Вівторок, Квітень 24
Білий Ангел - Центр яскравих подій

Папірчик на 11 мільйонів. З душком

На останній сесії Сторожинецької міської ради з голосу, без підготованого проекту рішення, до порядку денного було включено питання про розподіл 11,2 млн. грн. інфраструктурної субвенції (як зміни до плану соціально-економічного розвитку), наданої нещодавно Кабміном для Сторожинецької громади. Для чого ці кошти?

Кабінет Міністрів визначає, що вони надаються для формування інфраструктури об’єднаної територіальної громади, що належить до комунальної власності.

На що ж “запланувала” витратити ці кошти міська рада? Це видно на світлині нижче:

Чому “запланувала” в лапках? Тому що проект цього розподілу був виданий депутатам прямо перед сесією, не пройшовши профільні комісії та обговорення. Не було погодження ні з старостами населених пунктів, ні з членами виконкому, ні з головами фракцій і постійних комісій. Хто його планував, хто саме розподіляв – депутатам не повідомляли. Обгрунтовувалося це тим, що потрібно негайно розподілити, інакше не отримаємо кошти. Ніби два-три дні паузи для обговорення були б критичними.

Розподіл цих грошей викликав жваве обговорення на сесії. Звучали заяви про надання переваги певним населеним пунктам громади, звинувачення в невиконанні даних раніше обіцянок, адресовані міському голові, і так далі. Все це є на повному відеозаписі сесії.

Змінами до своєї постанови, Кабмін конкретно визначає, навіщо надається субвенція місцевим бюджетам:

Таке враження, що такі “дрібниці” мало цікавлять “авторитарно-демократичний” стиль проведення сесій Сторожинецької міської ради, коли більшість депутатів голосує тільки за словами головуючого, не вникаючи в подробиці прийнятого рішення.

Дозволю собі нагадати, що виборці доручили депутатському корпусу розвивати громаду для всіх, а не за бажанням купки “планувальників”.

Найбільше цікавлять правки у шостому пункті постанови Кабміну:

Що це означає? Що формування переліку заявок здійснюється виконкомом, а не сесією. Саме виконком подає ці заявки в ОДА для отримання висновку щодо відповідності цього розподілу плану соціально-економічного розвитку громади. Першопочатковий варіант був прийнятий на V сесії Сторожинецької міської ради і не зовсім так виглядає:

Вже зайвим буде говорити про те, що на останній сесії з статті бюджету громади, що передбачала реалізацію заходів щодо інвестиційного розвитку територій “зняли” 1,06 млн. грн. і розпорошили їх по більш мілкіших статтях, буквально – на проїдання. Дослухати пояснення начальника фінансового відділу на засіданні просто не дали. Це також є на відео. Такий момент вважаю або неякісним плануванням бюджету, або введенням жителів громади в оману щодо “першочергового залучення інвестицій”.

Тільки після погодження комісією ОДА, перелік об’єктів, на які планується витратити інфраструктурну субвенцію, затверджується сесією міської ради та оприлюднюється у місцевих засобах масової інформації.

Цього не було. Найважливіше питання в отриманні коштів, до якого апелювали майже всі учасники виборчого процесу – субвенція!, – представили депутатам як папірчик в одну сторінку. Без кошторисів, без підписів, без експертних оцінок. При тому, замість вирівнювання інфраструктурного дисбалансу між окремими селами громади, деякі населені пункти взагалі не включені в цей перелік.

Найголовніше – зміст цього папірчика. Невідомі “планувальники” вписали в нього очистку каналізаційних мереж на 200 тис. грн., капітальний ремонт каналізації на 467 тис. грн., встановлення вуличного освітлення по окремих населених пунктах громади на 142 тис. грн. та придбання грейдера за 2,4 млн. грн. 

Хочу запитатися – під які пункти, вказані в постанові Кабміну щодо розподілу субвенції, попадають ці речі? Подивіться самі. Може це підвищення якості надання адміністративних послуг? Створення ЦНАПів? Як буде легко жити пенсіонерам в Костинцях чи Ясено, коли вони дізнаються про те, що замість створення віддаленого робочого місця працівника ЦНАПу, ми промиємо труби від фекалій на 200 тис. грн.? Чи може закупівля грейдера попадає під закупівлю транспортних засобів для підвезення дітей?

Прямо бачу обличчя щасливих дітлахів, яких буде катати до школи на грейдері з Гільчі новоспечений директор новоспеченого КП “Банилів-2017”! Не проти того, щоб в громаді був свій грейдер. Питання в обгрунтуванні його необхідності (при тому, що за шкільні автобуси питання піднімається ледь не на кожній сесії), розрахунках рентабельності, зберіганні та обслуговуванні дороговартісної техніки. Жодної цифри, жодного розрахунку.

