної безпеки; навчанням населення діям у надзвичайній ситуації; визначенням меж зони надзвичайної ситуації; здійсненням постійного прогнозування зони можливого поширення надзвичайної ситуації та масштабів можливих наслідків; організацією робіт із локалізації і ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, залучення для цього необхідних сил і засобів; організацією та здійсненням: - заходів щодо життєзабезпечення населення, що постраждало внаслідок виникнення надзвичайної ситуації; - заходів з евакуації (у разі потреби); - радіаційного, хімічного, біологічного, інженерного та медичного захисту населення і територій від наслідків надзвичайної ситуації; вжиттям заходів до забезпечення готовності територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту до дій в умовах надзвичайної ситуації та в особливий період; здійсненням безперервного контролю за розвитком надзвичайної ситуації та обстановкою на аварійних об’єктах і прилеглих до них територіях; інформуванням органів управління цивільного захисту та населення про розвиток надзвичайної ситуації та заходи, що здійснюються; забезпеченням: - живучості об’єктів національної економіки та державного управління під час реагування на надзвичайну ситуацію; - стабільного функціонування об’єктів паливно-енергетичного комплексу під час виникнення надзвичайної ситуації, злагодженої роботи підприємств, установ та організацій для забезпечення сталої і безперебійної роботи об’єктів Єдиної газотранспортної та об’єднаної енергетичної систем України; - безпеки та сталої роботи транспортної інфраструктури, послуг поштового зв’язку та всіх видів електричного зв’язку; - санітарного та епідемічного благополуччя населення; організацією та керівництвом за проведенням робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій регіонального і місцевого рівня; встановленням кількісних та якісних показників виведення з ладу транспортних засобів, промислових, громадських і житлових будинків та споруд, комунальних і енергетичних мереж, засобів зв’язку, магістральних газо-, нафто- або інших трубопроводів, залізничних вузлів, портів, мостів, шляхопроводів тощо;
 • Гость: Срочно на перші шпальта! "СЕНСАЦІЯ! У ГОЛОВИ РДА ПІДМОКАЄ!"
 • Гость: 1.Бартош перекрив природний водовідвід води з дороги та переправив на сусідську ділянку. 2. Тепер іде війна між сусідами бо вантажіки не можуть завезти деревину до Бартоша у цех, тому голубенька мрія Бартоша заволодіти ділянкою напроти. 3. Ні з одним сусідом ГОЛОВА РДА не розмовляє, бо вони не ПРАВІ. Так само як і його дружина, що при комісії громади показала себе як справжній арієць (вища раса). 4. Скликати комісію по штучно створеній проблемі це як мінімум протокол про корупцію, на що и практично мала б відреагувати наша безпека та поліція. 5. По останніх заявах Власенка та листах в Адміністрацію Президента від районної ради щодо Бартоша стає зрозумілою паралель Бурбак - Фіщук. 6. Прихід Гуцуляк К.Г. на посаду заступника голови РДА означає здачу БЮТу БПП як мінімум у Сторожинецькому районі, хоча хлопці з БПП себе непогано почувають, та розраховують, що КГ з її амбіціями розвалить спарку РДА_БЮТ. 7. І по останнім звісткам, що громади починають повністю ігнорувати РДА, і вони практично однодумці можливо і у нас відновиться справедливість, що можно було побачити по приїзду Федурука і К у район, та продовженю без присутності представників РДА ( що по чуткам викликало неабияку озлобленість Бартоша). 8. Далі буде ......
 • The Вуйко: Мда
 • people: Тепер справа честі Я.Бартоша та Д.Ковальчук дружно піти у відставку. Хоча, що я говорю - у таких людей честь загубилася десь у них під хвостом...
 • Гость: ХА ХА ХА. У яку відставку? Вони просто не розуміють, що роблять щось не так і свято впевнені в тому, що вони праві. Це дуже небезпечне поєднання - тупості з самовпевненістю. Там ще є і ініціативність - в результаті маємо Сторожинецьку РДА.
 • Гость: Що-до бізнесу голови РДА Бартоша Я.М. він по сьогодення не змінив цільове призначення даного ангару а тому з порушенням закону на території Сторожинецької громади працює не за ЗАКОННО, я вже не говорю про те як йому ночами возять лівий ліс
 • Гость: Мотуз Михайло постійний постачальник лісу і не просто лісу а дубу, цінної породи. Відробляє за свою нахабну дружину, яку завдяки такій афері посадили на місце завідуючої дитячого садка №2 і де вона так само як її колега Бартош по хамски та тупо зжирає людей. Уже багато хто пішов і пішли нормальні люди а от такі сволочі залишаються. Взятки вона бере сумашедші і ділиться з бідною людиною Бартошем, а лісник допомагає (начальник освіти). Та таких багато і вони всюди.Ліс крадений Мотузу також постачають цигани з майдану вночі, можете перевірити.
