Досить часто трапляється, коли працівники поліції вимагають від водія пройти обстеження на стан спʼяніння. Тим вірогідніше таке обстеження може бути запропоноване, якщо водій вступив в суперечку з працівником поліції.
Не треба панікувати, навіть якщо натякають Вам на можливість здійснити обстеження на стан спʼяніння у лікарні, а у Вас немає часу. Треба їхати, і здійснювати обстеження. Разом з тим треба памʼятати наступне:
- Огляд на стан сп’яніння здійснюється щодо водіїв, до яких у працівників поліції є підстави вважати, що вони керують автомобілем на підпитку: запах алкоголю, нечітка мова, тремтіння пальців, порушення координації рухів.
- Огляд на стан спʼяніння може проводитись працівником поліції на місці зупинки автомобіля, з використанням технічних засобів, дозволених до застосування Міністерством охорони здоровʼя та Держспоживстандарту і які мають сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого.
- Огляд на стан спʼяніння на місці зупинки здійснюється у присутності двох свідків. Поліцейські та інші зацікавлені особи не можуть бути такими свідками.
Станом алкогольного спʼяніння вважається показник, більше 0,2 проміле. У випадку, якщо водій не згідний з результатами такого обстеження, або відмовляється здійснювати його на місці зупинки, такого водія працівником поліції може бути направлено на огляд до закладу охорони здоровʼя. (Про особливості здійснення огляду на стан спʼяніння в лікарні в одній з наступних статей)
Звертаю особливу увагу водіїв – працівники поліції мають спеціальні знання та підготовку! Не думайте, що Ви зможете їх перехитрити! У випадку зупинки працівниками поліції, для зменшення можливих негативних наслідків, найкраще було б одразу зателефонувати своєму адвокату та проконсультуватись з ним з приводу вчинення будь-яких дій та з приводу написання будь-яких пояснень.
Консультацію надав адвокат Андрій Осокін