При тому, що депутатський запит щодо створення для молоді громади розважальних заходів або програм розвитку пропустили буквально без обговорення з мотивацією “молодь треба розвивати. Потім, потім, програму розробите…”. Можливо, мається на увазі, що нехай молодь і промиває труби, заодно порозважається?

Під який пункт, визначений Кабміном, попадають ремонти дахів в недобудованих школах та взагалі ремонт дахів? Саме на це тиснув міський голова – “терміново приймайте, бо стіни мокнуть”. Якщо би вони ще три дні помокли, але у депутатів була можливість обдумати цей розподіл, порадитися з спеціалістами, визначити десяток дійсно значущих проектів, які би покращили інфраструктуру, тобто доступність жителів всіх населених пунктів громади до соціально-важливих об’єктів, нічого би страшного не сталося.

Зовсім не проти, щоб всі ці роботи, вказані в цьому “документі” провелися – як зазначали в залі під час засідання, багато пунктів можна виконати за рахунок перевиконання.

Дах можемо зремонтувати за рахунок бюджету (тим більше що ніякого поспіху нема, оскільки все залежить від рішення комісії ОДА та Мінрегіону), а за субвенцію в школі облаштуємо сучасні класи з інтерактивними дошками – ми повинні впроваджувати інновації в освіті за ці кошти. Ми повинні розвивати громаду.

Що дасть покриття недобудованої Давидівської школи дахом на майже 1,5 мільйона, якщо для закінчення її будівництва потрібно ще з десяток мільйонів? Втопимо, в кращих традиціях радянських довгобудів, кошти в недобудову і будемо дивитися на неї? Чи вже знайшовся “правильний” підрядник для освоєння коштів? В Сторожинці на Гвардійській вже є приклад таких “інвестицій”, куди втопили не один десяток мільйонів гривень, зокрема і з міського бюджету. 

Може для Давидівських та Зрубських діток облаштувати аудиторії з сучасними комп’ютерами? Відремонтувати існуючі приміщення з використанням енергоефективних технологій? Щоб і зимою тепло, і літом не жарко. Побудувати сучасний критий спортивний зал? Навіщо! Будуть бігати по недобудовах, зате хоч на голову не буде капати.

Який розвиток для громади дасть капітальний ремонт покрівлі по вул. Чернівецькій, 13? Це приватний будинок, там створене ОСББ. Ми можемо надати їм співфінансування на їхні проекти з бюджету, а 145 тис. грн. субвенції використати на інші цілі. Чи “хтось” пообіцяв, а тепер не знає, за які кошти виконувати обіцянку?

На 152 млн. грн. бюджету громади 11 млн. дає нам Кабмін на розвиток. Я не бачу цього розвитку в цьому розподілі. Я не бачу створення сучасної системи організації роботи найбільшої в області громади – зараз адміністративний апарат міської ради розпорошений та не зв’язаний між собою жодною закритою інформаційною мережею, відсутня швидка координація. Все “на телефонах” та в ручному режимі. Я не бачу будівництво нових доріг. Я не бачу заходів щодо покращення спроможності територіальної громади. Найголовніше – я не бачу жодного заходу щодо врахування потреб осіб з обмеженими можливостями та інших маломобільних груп населення.

Мені, як депутату міської ради, приносять “щось” на сесію, називаючи це розподілом субвенції (чи навіть змінами в план соціально-економічного розвитку),  і пропонують за це проголосувати, легітимізувавши таким чином чиєсь планування. Причому не даючи часу розібратися в питанні.

Я не розумію, навіщо був такий тиск з боку головуючого на депутатський корпус, якщо це рішення навіть не мало би стояти на порядку денному сесії. Особливо без обговорення. Без консультацій. Без рішень всіх профільних комісій. І без рішення виконкому, як те визначає Кабінет Міністрів. Саме на виконкомі старости мали би можливість це обговорити.

На мою думку, практика “одобрямса”, тобто інертного голосування на сесії, не підходить для нашої, найбільшої в області, ще дуже молодої громади. На кожному з депутатів лежить велика відповідальність. Такі моменти, як “протискування” рішень через сесію або виконком, не повинні відбуватися.

Потрібно усвідомити різницю між виконавчими і представницькими органами влади. Останні визначають вектор розвитку громади, а виконавці – його виконують. Інакше у нас виходить “кишенькова” громада, якою вертять, як хочуть. 35 тисяч жителів чекають реальних змін, а не поверхневого “малювання бордюрів”. Всі прогресивні громади відходять від монструозного радянського стилю керування в стилі Карлійчука, коли гроші “звідкись” приходять і можна “списати”, бо потім ще “дадуть”.

