Мисливський будиночок останнього короля Румунії Міхая І слугує в Їжівському лісництві одним з 8 лісових кордонів

Лютий вкрив глибоким снігом сторожинецькі ліси. Але в усіх лісництвах Сторожинецького держлісгоспу лісові дороги від заметів розчистили одразу, без нарікань на негоду.

В Їжівському лісництві зимовими дорогами без жодних перешкод їдуть і легкові машини, і важка техніка – лісовози з тракторами.

«Останніми роками збудували 5 кілометрів нових лісових доріг, – розповідає лісничий Віталій Георгійович Чиківчук. – Постійно відновлюємо дорожню інфраструктуру, лагодимо мости через яри, якими пересічені наші лісові масиви».

Дороги лісівники будують на совість. У Їжівця, у місцях, де грунт може просісти, на дорожнє полотно кладуть дерев’яний настил здавна перевіреним методом. Тому лісові магістралі здатні витримати значні навантаження і слугують тривалий час.

Вздовж трас їжівські лісівники побудували більше десятка гарних альтанок, облаштували рекреаційні куточкидля відвідувачів – туристів, відпочивальників, грибників і ягідників.

Ліси тут красиві, краєвиди – захоплюючі. Серед туристичних принад Їжівського лісництва – дерев’яний мисливський будиночок останнього короля Румунії, Міхая І, представника найдавнішої монархічної династії Європи. Сімнадцятирічним юнаком (вже встигши, з шести років, поцарювати у своєму королівстві і знову віддати корону батькові) спадкоємець трону полював якось на Буковині, у їжівських лісах, що були на ті часи під Румунією.

Дубові гаї, буково-ялицеві лісові масиви так захопили кронпринца, що він наказав звести на мальовничій галявині будиночок для королівських полювань.

Через рік, у 1940-му, Міхай І вперше і востаннє відбув царське полювання у своєму новозбудованому мисливському маєтку. Незабаром він вдруге зійшов на престол і опинився у вирі світової війни. У грудні минулого року світ попрощався з румунським монархом, який прожив довге і яскраве життя.

Сьогодні мисливський будиночок короля Міхая слугує в Їжівському лісництві одним з 8 лісових кордонів, а біля нього – сад з пасікою. Звідси відкривається панорамний краєвид мало не на пів Буковини.

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