Вівторок, Лютий 20
Білий Ангел - Центр яскравих подій

На святкуванні Дня Соборності сцену в РБНК прикрасили мапою України без Криму

На сьогоднішніх урочистостях до Дня Соборності України на святково підготованій сцені у РБНК красувалося вельми специфічне зображення мапи України – на плакаті,  що мав би зобразити нашу державу єдиною та соборною, була відсутня одна частина – Крим.

Для тих, хто вже забув, в 2014 році Автономна Республіка Крим спочатку наповнилася “зеленими чоловічками”, а потім півострів був анексований Росією. Насильницька анексія не визнається нашою державою, Генеральною асамблеєю ООН, ПАРЄ та ОБСЄ.

Якраз увага до таких деталей відрізняє справжніх патріотів від популістів. Таке враження, що “бити себе в груди” та декларувати любов до України просто стало модно і “необхідно” у всіх гілках влади.

Зі сцени звучали гучні слова про загиблих воїнів та Небесню Сотню, які віддали своє життя за незалежність та територіальну цілісність нашої держави у війні на Сході України.

Тут, під мирним небом, ми допускаємо такі промахи? Важко сказати – це випадкова помилка художника, декоратора сцени, дирекції закладу чи спеціально продемонстрований присутнім у залі натяк? Адже найцікавіше, що за майже півторагодинне дійство, ніхто з тих, хто віщав зі сцени патріотичні речі та співав патріотичні пісні, не звернув увагу організаторів на таку помилку.

І дуже прикро, що саме на День Соборності, в день, коли український народ об’єднав всі зусилля своїх синів для створення нероздільної, незалежної української держави, на добро і щастя українського народу, на тлі ораторів і патетики висіла карта соборної України без її невід’ємної частини.

Чи хтось уже змирився з тим, та більше, хоче привчити нас до думки, що відняти територію України, хай навіть і на плакаті, – це нормально?

Вже можу порадити всім керівникам та очільникам заглянути до контурних карт за 7 клас та, тренуючи зорову пам’ять, назавжди закарбувати собі, як виглядають обриси соборної України:

У серпні 2017 року карту України без Криму розмістили на святковій сцені у Броварах перед святкуванням Дня Незалежності. Тоді силовики побачили у розміщенні такого плакату посягання на територіальну цілісність держави.

Іван Собот

Магазин Водолій
 • Гость: Мдас, добре, що хоч Чернівецьку область до Румунії, а Закарпатську до Угорщини не намалювали...
 • Гость: Походу планують, раз ніхто на це не зреагував на сцені.
 • Гость: Хороший захід організувала районна державна адміністрація, нічого не скажеш!!!
 • Гость: Керівництво громади радісно у тому брало участь - фото бачили?
 • Гость: але подивіться. як підленько і швидесенько скинули сенсацію. часом ковиряєте по два дні а тут опа. захід хоч закінчився? раз ви це замітили, то чому не підійшли не сказали. тим хто за це відповідає. чи ти не патріот? чи ти радий що хтось має за це по задниці добре получити? ахто такий іван собот. щось якесь прізвище не місцеве. чи вам підходить щоб ще і не знали хто такий молодець.
 • Балінов Дмитро: Якісь претензії до нас, "микола"?
 • Гость: притензій ніяких. тільки питання хто такий собот? і ще цікаво ,як так оперативно часом з якоюсь сесією телешся два дні. а тут так раз і є
 • Гость: Всьо шо тебе мало би зараз колихати - це хто повішав ту карту в дк на сцені і як від цього тобі і твоїй адміністрації відбрехатися. Ти так питаєшся, ніби Сторожинець.Інфо спеціально ту карту там повішав, щоб бідну рда спакалити.
 • Гость: А чого РДА? Районний Будинок національностей і культур є комунальною власністю Р.Ради разом із директором РБНК.
 • Гость: Цікаво...на цій карті я бачу Крим, але не бачу частину Одеської області (можливо у художника свою бачення карти, тим паче, що не озброєним оком видно, що карта дуже стилізована) ... А ще дуже дивно, що всі швиденько збіглися і давай кричати "Крим наш!", а по факту він НАШ?! Ви можете туди заїхати без проблем? Вам потрібно проходити пост "покидання з України"?! Ви і досі можете поїхати на море сім`єю на відпочинок?! Я ні! Прочитала вище в статті про те, що відрізняє патріота від популіста...мда...Потрібно бути РЕАЛІСТОМ! Я вважаю себе патріотом, я спілкуюсь виключно українською мовою, працювала волонтером, допомогала переселенцям, навіть будучи в Росії ( приїжджаючи до родичів) я гордо говорила, що я УКРАЇНКА! І знаєте, о чудо! мене ніхто не побив! Так, от до чого я це все веду...Шановний журналісте та люди, яких дуже бентежить даний плакат - намалюйте новий! Але хіба наявність Криму на малюнку змінить його відсутність в реальному житті!?