Легко керувати чужими грошима. Біда в тому, що для громади вже не буде чужих грошей. В плані розподілу субвенції немає жодного заходу щодо покращення надходжень до місцевого бюджету. Ні створення промислових зон, ні облаштування умов для інвесторів, ні створення бізнес-центрів тощо.

Докерувалися до того, що в місті немає жодного закладу для відпочинку молоді – ні дискотеки, ні сучасного стадіону, ні скейт-парку тощо. Міська рада палець об палець не вдарила, щоб допомогти підприємцям чи підприємствам створити робочі місця. Та що там, більше 20 чоловік звільнили з ЖКГ за минулий рік, а продукція виробників з громади (їх і так мало залишилось) в магазинах майже не продається. Молоді люди роблять візи і тікають за кордон на заробітки, тому що потрібно кормити сім’ї. Цю ситуацію потрібно виправляти. Зробити це можна лише спільними зусиллями всього депутатського корпусу.

Не все, що заплановано, є непотрібним. Звичайно, потрібно зробити генеральний план (забули вказати, що це генплан тільки Сторожинця), потрібен ремонт водогону (хоча після ідей щодо запуску РЧВ на верху вул. Чернівецької, виглядає не зовсім доречним), потрібен ремонт амбулаторій та реконструкція стадіону. Але перемежовуючи ці пункти з промивкою каналізації на 200 тис. грн., дискредитується сама ідея. Не цього очікували від децентралізації.

Навіщо я це пишу? Хочу запустити суспільний діалог щодо цього питання. Перегляд більш ніж 4-годинної сесії дійсно стомлює, тому хочу донести ці нюанси до читача та дізнатися – як ви вважаєте, чи є такий розподіл 11,2 млн. грн., призначених для розвитку інфраструктури, а не “проїдання”, справедливим і чесним?

Чи наразі в нього вписані “планувальниками” всі необхідні потреби жителів всіх населених пунктів громади?

Балінов Д.М., депутат Сторожинецької міської ради

Від редакції: готові опублікувати на Сторожинець.Інфо бачення керівництва міста, депутатів, членів виконкому, громадськості щодо цієї та інших ситуацій. Контакти вказані внизу сторінки.

