Субота, Червень 24
Салон ComfortHouse

Роль методичної служби в умовах переходу до Нової української школи

У сучасних умовах модернізації національної освіти значну роль відіграє система методичної роботи, головною метою якої є не лише надання методичної допомоги педагогічним кадрам у розвитку їх професійної майстерності, але і активізація творчого потенціалу кожного педагога.

Якщо вчитель хоче завтра навчати краще ніж сьогодні, то він має бути в постійному пошуку цікавих та ефективних педагогічних технологій, прийомів і методів. Зміни, які відбуваються сьогодні в освіті, потребують радикального переосмислення вимог щодо професійної підготовки сучасного вчителя.

З метою залучення широких зацікавлених кіл громадськості до роботи  над втіленням в життя Концепції Нової української школи на базі РМК  було проведено чергове засідання  науково-методичної ради районного методичного кабінету з проблеми «Роль методичної служби в умовах переходу до Нової української школи». Цьому питанню були присвячені виступи членів методичної ради.

Завідувач РМК Жижій І.П. познайомила присутніх з нормативною базою щодо планування методичної роботи, структурою 2017/2018 навчального року та навчальних планів для ЗНЗ. Підвела підсумки атестації педагогічних працівників за 2016/2017 навчальний рік Грозаву Л.М., методист РМК.

Про професійну діяльність методиста в сучасних умовах та його вплив на формування сучасного компетентного педагога розповіла Іліка В.І.,методист РМК. Завдання методиста полягає в тому, щоб в умовах модернізації структури і змісту освіти спрямувати діяльність вчителів до впровадження інноваційних технологій у навчально-виховний процес, участі в експериментально-дослідницькій діяльності, розповсюдженні передового педагогічного досвіду в педагогічних колективах району.

Доповідь про методичну роботу з учителями суспільно-гуманітарних дисциплін презентувала Савчук Р.О., методист РМК. У своєму виступі вона підкреслила, що завдяки ефективним формам методичної роботи  формується професійна компетентність вчителя.

Результатами творчої співпраці методичної служби і вчителів є участь педагогів у польсько-українському проекті “Урок з підприємницьким тлом”, Всеукраїнському конкурсі “Мультимедійна презентація на сучасному уроці зі світової літератури”,  форумі педагогів-новаторів області, науково-педагогічному проекті “Філологічний Олімп”, віртуальній школі, обласних науково-практичних конференціях, семінарах, педагогічних читаннях, Всеукраїнському конкурсі “Учитель року” та інше.

На засіданні методичної ради було схвалено збірник “Інтерактивні технології у процесі викладання зарубіжної літератури”, укладений вчителем зарубіжної літератури Кам’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів Клибак Ніною Георгіївною.

Члени методичної ради вважають, що підняття рівня професійної компетентності методичної служби є найбільш актуальною проблемою сьогодення, пов’язаною з модернізацією підходів до навчання педагогічних кадрів в умовах реформування освіти.

Джерело: науково-методична рада РМК

Магазин Дніпро-М
  • Гость: Запитайте кожного вчителя: чи допомогли толком хоч раз, хоч чимось методисти? Запитайте кожного вчителя: чи взагалі потрібно кормити державі методкабінети в такому вигляді, як вони зараз існують? Кожний, що хоч трішки зацікавиться цією темою, то легко зрозуміє, що держава (чи громада) кормлять трутнів. Кому це потрібно???
  • Гость: Не хочеться грубо, але щоб влучно - що ці "старі галоші" можуть дати молодим?
  • Гость: Методисти потрібні. В науці - саме в навчанні дітей - нові технології мають приходити поступово. Люди працюють, грошей получають стільки ж, скільки і інші вчителі. Реформування освіти йде і якщо методисти комусь стали на хвіст - то це проблеми того, кому стали. Оцінювати їх роботу треба по результатам ЗНО, а не по особистим якостям.
  • Гость: Методисти не повинні наступати комусь на хвіст, а допомагати. У методистів не повинна бути контролююча функція, а науково-методологічна підтримка. Але звідки методист знає як має працювати вчитель, якщо, як правило, сам не хоче вчительського хліба, а пішов у методисти, бо так легше, та ще й можна "наїзджати" на вчителів.
  • Гость: І які ж результати ЗНО? ха-ха-ха не втішні! Підтримую інших а старих галош треба ліквідувати. Результати не від методистів, а від гарних відповідальних вчителів, які все здобувають самостійно та гарно працюють з дітьми.
  • Гость: Якраз в результатах ЗНО найменше корисної праці методистів.
  • Гость: Впевнений якщо можна було провести ЗНО для самих методистів то було б над чим посміятися.