 • Гость: Або я дурак, або лижі не їдуть. На цій карті я не бачу Крима, а не Одеської області. По друге - з 1991 року кордони України не змінювалися. А то ми так далеко зайдемо, з такими припущеннями. Чи може відсутність частини окупованих територій в зоні АТО змінить їх відсутність в реальному житті? Може, віддати тай не мучатися? А то, що там досі кожен день гинуть українські військові - ну так вас же ніхто не побив в росії? Насправді, що такого, коли весь світ допомагає Україні боротися з окупантом, а наші чиновники гордо стоять під картою України, де немає однієї з її частин??? Це не малюнки дітей в школі - це офіційне оформлення сцени на офіційному заздалегідь анонсованому заході.
 • Гость: Наші герої-воїни вже давно не захищають Крим. Дуже гарне гасло "Крим - наш". А українські депутати хоча б щось зробили для його повернення, окрім його здачі. Високі посадовці ведуть бізнес з країною-окупантом... Хіба це не злочин??? Дана, намальована, карта не зовсім відповідає географічні карті України, але , якщо співставити з оригіналом, то найпівденніша частина найбільше подібна, саме на Крим, а от шматка Одеської обл. не вистачає. Щось подібне на спец.замовлення
 • Гость: Окуповані території в зоні АТО, вони не знаходяться під владою іншої держави! А що ви зробили для України? Для збереження Криму? Знаєте, якби люди більше робили, а не були голослівними.... Кожен має право на висловлення своєї думки, я її висловила, прочитала вашу точку зору. З чимось згідна, з чимось ні, але потрібно усвідомити той факт, що за Крим (на даний момент) ніхто не воює ( на відміну від окупованих територій)!
 • Гость: Ти курка.
 • Гость: Підтримую. Катерина курка. І Все життя нею була.
 • Гость: Деякі дописувачі, на кшталт Катерини "українки", не мають голови. Але це не привід їх малювати безголовими.
 • Гость: День Собо́рності — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.Можливо художник намалював карту тих часів.А Крим передали УРСР в 1954році. А пан Собот (разом з Баліновим) можуть зайнятись більш важливими справами...
 • Гость: ХаХа... Стаття індикатор. Така вже була про портрети пошарпані. Тоді тоже РДА прилетіло
 • Гость: А мені одному збоку здається, що у районної адміністрації дуже підгорає в коментах? )
 • Гость: дивися яка ситуація. всі ми тут розуміємо кому ти ямку копаєш. тут все ясно. але , якщо ти такий патріот, то піди набий пику брижаку. бо він тоже коло тої карти виступав і всім іншим, які там були"зігнані". але тобі треба було пукнути тихенько, щоб смороду побільше, але це ти напевно покакав. навіть якщо в рда понесуть відповідальність, і може хтось без роботи залишиться( це не відомо) а ти такий молодий, а собі такий смердючий авторитет заробляєш. шкода тебе. тобі тут з людьми жити. з тобою страшно в магазині в черзі стояти. Да, це я до собота звертаюсь.
 • Гость: Шо, славік, больно? Можна ще больніше. https://www.youtube.com/watch?v=VddWH9E89yA
 • Гость: Решті уже пику набили? Молодці журналісти - втіхаря вчепили на стіну карту України без Крима, сфоткали Бартоша на тому фоні і швидко це опублікували. Яму копали! Це була продумана спецоперація, а не тупізна РДА! Голова РДА сам мав викликати спецслужби, щоб це все зафіксувати. Інакше він не голова - а соучасник злочину. У нас за сепаратизм садять. Їм же тут ще з людьми жити! Далі вчеплять триколор - їм же тут з людьми жити! Потім "зелені человєчки" побіжуть - а їм же з людьми жити! Потім будуть співати гімн Румунії чи москаляндії з сцени - ну їм же з людьми жити! А у всьому винуваті журналісти. Так як тоді, коли гуманітарну допомогу, яку збирало РДА, найшли в гаражах облдержадміністрації. Шкіра не лізла? Нє? Ну да, вам же ще з людьми жити! https://storozhynets.info/archives/21651
 • Гость: "У нас за сепаратизм садять". Можна список посаджених ? Конкретно у нас?
 • Гость: З 2014 року суди винесли вироки за посягання на територіальну цілісність і недоторканність України стосовно 173 осіб (ст. 110 ККУ). 26 осіб засуджено до тюремного покарання, 125 - звільнено від відбування покарання з випробувальним терміном, 8 покарані обмеженням волі, 4 – виправдані. Наразі скасовані вироки щодо 7 осіб, засуджених до позбавлення волі, щодо 2 осіб, покараних умовно, і один виправдувальний вирок. Источник: https://censor.net.ua/r452731
 • Гость: Ні-ні, "у нас" - це хоча б у нашій області, не кажучи про район. За румунський прапор на сільраді, наприклад.
 • Гость: І ось так
 • Гость: "Свято наближається", "Свято наближається"- шо пацани замовили машину "Кока-коли?Приставляєте славіка вжарили місто гуляє. А який придурок тримав безграмотного художника. уже в такому віці треба малювати в темному приміщенні.А може до "свята" довго готовились пацани.
 • Гость: Читаючи коментарі складається враження, що Бартош та його команда дружно кинулися писати коментарі на свій захист, як на мій погляд Бартоша потрібно судити за сеператизм.