Магазин Водолій
 • Гость: Ну, що тут скажеш? Я розумію, що мер не дружить із законом бо не розуміє те, що читає, але на хріна у нього там в штаті працюють юристи, фінансисти, економісти та інші "исти"? Хіба не можуть розтолкувати дідові, що ці мільйони з держбюджету є ЦІЛЬОВІ, а це значить, що не йому особисто вирішувати куди їх роподіляти не порадившись з депутатами, які представляють інтереси всієї громади, але роздавши їм в кінці сесії по аркушу паперу без жодних аргументів та доводів та сподіваючись, що вони, як стадо баранів тільки піднімуть механічно руки та втілять КАПРИЗИ мера в життя. Зверніть увагу, що такі села, як Панка, Комарівці та Нові Бросківці взагалі випали і не згадуються у цьому розподілі? ! Зате Давидівка та Банилів-Підгірний - по три рази кожне! Чи може того, що заступник мера Абрамчук звідти (Банилова), а у Давидівку вже знав перед сесією, що піде виконуючим обовязки старости? Хіба у Панці, Комарівцях чи Бросківцях не потрібно формувати інфраструктуру чи робити генеральні плани сіл яким вже понад 40 років? Але навіщо ж замовляти генплани аби села розвивалися і не западали, адже промивка каналізацій у Сторожинці важливіша та і гроші ці вкрасти легше бо важко перевірити фактично виконані роботи. Хоча за цих 200 штук можна було б легко виготовити по генплану на Бросківці та Комарівці, виходячи з цін та тих угод які укладаються публічно на ПРОЗОРО. Шкода, що тільки Балінову це цікаво. Але давайте опублікуємо персональні листки голосувань кожного депутата, щоби люди розуміли на майбутнє за яких німих овець не слід більше голосувати ніколи !
 • Гость: Особисті листки голосування завжди викладає секретар на сайті міської ради. Сайтом це тяжко назвати, але вони там є. https://stor-rada.inf.ua/2017/06/08/особисті-листи-голосування-vii-сесії-vii-ск/ По розподілу скажу, шо дєдушка рулить, бо розраховує, що ніхто не буде заперечувати.
 • Гость: За цим посиланням легше буде: goo.gl/Nk8VU2
 • Гость: Щось не зрозуміло. На 4 год. 22 хв. засідання сесії 26 так званих представників громади проголосувало за нецільовий розпил коштів по Карлічуковски, але у листах голосування цього питання навіть не зазначено, що ще раз доводить підлість Карліто, який хотів наскоком протиснути запропонований ним дерибан 11-ти лямів. А ніхто з німих депутатів не тявкнув про те чого ж у листі голосування питання розпилу коштів навіть не внесено. Отже, висновок один: цього не хотів Карліто і тому дав вказівку оргвідділу не друкувати це питання у порядку денному. Але ж, відповідно до статті 59 (ч. 11) Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» проекти актів органів місцевого самоврядування оприлюднюються в порядку, передбаченому Законом України "Про доступ до публічної інформації", крім випадків виникнення надзвичайних ситуацій та інших невідкладних випадків, передбачених законом, коли такі проекти актів оприлюднюються негайно після їх підготовки. Пунктом 2 ч.1 та ч.3 ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття. Отож бо, нас, як жителів територіальної громади було позбавлено можливості отримати у встановлений законом термін вичерпну інформацію про суть рішення винесеного на голосування Карлійчуком з голосу, оскільки наше право на доступ до публічної інформації, Сторожинецькою міською радою, було неправомірно обмежено. А це вже, пане мер, пахне як мінімум визнанням цього рішення неправомірним, а для вас як головуючого дисциплінарною відповідальністю за свавілля.
 • Балінов Дмитро: Рішення вносилося з голосу, тому його в роздрукованому листку голосування не могло бути. В моєму листку голосування (рожевим помальований, тому що мав біля себе лише маркер =)), я дописав в кінці таблиці це питання і написав, що голосував проти. Організувати систему голосування і систему роботи ради на кшталт Глибоцької чи Новодністровської давно пропонував. Поки що не дослухалися.
 • Гость: Навіщо Карлійчуку дане питання виносити на обговорення профільних комісій, для цього у нього є досвідчений кишеньковий злодій бухгалтер яка уже на протязі довгих років вірою та правдою служить своєму хазяїну набиваючи йому та собі кишені
 • Гость: Питання не тільки в справедливості та чесності. Як на мене, проблему тут набагато глибша. Кошти субвенції дають нам (громаді) на розвиток, а ми все дружно проїмо та проср...мо, так і не зрозумівши, навіщо нас об'єднали в громаду. Керівники громади та депутатський корпус повинні були б нам хоч приблизно намалювати перспективу, до якої нам усім тягнутися. Реально ж інше: тупо дерибаняться грошики, а відповідати нікому, бо колективна відповідальність осіб, що голосують у підтримку дерибану непомітно переростає в колективну безвідповідальність. На кону основне: НАВІЩО НАМ ГРОМАДА І ЩО КОЖНИЙ ЧЛЕН ГРОМАДИ З ЦЬОГО БУДЕ МАТИ.
