Четвер, Березень 22
Білий Ангел - Центр яскравих подій

Роль методичної служби в умовах переходу до Нової української школи

У сучасних умовах модернізації національної освіти значну роль відіграє система методичної роботи, головною метою якої є не лише надання методичної допомоги педагогічним кадрам у розвитку їх професійної майстерності, але і активізація творчого потенціалу кожного педагога.

Якщо вчитель хоче завтра навчати краще ніж сьогодні, то він має бути в постійному пошуку цікавих та ефективних педагогічних технологій, прийомів і методів. Зміни, які відбуваються сьогодні в освіті, потребують радикального переосмислення вимог щодо професійної підготовки сучасного вчителя.

З метою залучення широких зацікавлених кіл громадськості до роботи  над втіленням в життя Концепції Нової української школи на базі РМК  було проведено чергове засідання  науково-методичної ради районного методичного кабінету з проблеми «Роль методичної служби в умовах переходу до Нової української школи». Цьому питанню були присвячені виступи членів методичної ради.

Завідувач РМК Жижій І.П. познайомила присутніх з нормативною базою щодо планування методичної роботи, структурою 2017/2018 навчального року та навчальних планів для ЗНЗ. Підвела підсумки атестації педагогічних працівників за 2016/2017 навчальний рік Грозаву Л.М., методист РМК.

Про професійну діяльність методиста в сучасних умовах та його вплив на формування сучасного компетентного педагога розповіла Іліка В.І.,методист РМК. Завдання методиста полягає в тому, щоб в умовах модернізації структури і змісту освіти спрямувати діяльність вчителів до впровадження інноваційних технологій у навчально-виховний процес, участі в експериментально-дослідницькій діяльності, розповсюдженні передового педагогічного досвіду в педагогічних колективах району.

Доповідь про методичну роботу з учителями суспільно-гуманітарних дисциплін презентувала Савчук Р.О., методист РМК. У своєму виступі вона підкреслила, що завдяки ефективним формам методичної роботи  формується професійна компетентність вчителя.

Результатами творчої співпраці методичної служби і вчителів є участь педагогів у польсько-українському проекті “Урок з підприємницьким тлом”, Всеукраїнському конкурсі “Мультимедійна презентація на сучасному уроці зі світової літератури”,  форумі педагогів-новаторів області, науково-педагогічному проекті “Філологічний Олімп”, віртуальній школі, обласних науково-практичних конференціях, семінарах, педагогічних читаннях, Всеукраїнському конкурсі “Учитель року” та інше.

На засіданні методичної ради було схвалено збірник “Інтерактивні технології у процесі викладання зарубіжної літератури”, укладений вчителем зарубіжної літератури Кам’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів Клибак Ніною Георгіївною.

Члени методичної ради вважають, що підняття рівня професійної компетентності методичної служби є найбільш актуальною проблемою сьогодення, пов’язаною з модернізацією підходів до навчання педагогічних кадрів в умовах реформування освіти.

Джерело: науково-методична рада РМК

Магазин Водолій
 • Гость: Запитайте кожного вчителя: чи допомогли толком хоч раз, хоч чимось методисти? Запитайте кожного вчителя: чи взагалі потрібно кормити державі методкабінети в такому вигляді, як вони зараз існують? Кожний, що хоч трішки зацікавиться цією темою, то легко зрозуміє, що держава (чи громада) кормлять трутнів. Кому це потрібно???
 • Гость: Не хочеться грубо, але щоб влучно - що ці "старі галоші" можуть дати молодим?
 • Гость: Методисти потрібні. В науці - саме в навчанні дітей - нові технології мають приходити поступово. Люди працюють, грошей получають стільки ж, скільки і інші вчителі. Реформування освіти йде і якщо методисти комусь стали на хвіст - то це проблеми того, кому стали. Оцінювати їх роботу треба по результатам ЗНО, а не по особистим якостям.
 • Гость: Методисти не повинні наступати комусь на хвіст, а допомагати. У методистів не повинна бути контролююча функція, а науково-методологічна підтримка. Але звідки методист знає як має працювати вчитель, якщо, як правило, сам не хоче вчительського хліба, а пішов у методисти, бо так легше, та ще й можна "наїзджати" на вчителів.
 • Гость: І які ж результати ЗНО? ха-ха-ха не втішні! Підтримую інших а старих галош треба ліквідувати. Результати не від методистів, а від гарних відповідальних вчителів, які все здобувають самостійно та гарно працюють з дітьми.
 • Гость: Якраз в результатах ЗНО найменше корисної праці методистів.
 • Гость: Впевнений якщо можна було провести ЗНО для самих методистів то було б над чим посміятися.
 • Гость: ці старі галоші вас навчили. впершу чергу треба перекрити вам кислород щоб ви молоді зрозуміли що ваші атестати просто папірець .а вони свій заробили працею.на вашу користь зараз працює тільки молодість а не більше. Батьки уже зрозуміли що крім понтів увас нічого немає. я була присутня на уроці такої вчительки.Сніжана Денисівна відпочиває
 • Гость: Хомич, ще жива? за її гадості вона довго буде мучитися ... Ледве ходить а ще повзе. Поховайте її під годинником на площі, щоб цю су... всі згадували не злим тихим словом. Стидоба освіті. Що може дати молодим педагогам ця стара баба. Що нема молодих на її посаду. Це ж ходяча торба з хабарями. Хомич пора пру-ту-ту.Через тебе і завідуючі що на ладан дихають недають дихати молодим. Дякуючі громаді хоч одну твою подругу старуху Мізю зняли з Панки.Заберіть її уже нарешті і не позортеся шановний начальник освіти.
 • Гость: Що єспільного між методистом і( методистом- перевіряючим).Гакман, щоб хоч чимось прозвітувати перед своїми "патронами" посилає цих нафарбовоних "розумничок" на школи. А де графік проведення консультацій з педагогами?Де дійсно дієва фахова допомога? Скинути інформацію на електронну пошту ,і робочий день добігає кінця .Уся їхня допомога - це посилання на сайт міністерства або інституту... А з яким розумним виглядом вини прилізуть зараз на перевірку шкіл до нового нач.року!!!!.Або дівчата працюйте або......
 • Гость: Що роблять методисти? Аж нічого, ані в нромаді, ані при РДА. Проїдають тільки гроші. Ви лише подивіться на них -одна рухлять. І дійсно що вони старі калоші можуть дати молодим. Може досить їх тримати, пора щось міняти. У громаду взагалі не треба було їх брати. Вони звикли лише як солдат: солдат спить а служба іде.