 • Гость: Цікаво а района газета "Рідний Край" надрукує про те як очільники району виступають на фоні України без Криму? Адміністрації Ганьба!
 • Гость: Як стало відомо, що саме Діана Ковальчук розпорядилася щоб саме ця карта була виставлена на сцену, А тепер намагається звалити вину на керівництво будинку культури.
 • Гость: Балінов не засмічуй людям мозги.Цк твоя хвора голова і очі не бачать Крим в Україні. То тебе треба за такі матеріали брати за хобот.Ти би щось добре в житті зробив
 • Гость: Недавно старости громади давали Балінову бамбулей під мерією. Я думаю про це напевно тоже треба писати чи ні. Чи тільки те що Матейчук "закаже".
 • Балінов Дмитро: OMG! Точно? До речі, уточніть у Матейчука, скільки коштує "заказ", а то ми не в курсі тут. UPD: я навіть можу розповісти про що ми говорили. Це було якраз після наради по оптимізації.
 • Гость: Та ти що??? А "керівництво" твоє за що гроші отримує, га???а премію, а надбавки???? Уже б сиділи тихо, кругом оптимізація, а у них штати набирають.
 • Гость: Послухайте, шановний працівник! Насправді, вашому колективу треба прикладати неабиякі зусилля і проявляти високий професіоналізм у роботі для того, щоб надалі заклад функціонував. Вас не торкнулася оптимізація, вам виділяють кошти на опалення газом, а це десь не менше 30 000 взимку(в місяць), на світло, воду...Ви не прибуткова організація і скоріш за все, це буде не надовго. Тож не шукайте винних, не строчіть коменти, працюйте, бо роботи , як бачите ,більш ніж достатньо.
 • Гость: Діана теж курка.
 • Гость: І правильно зробить! Чому не оприлюднюють зразок карти по якому художник отримав доручення?
 • Гость: Жесть... Обгадилася адміністрація, а винуваті - журналісти?
 • Гость: ОК, криворукий художник щось намалював, ніхто толком "шедевр" не роздивлявся, роздули скандал на всю країну. Яка радість, яка слава Сторожинцю, які молодці журналісти ! І як шановні дописувачі собі реально уявляють виправлення ситуації в ході заходу - лосік з бартошем дружно шматують і палять на сцені неправильний баннер, після чого продовжують виступ ?
 • Гость: Нет, просто закривають сцену, знімають недокарту, відкривають сцену. Після заходу Бартош викликає до себе всіх причасних і дає звіздюлей. Або сам викликає поліцію. Відмазки типу - не бачили, не знали, не чули не пройдуть. Інакше так можна виправдати все і всіх. Я більш ніж впевнений, що повішали карту по дебілізму організаторів. А відреагувати мали би організатори. Тобто РДА. Як в Броварах було. А вони мало того, що не відреагували, вони ще й виправдовуються. І не треба голову РДА рівняти до Сторожинця. Просто у твоїй голові тільки ці новини і бачать. Іди пошукай ще і подописуй ще десь. Жертва телебачення.
 • Гость: Ваша вишукана ввічливість у спілкування просто вражає! А сторонні спостерігачі з новин запам'ятають не прізвище керівника, яке десь там може назвали а може ні, а назву населеного пункту. До речі, як і ви - "в Броварах".
 • Гость: Голова адміністрації бартош одною ногю уже в Полщі і те, що робиться в Нашій Україні йому по цимбалам жодної обіцянки які він роздавав на право та на ліво на майдані міста Сторожинець не виконано а навпаки іще більш ускладнив відношення жителів нашого чудового краю.
 • Гость: Намалювали якісь молокососи, які сидять у російському Вкантактє чи Аднакласніках і там бачать у русскіх пабліках такі карти.
 • Гость: Копіпаста з фейсбука одного блогера ----------------------------------------------- Крим НАШ. Я продовжу і доповню прекрасну і абсурдну історію, яку розтиражували більшість провідних українських ЗМІ. Суть історії наступна. В одному маленькому райцентрі на Буковині (Сторожинець) місцева еліта на чолі з головою РДА, клінічним ідіотом Бартошом організовувала в місцевому будинку культури типу урочисті (sic!) святкування Дня Соборності. І все було б буднично і тоскно, настільки наскільки це тільки може бути в глубокій українській провінції, якби не одне але. В оздобленні сцени будинку культури, з якої віщала еліта району був використаний плакат з зображенням яке мало символізувати образ "Соборної України" БЕЗ Криму. Тупо пройшов прекрасний совковий концерт і всім було пофіг, ніхто окрім одного старого бандерівця, який там опинився за збігом обставин, на цей картографічний ляп не звернув уваги. ( Ще однією цікавою деталлю дебільного плакату без Криму є те, що намальований він був на зворотній стороні агітаційного плакату партії, яка носить імя теперішнього головнокомандуючого. Але це просто кумедна деталь і збіг. ) Ну ясно,шо місцеві відморожені журналісти про це написали. Через годину після виходу статті представники Служби перетрахали всіх організаторів заходу починаючи від голови РДА і закінчуючи всіма крайніми мишами в будинку культури. Ясно шо чиновники люди бувалі і на інтуїтивному рівні відчувають неприємності вирішили провести "спецоперацію". Перед тим, як плакат забрали в якості вєщдока службісти ,самий матьорий із чиновників кульковою ручкою дописав на плакаті напис "Крим" (див. малюнок). Ясно-понятно,шо це історія не про сепаратизм. Це історія про клінічних ідіотів, тупих непотрібних цій державі чиновників. Але головної відповіді на питання так чий же власне Крим - ніхто в цій країні, з цим режимом, у день Соборності дати не в змозі . І це головне...