 • Гость: Нажаль, у нас так і нічого не змінилось...понабирав Карлійчук начальників, але шкода, що одиниці компетентні... У нас як і раніше- по "договоренности". Ходять пихаті фазани, а два слова без Гугля, скласти не годні. Противно. Таких ще й прикривають.
 • Гость: Діма роздрукуй постанову КМУ про порядок використання коштів інфраструктурної субвенції та надішли кожному чиновнику мерії почтою, і якщо вони їх не використають в такому розподілі, як затвердили на сесії, то в кінці року вони складають свої повноваження. Виходячи з ситуації що склалася , треба потихоньку починати писати заяви, кожний день по букві, якраз до осені напишеться.
 • Рагім Назаров: Знаєте шо,шановні "господа",ви чесно просто уже ах***і!Микола Миколайович(звертаюсь з повагою дійсно,бо багато зробили для нашого міста),поясніть шо за х***я?!Я впевнений шо ви або ваші секретутки це читатимуть,і до вас це дійде!Просирати ось так жорстко бабки які виділяються для людей,і покращення місцини,це уже слішком!Просто подумайте про те,і це в принципі не тільки Карлійчука стосується,а і всіх інших особистостей,шо рано чи пізно,люди за*****ся це терпіти,і прийдуть до ваших кабінетів,і повірте,вам будуть неперелепки!
 • Балінов Дмитро: Не використовуйте нецензурну лексику. Виправив.
 • Гость: Зауваження : мотюки дописувачів тільки дискредитують саму тему обговорення. Зрозуміло, що комусь накипіло, але треба тримати себе в рамках пристойності. Депутат Балінов вже зрозумів, що в раді громади він в явній меншості до традиційних депутатиків, які прийшли (зайшли, влізли, приперлись...) до ради з власною метою, яка мало має спільного з перспективою розвитку громади. Саме своїми коментарями ми повинні підтримати позицію Балінова, а також допомогти йому зорганізувати в раді здорове ядро, яке хоч щось буде робити для розвитку, а не проїдання. Тому дописувачі повинні щось пропонувати, а не виливати свої емоції, та ще й з нецензурщиною (не дивлячись на те, що інколи так хочеться приєднатися до таких емоцій). Дискусія повинна зародити перспективу розвитку, а не страх чинуш, які (я впевнений) також активно читають про себе ці коментарі.
 • Гость: Шановнi жителi громади. Хiба не ви обрали п Карлiйчука?Чи не знали хто вiн?I на що спроможний пенсiонер... Тепер маете те,що хотiли.
 • Гость: Пан Карлійчук ММ. невже Вам не соромно я впевнений що Ви читаєте дані коментарі, невже Ви думаєте що ми простий народ такий дурний? люди Вас проклинають разом зі вашою бухгалтеркою всі чудово знають що ви разом на протязі довгих років вашого керування обкрадаєте жителів нашого міста, тільки той приклад що пані Будз (Бухгалтер) оформила на роботу свого чоловіка на роботу в міську раду який жодного дня там не працював але щомісяця отримує зарплату та премії які ВИ до речі підписуєте говорить про те що разом з нею у схем "ЯК УКРАСТИ ГРОШІ" це список можна продовжувати і я особисто впевнений що 11.2 млн. гривень це не останні кошти які Ви знову разом зі своєю Сьонькою золота ручка мрієте вкрасти.
 • Гость: Продовжіть список, якщо знаєте, і озвучте схеми по яких і скільки вкрали. А то одні слова, це так аби поговорити. Якщо є факти зловживання, то передайте їх до правоохоронних органів.
 • Гость: Ні міліція, прокуратура та Служба безпеки в міську раду із запитом що-до працевлаштування на роботу чоловіка бухгалтера Будз м.І. не зверталися, відповідно до закону надрукований матеріал у ЗМІ і є для них офіційною заявою наскільки я знаю то саме ця інформація друкувалася не одноразово але як ми бачимо результату НУЛЬ.нехай спочатку розслідують цю справу а потім якщо пан Рибак не зможе доповнити я йому допоможу.
 • Гость: Скажу вам таку річ, біда в тому що дуже велика громада, і якби Сторожинцю не впарили пів района то була б зовсім друга історія, і всі повиння розуміти що в селах які помирають все одно рано чи пізно закриють школи, садки .... а з часом і дорога заросте бур яном. Балінову: А Ви не скигліть, ви ж ішли в депутати щоб щось змінити? от Вам народ і доручив, вперед, ато нюні розпустили "всі погані,погані, а я неможу нічого зробити" оце воно депутацтво і самоврядування. працюйте, не скигліть
 • Гость: Скажу вам таку річ. 1 Піди проспись, а то тебе кумарить. 2. коли були обговорення про створення громади, ти напевно теж був не тверезий, всі кричали, що Карлійчук прав. Чого не сказав свого ФЕ? 3. Села не мають чого заростати бур'янами, там живуть люди і вони до речі дуже важко працюють і тут і за кордоном утримуючи майже все за свої зароблені гроші ( як-що цікаво порівняй зароблені гроші з зовні з тими, що виплатили у вигляді зарплати в громаді). І на решті "обиватель" ти наш, розсусолювати легко піди і запропонуй, що робити, а то шмарклі розтераєш. Нік поміняй, а то враження, що забуханий.