 • Гость: Не буде у нас змін на добре ніколи, якщо вже через чотири дні після публікації про явну корупцію з боку керівників РДА нам вже все по-фігу. На це й розраховують ті, що прикормилися біля владного корита, всяку проблему вони просто замовчують і лікують часом. Нас тупо ігнорують, обкрадають та з нас насміхаються.
 • Гость: Нічого з цього всього не буде. Бартош звернувся в комісію як громадянин міста а не як очільник влади в районі. А звідки і куди він возить ліс, для цього є поліція. Щодо зміни цільового призначення, це питання мерії, а вона мовчить, значить з документами в порядку. Питання відведення води з даної вулиці на порядку денному ще з 2008 року. Є навіть судові рішення, яким міську раду зобовязано провести відповідні роботи по відведенню води з території яку видно на фото. Міська рада до цих пір нічого не зробила. А особисті стосунки Карлійчука і Бартош із за цієї ситуації і з 2008 року і погіршилися. Так що радив би Вам пане "великий пісателю" Шморгун, зібрати всі матеріали з даної ситуації які є в мерії, РДА, МУВГ, судах (господарському і Сторожинецькому), провести їх аналіз, якщо у Вас вистачить знань в даній сфері, і тоді писати статті. Спочатку за даний матеріал, якщо добре попрацювати, Вас шановний пісателю можна притягнути до відповідальності. Я думаю що гр.Бартош по даному питанню вже працює. Щодо Діани питання неоднозначне.
 • Гость: Дааа.... Тут святий Бартош.... і продажний писака... Це питання, пораднику, НЕ ПІДПАДАЄ під роботу комісії ТЕБ та НС. Тобто треба було дати відповідь, що це питання не в компетенції комісії і відправити Бартоша дальше судами ходити. Щодо рішення 2012 року, треба було йому дальше судитися, чого заглох? Чого би там стосункам з 2008 року погіршуватися, якщо тоді Карлійчук був головою РДА, а Бартош - простим депутатом райради? Чисто по людськи - голова РДА міг би сам зробити порядок з тією проблемою, з якою мучаються половина сторожинчан, а не починати через свого підлеглого (то, що він звертався як простий громадянин, не означає, що він перестає бути головою РДА ОДНОЧАСНО) тиснути на міську раду. Якщо тобі нагадати, то уже раз ці "розумники" писали документи, що вся область не вірила, що така брідота може вийти з райдержадміністрації. https://storozhynets.info/просимо-допомоги І потім вибачався: https://youtu.be/7awE3FFgFVs?t=93 Треба тобі, пораднику, глибше вникати в життя нашого голови РДА.
 • Гость: "Щодо Діани питання неоднозначне" - це означає що Бартош просто засцав сам щось шатати, якщо щось станеться не так, як він думав - зразу "я не я і хата не моя". Думаю, якщо на камеру знімуть, як йому бук з дубом возять (без бірок) на ту пилораму, він тоже скаже, шо вона не його, а його жінки, а він святий? Уже раз так брехав, що ВІН до того нічого не має, і то всьо ЩЕ З 2015 року не його, а ... його жінки. Так у нас більшість чиновників таких на Україні - це не у них бабки, машини і кварити. Це жінки їхні - процвітаючі бізнесмени. РАПТОВО.
 • Гость: За цей матеріал, якщо добре попрацювати, треба висувати звинувачення в корупції голові РДА. Ось що може бути за цей матеріал. Але що я говорю... Не в цій країні...
 • Гость: Починаючи з травня 2016 року у зв’язку з набуттям чинності нового Закону України «Про державну службу» до переліку осіб, підслідних НАБУ, додаються голови районних державних адміністрацій. У мене теж є сумніви, що НАБУ візьметься за нашого бартоша. А жаль...
 • Гость: Не вже ми неможе в Сторожинці навести порядк з тими хто не може навести його вдома? Може зібратися і гуртом вирішити це питання?
 • Гость: активіст до активіста, та ще й Виталий Сергеевич береться зібрати підписи - може щось вийде з цього путнє, якщо до того часу бартош сам не здогадається втікти у відставку...
 • Гость: Пiдтримую.Геть знахабнiли.Потрiбно щоб працювали для громади. А на власнi iнтереси...