 • Гость: КК України ст.110 ч.1. Умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, - і так далі... - хлопці із "Сторожинець.інфо", а ви часом не підпадаєте під росповсюдження?
 • Гость:
 • Гость: Тут всіх можна потягати за одне місце, але хотілося би ще почути виступ голови РДА. Про що він розказував, чому журналісти його не показали. А не показали тому що голова там розказував як раз про те що Крим наш, і про війну, і про АТО. А долбані журналюги показали те що їм замовили. Чому не оублікуєте зарплату чиновників мерії, чому не напишете що в школі за січень місяць використали світла на 10 тис.квт більше ніж в грудні, беручи до уваги що діти на канікулах. Є про що писати. Чи чекаєте отмашки.
 • Балінов Дмитро: Ну? Пишіть! Пишіть, надсилайте нам, опублікуємо. І як ми фотографіями покажемо що говорив голова РДА? Як у коміксах? "Хмарки" домалювати з текстом? Відео на заході не писали. І про школу пишіть, і що робили, і де світло крутили і хто за то платив. Таки в кінці-кінців розкажіть, хто замовник у нас - може, вас розводять? Про зарплати пишемо - стаття буде. Там не тільки і не стільки зарплати, але суми побачите.
 • Гость: Балінов починаємо з тебе. Розкажи яка у тебе зарплата і за які доходи ти утримуєш сімю?Чи твоя родина отримує субсидії.?Тільки відповідь має бути чесною. Скільки людей працює у твоєму офісі і хто їм платить? І останне скільки податків ви всі заплатили до громади?
 • Гость: Коли Балінов буде получати зарплату від держави, тоді і його будеш питатися. Вх*ли до ручки уже, борцуни за правду. Іди дивися декларації за 2016 рік і добре роздивися декларацію свого Бартоша, де пятизначні суми.
 • Гость: А чого так нервуєш, що за одне з Баліновим, чи може ти ним і є. Хотілося би знати за які доходи існує "Сторожинець Інфо". Якщо вони такі борці за правду, то могли б офіційно оприлюднити за що існують.
 • Гость: Напишіть будь-ласка хто забудовник біля овочевого ринку,збоку магазину"телевізор".І про зарплату меріі обов'язково напишіть.І зарплату вчителів,вихователів ДНЗ(кажуть зменшити хотять)...
 • Гость: напишіть не тільк про зарплати, а й про відпустки, щомісячні премії працівників громади. бо вони не соромляться хвалитися, як можуть за одну зарплату купити собі АЙфон (це взагалі вже наглість!!!!). до речі, а декларуватимуть вони свої доходи публічно чи ні????
 • Гость: Дура, звичайно декларують. До речі, подивись зарплати в РДА там посадовий оклад від 9 тис. грн + надбавки, директори шкіл посадовий з 1 січня 5900, для порівняння голова громади 5200. Вивчи тему а потім підгавкуй дурочка!!!!!!!
 • Гость: "Розповсюдження закликів" - це ж українська мова! ЗАКЛИКІВ! ЗАКЛИК! ЗАКЛИКАТИ! КЛИКАТИ! Як погано, що у нас стільки жертв телебачення в Україні... Коли в статті напишуть, що голова РДА був прав (як, напевно, зробить Рідний край), оттоді це буде "розповсюдження матеріалів із закликами". Спокойно.
 • Квіуіуіуі: хер у тебя во рту Павел
 • Гость: Філософія від РДА
 • Гость: Що ви за люди? Вам нагадили в душу, а ви облизуєтесь. Срамота, майте гонор. Переписується пару придурків з РДА та райради, всі решта безмозглих вуха порозвішували. Знатоки хренові, маєте щось сказати скажіть, а не ляпайте язиками. Ніхто в залі не сказав, що карта не правильна - нехватило духу? Тож і тепер сидіть мовчки. Всі вам пагані, кореспонденти, старости, секретарі, голови, менти, а як щось стається біжите хвіст піджавши, - допоможіть. Майте мужність сказати в лице, а не облизувати один одного,а в кишені дуля. Гидота.