 • Гость: А ми так зраділи коли побачили у першому варіанті, що будесадокна Гвардійській, що підключилися військові із зверненням протериторію бувшої частити і думали що облаштується це все підякесь містечко, буде садочок для діток, робота для людей, житло, якісь нові обєкти для розвитку молоді. А іи ММ значить самі всеі завалили тільки для того щоб собі кишені набити. не соромно вам, прийде час що прийдеться перед Богом відповідати, не боїтеся. Тепер як в очі людям будете дивитися, яким обіцяли: садок, неврологію, завод??? ще , на Бартоша щось гоните, а самі ще гірші, брешете, обіцяєте і крадете - вся ваша робота.Зараз знову скільки діток залишиться без садочка, молоді мами, сімї не можуть прокормити сімю, бо працює тільки хтось один, а ви жируєте, аж гидко дивитися на вас після цього!
 • Гость: Пропоную жителям громади написати листа до голови громади Карлійчука про скасування другого варіанту рішення по розподіленню коштів і довірити Сторожинець інфо щоб провели опитування жителів і підписалися під цим листом. Дати обяву щоб бажаючі жителі підходили і ознайомлювалися і підписувалися а потім щоб це все обговорилося на виконкомі і були присутні громадяни громади під час обговорення та винесення рішення щодо розподілу коштів на розвиток громади. У першому варіанті звичайно теж дуже багато коштів виділяється на ремонти шкіл, садочків, лікарень. Я вважаю що для розвитку громади потрібно довершувати будівництво обєктів які дають нові місця робочі, для дітей, молоді, вирішувати житлові питання та питання спортивного та культурного дозвілля молоді.Тоді багато хто буде вдячний ММ Вам, що молоді люди, діти зайняті і буде менше алкоголізму, суєцидів, злочинства.
 • Гость: Цілком бездарна політика. Чому так званий розподіл не був обговорений і як положено за 20дннів до прийняття рішення не був розміщений на сайті міської ради?Все що тут понаприймали є незаконно.Карлійчук у свому стилі подеребанив державні гроші між тими хто найбільше залізе без мила в його ж--у. Чому такі бабки на Банилів?Тому шо Абрамчук здав сільських голів на виборах і разом зі своїми підлеглими на повну свальшував вибори.Чому у Банилові нічого не робилося і тільки тепер стільки грошей тягнуть з громади.Тому що Абрамчук дальше своєї кишені ніколи не бачив.Пороздавав землі контролював і конролює крадіжки гравію.В селі більше 20 пилорам хто з них робить офіційно?Хто має документи на землю і платить оренду?То може пане мер перед тим як надавати собі і своїм дармоїдам премії по 120% може хай трохи попрацюють і зберуть гроші.Абрамчуку моло уже Банилова то він зробив все щоби вигнати з роботи молодого старосту з Давидівки.А тепер шукає вірну людину яка допоможе красти.
 • Гость: Недавно група ШВОНДЕРІВ на чолі з Матейчуком провели рейд по садочкам. Те що вони витворяють неможливо коментувати.Тупий Матейчук і ще тупіший Кухарук розказували як треба виховувати дітей.Карлічук каже що треба на місяць закрити садочки бо нема грошей. Не додають продуктів зменшують надбавки вихователям. А собі любимим не шкода і премій по 150-120%. Ганьба.
 • Гость: Рейд був у садочок у с.Панка. В результаті будуть начислятись премії помічникам вихователів та іншим працівникам ДНЗ, а не лише верхівці на чолі з директором. І те що директриса збирає підписи щодо її залишення на роботі з кожним членом ДНЗ у себе в кабінеті теж не секрет. І меню у садочку стало ліпше. Так що Ігор Григорович ви працюєте в правильному напрямку.
 • Кухарук: Не знаю з якої пащі те лайно лл'ється. Не цікаво. Суть в іншому, якщо верещить те гаддє, значить все правильно робимо.Не буде більше царєвн , які на роботу ходять через день, дитину приняти , то до неї на уклін йти, контроля за коштами жодного, списування порцій, розтягування харчів, мангал для шашликів на хоздворі ( певне для діток), в колективі заохочувати підлабузників, карати неугодних, закривати садочок на місяць)... Рейди будуть. З висновками та наслідками.Об'єктивними. Я за крісло не тримаюсь, воно в мене не таке й затишне , як в цих , що брижчат від сказу слиною. І зарплата моя в ДВА рази менша за зарплату директриси сільського садочка - інфа 120%))) Ваші інсайдєри можуть те справдити. Всі збіги - випадкові))) Слава Україні!
 • Гость: Андрію, добре робите! Але їдьте без попередження! І подивіться штатний розпис!!!!!
 • Гость: Хто тобі дав добро і матейчуку обзивати людей які вам в батьки годяться.Ідіть краще займіться роботою згідно своїх функціональних обовязків. Будівля міської ради обсипається, на сайті міської ради (якщо його можна так назвати), інформації ноль. А вони "великі декетиви" шукають мила в одному місці. Людські сльози на землю не впадуть.А карлійчук це любить, коли хтось займається єрундою, він буде казати що він команди такої не давав, а ви залишитися обгажені. мальчики, думайте що робити. Освітяни вам ще покажуть де раки зимують. З підкопит будуть іскри вилітати коли ви будете з громади тікати.
 • Гость: І що? Якщо люди "у батьки годяться", я маю схилити головою і глотати все, що вони виділяють під виглядом виконання своїх обов"язків? Попривикали - раз я старше і штани протираю вже 20-30 років, то я знаю як робити. Колись почув класну фразу - якщо ти водив газон в колгоспі 40 років, це не означає, що ти зможеш проїхати ралійну трасу. Раз перевіряють - значить є для цього сигнали. Раз приходять - значить є причина. Не плутайте вчителів (яких всі дуже поважають і ніхто ніколи і не подумав би ображати) з директорами - людьми, які поставлені дивитися за господарством школи, за її інфраструктурою, за ремонтами, територією і т.д.
 • Гость: Нє, ну як ці тупі могли вчити таку досвідчену завсадком у Панці, якщо вона ще 50 років тому дітей тапком лупила і вурлала на них, як сирена?... Бєспрєдєл...
 • Гость: Чому підписуєтесь "ДАВИДІВКА", а плачете за Баниловом? А якщо ви з Давидівки, то чому дозволили "вигнати" молодого старосту? А може ще скажете "дякуємо" Абрамчуку! Наведе порядок у вашій сільській раді! бо молодий Гатеж не хотів нагліти. Щось Вас не бачили тоді, коли Абрамчук чистив Ваші джунглі по Банилівській дорозі? ПАТРІОТИ!
 • Гость: автор пропонує запустити суспільний діалог з птання розподілу коштів наданої урядом субвенції і багато вчому правий, коли закидає про поспішність прийняття такого рішення, недостатність часу для ознайомлення депутатів із запропонованим проектом розподілу, має своє бачення щодо доцільності окремих позицій документу. можна також поголитися з думкою миколи артемовича щодо недоцільності розпорошування коштів і необхідності зменшення кількості проектів. але взагалом я уважно проглянувши запис сесії в цій частині не побачив авторитаризму з боку карлійчука, висловилися всі хто хотів. та й самий зміст розподілу досить виважений і мало хто може з цим сперечатися. шкода, звичайно, що не вистачає на все і зразу але бажання працювати і вирішувати питання якмога скоріше у голови є і цього не млжна заперечити. щодо натяків на зловживання і користолюбство, то в разі наявнеості фактів або обгрунтованої підозри треба звертатися до компетентних органів, а не поливати людину брудом виходячи лишень з власних здогадок. я щиро бажаю карлійчуку щоб його караван ішов...
 • Балінов Дмитро: Особисті "каравани" можуть ходити буквально як завгодно. Мені більше хочеться, щоб йшов караван громади і щоб при цьому з нього не витягували ресурси на свої, потаємні "караванчики".
 • Гость: *тут була смішна картинка, але з нецензурними словами
 • Балінов Дмитро: Не використовуйте нецензурну лексику.
 • Гость: Садочки треба перевіряти і без попередження. То тоді багато чого цікавого виявиться. Та ще взяти компетентну людину чесну на посаду в освіту яка не вчитися буде ходити а контролювати і надавати допомогу. ця методист по дошкіллю що є заодно з керівниками закладів і про все їх попереджає так само як і начальник освіти. Вони і самі нівчому не розбираюься, приходять теревени розводять у кабінетах завідуючих, хіхоньки та хаханьки, каву пють. Так що молодці Матейчук та його команда, наводьте порядок. Завідуючі вважають свої садки що це їхня власність і люди батьки їм зобовязані все робити давати а вони елементарно навіть розмовляти не вміють.Моя воля я би їх всіх звільнила і назначила нових бо геть зажерлись особливо з міста,
 • Гость: Для початку такий неук як Кухарук мав би вивчити що не директриса а завідуюча ДНЗ. А взагалі горе-патріот Кухарук займися своїми функціональними обовязками.Наскільки нам відомо в твої обовязки входить контроль за відрами швабрами і туалетами.А ще слова СЛАВА УКРАЇНІ щодня вигукуй Карлійчуку Брижаку і Абрамчуку тоді подивимся як довго ти працюватимеш на своїй посаді.
 • Гость: Що означає "Матейчук та його команда". Виходить що Матейчук керує а не Карлійчук. Тоді зрозуміло чому такий бардак в мерії. Матейчук керує як в воєнкоматі. Стій там іди сюди, главне бабло здерти. Так вот хто дерибанить бюджет мерії. Матейчук і його команда - хотілось би знати хто входить в команду.
 • Гость: Походу в ту команду входять старший і молодший карлійчуки, бухгалтер і абрамчук. Головне - в неї не входить матейчук. Секретар ради не має доступу до коштів - він працює в РАДІ. А виконавчі - це мер, його зами і начальники відділів - вони працюють в мерії, вони розподіляють кошти згідно затверджених радою цілей. Кошториси підписують, дефектні акти, акти виконаних робіт. Платіжки в банк носять. Короче з грошами. Секретар не має доступу до грошей. Не захищаю матейчука, просто треба ці поняття розділяти
 • Гость: Правильно пишеш, але тоді якого хрена Матейчук ходить з перевірками по садочках і школах, це робота виконкому, а він хай займається радою, якщо він виконує не свою роботу, значить має якийсь інтерес. Кожен повинен бути на своєму місці.