 • Гость: Погоджуюсь. Люди і справді втратили гідність: висловити свою думку в лице- не вистачає мужності, а обливати брудом позаочі- оце по-нашому. А стосовно ситуації з картою, то дійсно на лице непрофесіоналізм художника-декоратора, а не сепаратизм. Але тут навпрошується й інше питання: для чого було роздувати такий скандал на всю Україну щодо "уявного" сепаратизму, та ще й в такому багатонаціональному регіоні як Буковина, кому це в нас так вигідно підбурювати антиукраїнські настрої, прикриваючись патріотизмом? Патріотично було б тому, хто помітив цей художній ляп на сцені, вказати на це оргінізаторам, щоб можна було це одразу виправити. А не потираючи руки, состряпати бігенько статейку та викласти її в інтернет. Ви хоч розумієте, який привід ви дали для розбурхування ситуації в нашому регіоні для російських ЗМІ? Перед тим, як опублікувати статтю, ви хоч трішки замислились над можливими наслідками? Ми ж маємо гіркий досвід: Донбас уже догрався до війни. Для чого ви розбурхуєте це вогнище "уявного" сепаратизму там, де його немає?
 • Гость: ну дивуюсь я вам хлопці, нафіга вам то було? сидів собі той Бартош нікого не рухав, хача напевно він добре знає, хто чим дихає і хто кому рабінович. а тепер уявіть собі що його можуть звільнити і він піде на вольниє хлєба. приставляєте людина яка ні за що не відповідає нікому не підзвітна і т.д. напевно його буде все цікавити, йому стане скучно напевно піде в якусь партію в якусь громадську організацію. напевно сидіти не буде? нє? я ви кажите? то напевно вам вигідніше було вилізти на сцену і ту карту домалювати. ну добре життя покаже. а поки що купіть собі поп-корну.
 • Гость: Піде на вольниє хлєба і буде дальше ручки від лопат з крадженого лісу на Колгоспній крутити. Заодно собі зробить ГО чи якусь партію. Вільна людина - лахи попідпахи і най іде нах.
 • Балінов Дмитро: Взагалі то я не люблю спілкуватися з анонімами. Як постійні читачі, напевно, помічали, я часто переводжу все в жарти або якісь саркастичні вирази. Тепер трохи серйозно для тих, хто вміє читати. Я пишу під своїм ім'ям. Не ховаюся, не імітую. Писати про те, що "...Люди і справді втратили гідність: висловити свою думку в лице- не вистачає мужності...", при тому не пишучи від свого імені, а під, як ви любите казати, "ніками" - це якийсь когнітивний дисонанс. Я і вся наша команда готові до дискусії і відповідей на запитання. Основне побажання - пишіть під своїм ім'ям. Ми поклали дуже багато зусиль, щоб дати вам цю можливість - писати анонімно. Це вартувало нам хороших відносин з ніби "хорошими" людьми, вічних прохань "потри коментар", вічних образ на те, що ми не видаляли. Сторожинець.Інфо - ресурс для читача безкоштовний. На ньому немає "проплачених" новин в новинній стрічці. Для реклами - є розділи з рекламою, відповідно марковані та відокремлені. По суті справи. Для тих, хто на цій мапі "бачить" Крим. Я не бачу там Криму. Я, як і більшість людей, звик довіряти своїм очам. Я не люблю, коли мені в очі ... гадять і кажуть, що то "божа роса". Я чітко не бачу на тій карті Криму. І я розумію, що то, можливо, геть спотворене поняття "я художник - я так бачу" (вибачте за тавтологію). Про символи і символізм. Цей символ, - Україна без Криму, - використовується нашим східним "сусідом", країною-агресором, РФ як зображення їхньої, нібито, перемоги. Як заборонена в Україні в червні 2017 року георгіївська стрічка. Пропаганда ворога використовує карту України без Криму (стилізовану чи не стилізовану), щоб тиснути на болючі мозолі, щоб показати тим, у кого відірвали шмат держави, що ніби вони можуть робити що завгодно. Україна всіма силами намагається перемогти. Кажучи "Україна", я маю на увазі людей, громадян. Волонтерів, які, не зважаючи на будь-які політичні периберії у верхах, і надалі збирають і надсилають на Схід гуманітарну допомогу. Добровольців і контрактників, які стоять в окопах чи виконують завдання на фронті. І кожен з них бачить, може не явно, може не намальованим, але бачить символ, до якого треба йти - єдину, _неподільну_, соборну і щасливу Україну. Величезна кількість патріотів, зокрема кримських татар, залишилася без дому і ніхто з них не уявляє України без Криму. І ніхто не виправдовується, що "він бачить там Крим, а не бачить Ізмаїлу". Випадок в Броварах, коли головну сцену міста прикрасили зображенням України без деяких її частин, відрізняється тим, що там ту "недомапу" зняли _перед_ заходом. Ніхто не виступав на тій сцені, ніхто не вітав гостей зі святом на фоні символу ворожої пропанганди. У нас же дійство пройшло від А до Я. Тепер намагаються звинити художника, який "так бачить"? Може я піду і намалюю чоловічій статевий орган в залі засідань РДА за трибуною, а на сесії нехай сидять під тим зображенням? А що? Ви бачите там *й? Ні! То Чебурашка! Або метелик! Чого ви причепилися до художника? Він так бачить! Не раз в Україні та світі виникали скандали (які легко можна "нагуглити") через зображення України без Криму. Замовчавши цю тему на Сторожинець.Інфо ми би стали такими, що "не бачать". Почали би нашим читачам, яких щодня до нас заходить декілька тисяч, заливати "божу росу" в очі, тому що люди не сліпі. Це називається пропаганда - перекручення чи замовчування фактів в угоду якійсь конкретній групі осіб. Я не хочу, щоб Сторожинець.Інфо перетворювався на рупор пропаганди будь-кого - РДА, райради, міськради, якихось політичних партій, ще когось. Я особисто мав досить жорстку розмову з Ярославом Михайловичем в приміщенні РБНК і він звинувачував нас в тому самому - чому ми це показали. А я йому задав питання - чому ви це не зняли зі сцени? Бачили і не зняли? Адже в залі сиділи люди з вищою освітою, зі сцени віщали люди з кредитом довіри до себе. А на фоні висів символ однієї з поразок України. Тоді ж я вперше почув, що "а я бачу там Крим!". Так ось - Криму на тому зображенні немає. Крапка. Стилізовне воно чи не стилізоване, карта то чи нарис - на ній в будь-якому випадку немає Криму. Для тих, хто "не бачить", можу нагадати, як українські ЗМІ рвалися і показували, що на Донбасі, а потім і в Криму з'явилися якісь "зелені чоловічки, а, натомість, російські ЗМІ зі всією потужністю говорили, що то "народнає апалчєніє" і "ми нє відім здєсь расійськіє вайска". Заливали "росу" в очі та вуха. Пропагандували. Коли сотні, тисячі, сотні тисяч українців бачать російську техніку і зброю на Донбасі, пропанагдистська машина ворога починає втирати, що "ані викапалі їз шахти" і що то "воєнторг". Що вони, НЕ БАЧАТЬ там порушень. Коли українські військові у Криму йшли з прапором і без зброї на озброєних "іхтамнєтов" - вони чітко БАЧИЛИ, хто перед ними і розуміли це. Може, тому що не було кому виправдати тоді? Розповісти, що "Крим там є! Я бачу там Крим!"? Можливо, не було кому на камеру виставляти журналістів ідіотами? Ми це показали тому, що ми не могли це проігнорувати. Щоб такі випадки більше не повторювалися і ті, хто давав присягу Україні, звертали увагу на символи України - Герб, Гімн і суверенні неподільні кордони, за які зараз і йде боротьба на Сході. Так ось, дорогі анонімні дописувачі. Перед тим, як закидати нам якесь "замислення над можливими наслідками", самі замисліться над тим, хто вивішував мапу України без Криму на офіційному заході в офіційному закладі і якої "божої роси" спеціально чи випадково заливали в очі присутнім у залі, надіючись, що вони там "бачать Крим". Сепаратизмом охрестили цю "штангу" всі центральні ЗМІ. Ми ж показали, що керівники виступали на фоні карти нашої держави без однієї з її невід'ємних частин. Як в попередній статті, де є повний фотозвіт, так і в цьому авторському матеріалі з суб'єктивними думками. Цей випадок стосується самосвідомості громадян, їхнього самовизначення. На моє особисте переконання, колись потрібно робити вибір. Чи в цьому випадку, чи в іншому - потрібно мати та знати свою позицію. Надягаючи вишиванку і співаючи Гімн України - патріотом не станеш. Слухати виправдовування та звинувачення "патріотів по необхідності" розумію, що потурання самообману не принесе позитивного ефекту. Так вийшло, що ми, публікуючи цю статтю, зробили щеплення патріотизму декому. Щоб, можливо, десь на наступних заходах так же "випадково" і по волі художника, "який так бачить", не прикрасили сцену георгіївськими стрічками чи триколором.
 • Гость: ти не любиш анонімностей? тож хто такий іван собот? я перепрошую. може не всіх людей знаю але такого прізвища не чув.
 • Гость: Розумно Дмитре, лиш би зрозуміли.
 • Гость: Шановні, а в залі був один Бартош??? Чи Бартош замовляв саме таку карту??? Тоді всі,хто був у залі є сепарами,тому що сиділи і дивилися на це неподобство,а значить стали співучасниками злочину. Та може Бартош і не знає карти, а ось на сцені великий КАНДИДАТ ГЕОГРАФІЧНИХ НАУК, товариш Брижак, він хоч карту України має знати, представник місцевої влади , ОТГ,на території якої проходить захід,виступає на сцені, під мапою, він ... Ага,він не патріот, він регіонал,йому можна... А Лосік, ну цей карти не знає, говорити не вміє,пробулькав щось, морда розчервонілася, костюм лопає від хорошого життя,нащо йому тої карти... Сядьмо собі, чекаймо виступу видатної співачки Сторожинця імені Брижака Аліни, вона так мене заколисує(Брижак), і на....я мені та карта??? Ми ж казали,уберем Бартоша, а ви самі подумайте, кому це вигідно???
 • Гость: ХУДОЖНИКУ!!! ОСЬ ВОНА! ЗРАДА! ХУДОЖНИК ВСЕ ЗАДУМАВ І ПРОРАХУВАВ!
 • Гость: Художник....Знаю цю людину, він розписував стіни у нашому храмі. Він- онкохвора людина. Прожив непросте життя.