 • Гость: А хто зможе кромє Матейчука скочити в машину і поїхати, наприклад, в Костинці, з перевіркою? Абрамчук? Чи копчик? Чи Карлійчук? Про те, що вони кудась їдуть, буде знати вся громада ще до того, як вони в машину сядуть, бо то поважні пани з пузапи. Так уже налагодили роботу, що нікому воно не треба.
 • Гость: Матейчук займися роботою а не строчи коментарі. В секретаря роботи в раді дуже багато. Досить пити каву, покажи роботу. А то замахав вже своїми мансами великого керовніка.
 • Гость: Що освіту запекло, ніжки затряслися. Давно пора зайнятися вами і вашим херовніком. Ви всі сиділи спокійно гарно побори збирали а тут вас за жо... і вашого начальничка так само треба, тоді всі в штанішки і наложите. Молодець Матейчук, так тримати! Тих хапуг завідувачів, начальника освіти і хто ще захищає цей срам гнати з посад. Що в громаді нема достойної кандидатури на посаду начальника освіти, чи методистів. Бо ті що працювали при РДА з них нема ніякої роботи, у них думка якби бабло здерти за перевірку, атестацію, атестацію закладу, попоїсти та попити. Це отстой. А розумних, хватких спеціалістів багато, лише чомусь ви набрали з "досвідом" досвідом у справах нечестних та некоректних.А чому пані методистки не захотіли в школу у садочок іти працювати? А тому, що там працювати треба а не просижувати стілець, показати треба роботу, результат, а тут який спрос.Люди які не працювали з дітьми вони не можуть бути компетентними у справах методичних. А за премію , це не вірно . громада ще нічого доброго для розвитку громади не зробила, за що преміїї давати. Що міг такого зробити наприклад молодий спеціаліст Мязін, він лише бумажки по кабінетах розносить, чи може щось пропустили-він великий подвиг совершил?
 • Гость: Знову пішло стандартне перепльовування між коментаторами... До суті статті пара зауважень. 1. Така субвенція виділяється з Державного б-ту на конкретні об'єкти згідно поданих задовго до того "знизу" розрахунків, так що месидж про "на льоту розпилені 11 млн" некоректний. 2. У варіанті розподілу, котрий наведений як початковий, помітне ще більше розпорошення коштів - двері, вікна.., ледве не підлогу помалювати, де там більше розвитку, щось не бачу. 3. Так, села будуть обділені, бо більшість депутатів і виконкому - з міста, а кожен тягне собі і при цьому виходить ще й у натурі демократія. Але варто було б зважати на села більше - зрештою, дуже багато сільських жителів працюють у Сторожинці. І приєднуватися до громади людей закликали, обіцяючи розвиток і увагу кожному.
 • Гость: Розумний ти. Села йому обділені, багато працює в Сторожинці. А ти рахував скільки працює по москвах, Португаліях, Чехіях, Італіях, Іспаніях, Чернівцях. Може звернемося до всіх щоб на села зважали більше.
 • Гость: Нє, ну якщо вам краще дурні, то це ваша проблема :). А різниця між москвами і Сторожинцем у тому, що села фактично увійшли в склад міста і віддали у спільну касу свої доходи в обмін на обіцянки про майбутні справедливі видатки. Поменше демагогії в дідівських лавах!
 • Гость: Ти навіть не Вася, а сунеш свої два грейцери. Ти піди поцікався скільки коштів надходить до каси громади від сіл, а потім невасяй. Давидени сплатили аж 47 грн. акцизу за місяць. І так майже всі хто більше, хто меньше. А Банилову грейдер за два з половиною лимона. Невася. А коли агітували чинуши, що до вступу до міської громади, треба було думати, а не тепер репу чесати. А відносно директорів садочків і шкіл це, як бувші голови колгоспів, потенційні ворюги "в интересах третьих лиц"
 • Гость: Все правильно доходи дуже малі і будуть ще меньші.Єдина рада де було більш-меньш стабільні доходи це Комарівці то головиха тепер собі лікті кусає.Карлійчук наблизив до себе тих,хто якраз нічого не робив і мав найнижчі доходи.Ну хіба можно порівняти достойних голів сіл таких як Сумарюк Бажура Казюк Молованюк з Абрамчуком але як не дивно саме Абрамчук став заступником.Про цього пана вже багато писали і то все правда.Банилів найбільше село у громаді де найбільше підприємців. Але на жаль Абрамчук там побудував справжню мафію де ніхто не платить податки.20пилорам із яких тільки 5-6 законні бо решта ліваки.Всі пиляють лівий ліс який поставляють його друзі і куми лісничі Сметанюк Мурараш і Шпак.Штефюк який катається на джипі за 100тис баксів взагалі не знає слова податок .Мікайло майже все лівак .Присяжнюк за землю 0 ліваки джипи .За землю не платить майже ніхто. Але це заступник -тому напевно це гарантія що далі буде кришування.І грейдер який мають купити для Банилова це ширма для того щоби красти гравій ніби для доріг.Хто не вірить провірте.
 • Гость: Просимо старосту Банилова надрукувати скільки в селі є пилорам і хто та скільки платять податки.