 • Наталя: Я теж особисто знаю художника, і знаю ту історію, коли директор БК на святвечір на Йордана приніс недолугий зашарпаний ксерокс мапи України, де ледь видно контури Одеси та Криму, а сам художник лежав з температурою і просив відкласти це до завтра і покращення його самопочуття, але ж ні, у нас все робиться поспіхом, от і поспішили. Я не оправдовую нікого і не звинувачую, але люди, ніхто цього не сплановував, ніхто ні під кого не копав. Просто всі у метушні не звернули уваги, допоки не освітилася сцена. Але ті, хто побачив, повинні були зупинити дійство на музичну паузу, затулити штори і зняти недомапу!!! Крапка. Винні всі, хто не зробив цього. А все тому, що кожен керівник чекає, що за нього зробить другий, а другий за третього і так далі. А художнику за 70 і він дійсно хворий...Облиште вже його, є керівники, нехай відповідають, чого не перевірили?
 • Гость: Іванна відкрий свої бульки, ти хоч Аліну на сцені бачила? Абись вони тобі повилазили!!!
 • Гость: Ти ба! Виходить Бартош не тільки голова адміністрації хрєновий, а ще й моряк!!! А каже, що він 16 років плавав (вибачте ходив) по морях
 • Гость: Розумно Дмитре, лиш би зрозуміли.
 • Гость: На одному з з'їздів КПРС виступаючому Хрущову подали записку де було написано,- чому він не вказував Сталіну на його помилки при житті , а наважився про них говорити після смерті вождя, на що він запитав, - Хто написав записку?. У відповіть стояла гробова тиша. Ти "Іванна" якщо маєш клепку повинна зрозуміти, хто сидів в залі і чому мовчали. Це не вина людей з залу, у них душа може розривалася, а обставини, хоча. Говорити по дорослому, це серйозний прокол РДА.
 • Гость: Деліцой послухай. Ти можеж цитувати всі роботи твого вождя леніна і всі виступи на зборіщащах твоєї кпсс. Як би ти не старався зі своїми комсомольцями аля Балінов Чібіс- Чеботар але у вас кишка тонка. Ви всі якраз і є тими ригами-сепарами у нашому районі і в нашій державі яких треба кальоним желізом випікати. Ви всі сепари приліпилися до Карлічука і думаєте шо взяли реванш. Ні ви лузери і ваша кончіна дуже близько. Цей приклад поставить крапку у багатьох моментах. А голова РДА після всього цього шабашу просто зобовязаний поставити все на свої місця. І всі хто розігрує сепарські сценарії мають бути притягнуті до відповідальності.
 • Гость: З тебе такий прокурор, як з г.....а куля
 • Гость: та нема ніяких сепарських сценаріїв у даному випадку, є- неграмотність, неосвіченість, невігластво, тупорилість врешті решт...такі тепер кадри працюють у державних органах, ім шо контури України, що Гондурасу- не відлічать...а взагалі по району звичайно настрої є, те ж румунське населення, да і заробітчани наші з москви вже приізжають з іншими думками, ось де треба працювати...
 • Гость: до речі, та карта такі більше на Гондурас похожа...
 • Гость: Та про, що ви! Уже яке десятиліття ціла гвардія чиновників у нас імітують роботу, проводять якісь заходи та свята і все для галочки. Може у нас запрацював якийсь завод, чи може цех який? НІ! Навпаки добивають останнє, що є в місті, в районі, піднімаючи ціну на землі, встановлюючи високі ціни на оренду, ставки податків торгуються як на базар. Так для галочки і цей захід готували, а результат- ляп на всю державу.
 • Гость: А яким чином голова рда може "поставити все на свої місця"? от мені просто цікаво. І щодо "Ви всі якраз і є тими ригами-сепарами у нашому районі і в нашій державі яких треба кальоним желізом випікати", я не можу зрозуміти одну штуку, як так вийшло, що бартош, лосік, брижак виступають під сєпарським/російським символом, а сєпарами виявилися журналюги? чи то вони малювали ту фігню? питання без під*ба як то кажуть, просто цікава ваша логіка, як ви дійшли такого висновку?
 • Гость: Бозі-бозі! Анонімний хомячок доказує хто в районі ригосєпар. Бозіньки-бозіньки! Не надірви пузіко, правдорубчик. І для твоїх малєньких мозгов я тобі розкажу, шо Деліцой - то лічний персональний духовний настоятєль Карлійчука, але в цій історії, мусічка-пусічка, він взагалі пройшов мимо як і дєдушка, який чисто чудом на той фейловий захід не попав. Якшо стали на хвостік, а може і на горлишко, твоєму вусатєнькому патрону з адміністрації, то значить стали за діло.
 • Гость: Комусь Деліцой яйця притис і то крепко.Він ні сном ні духом про ці розбори,а людину усрали.По друге жаба душить,що він діловий чоловік,якщо до нього прислухаються такі чиновники як наш мер.Наш мер у порівнянні з усіма попередниками,зробив в місті порядок і ще багато зробить.Якщо такі мощні,підіть і скажіть людям в очі,що не так.Але ж такі гнидки вміють лиш втіхаря какать,щоб воні багато було.І залиште Аліну у спокоі.Милуйтеся збоку і язик свій калений,засуньте собі в жопку.Придушіть в собі жабу,бо вона вас розірве.
 • Гость: Прокурор ти забув, замість крапки треба було моц голосно пукнути
 • Гость: Ну як ви уже дятли всі задовбали!!! Вам потрібно всім лекції з державного управління читати??? Для оранізації заходу, згідно розпорядження органу, який проводить захід, складається розпорядчий документ!!! Організатор даного заходу - Сторожинецька районна державна адміністрація і Сторожинецька районна рада!!! Спільним розпорядженням затверджується персональний склад організаційного комітету!!! На засіданні організаційного комітету визначаються виконавці заходів і терміни їх виконання!!! Тому підніміть розпорядження, протокол засідання організаційного комітету і уважно почитайте його. У розпорядженні обовязково пишиться на кого покладається відповідальність за його виконання!!! І вже напевно досить лити бруд і займатися словоблудством. Критикувати потрібно аргументовано, або язик засунути в одне місце і насолоджуватися процесом!!!
 • Гость: Молодець, тверезо. Досить, почекаємо чим закінчиться. Тоді зробимо висновки.
 • Гость: а закінчиться тим, що немає ніякого оргкомітету і тим більше протоколу, хто за цим тепер слідкує, це ж не застійні комуністичні часи...тепер все робиться по настрою, за велінням душі, легко і просто, як пісня...а взагалі, якщо справа дійде до суду, де потрібні точні факти, експертизи, одні кажуть що то Крим, другі- що Одеса, а сама карта дуже стілізована і по своїх обрисах не співпадає з реальною по всьому периметру, хто розсудить, яка художня рада чи суддя...і не вартує то такої реакції, в крайньому випадку догани відповідальним, чи на крайняк звільнити, не художника, а відповідальних, тих хто за организацію подібних заходів, яких не так вже й багато, отримує непогану як для Сторожинця зарплату, і які мали б задуматись дивлячись на цю карту, шо щось не те з нею, які повинні би знати, що були подібні випадки і у нас і за кордоном, і як наша держава на це все болісно реагує, а якщо цього всього не знають і не розуміють, то нащо таких тримати...
 • Гость: Якщо для проведення заходу районного рівня, не приймається розпорядчий документ, то це є прямим порушенням всіх норм державного управління і за це також існує відповідальність! Я далекий від думки вчити хлопців з Сторожинець-інфо, але впевнений, що завдання журналістів (а я сподіваюсь вони себе такими вважають) не тільки констатувати факт чи подію, а й відстежувати причинно-наслідкові дії. А в даному випадку, зважаючи на колосальний суспільний резонанс, для них це вже справа честі!
 • Гость: просто планшет невдалий попався, ну з того що було, видно, що нижній край обрізаний під стрічку, мабуть і георгійовську, із старих запасів до 9-го травня...а тепер закрасили, заклеїли, і давай мапу малювати, а Крим не поміщається, тоді його посунули уліво, а для Одеси вже й місця не знайшлось...
 • Гость: Не ту страну назвали Гондурасом....
 • Гость: Для тих, хто бачить Крим на тій карті Дивись, - це біле. - Ні. Чорне. - Хіба ти не бачиш, що це біле? - Не бачу. - Ти сліпий?.. - Ні. Я зацікавлений…
 • Гость: А це результат роботи бездарів, які просиджують за зарплату. Бо треба було залишити Верстюка на посаді директора БК, а так, його замінили на двох наступників-тупого і ще тупішого. От вам і молодь!
 • Гость: Ну да! Першого замінила Катерина, другого Лосік! Дякуймо!!!
 • Гость: А що це означає? Вони родствєнні душі!!! Біба і Боба......
 • Гость: Вони призначили собі подібних.
 • Гость: І ніхто не здогадується, що до справи причетна добре відома банда єнотів...
 • Гость: Ага, з Будинка культури!!!!
 • Гость: Собот...Хобот...балінов ? видно же шо сцит цей псевдожурналюга перед вусачами з адміністрациї шос публікувати від свого імені. От і прикриваютси спалити би вашу алкошаражку на базарі
 • Балінов Дмитро: Перед ким ще "сцуть псевдожурналюги шос публікувати"?
 • Наталія: Перегризлись, наче собаки. Збоку я бачу так - це не замовлена справа, а чиясь необачність. І якщо до скоєного це не було вигідно комусь, то в майбутньому цією ситуацією можуть скористатися. Є такий вислів - розділюй і володарюй, що і зробив путін при загарбані Криму. Єднаймося!
 • Гость: Це - халатне ставлення до роботи. А знаєте чому? Бо беруть на роботу людей без відповідної освіти і досвіду в роботі.
 • Гость: Скакалки где разгружать?
 • Гость: То хто винен у "ділі з картою"? Винних знайшли, чи деяким можна все.. хататно відноситись до роботи, за яку держава платить кругленькі суми.
 • Гость: всіх зара визиває сбу на кавьор актівнєнько
 • Гость: Так, там карта з'явилась, по якій художнику дав завдання керівник БК , яка схожа скоріш на ганчірку.