В Старій Жадові та Снячеві горіли господарські будівлі. Причиною останньої пожежі стало спалювання сухої рослинності

Сьогодні, 5 квітня 2018 року, на пульт ДПРЧ-12 поступило повідомлення про пожежу в господарській будівлі у селі Стара Жадова. В приміщеннях ніхто не проживав. Загоряння помітили сусіди та зателефонували на гарячу лінію “101”.

На місце події був направлений екіпаж ДПРЧ-12 та МПО сіл Стара Жадова і Комарівці. Пожежники локалізували загоряння в тих межах, у яких застали по прибуттю і, в подальшому, ліквідували.

Вогнем було знищено господарську будівлю та покрівлю житлового будинку. Причиною пожежі стало коротке замкнення електромережі.

Через декілька годин рятувальники виїхали на пожежу в селі Снячів, де також горіла господарська будівля. Разом з сторожинецькими пожежниками, ліквідовували загоряння МПО села Великий Кучурів.

Причиною цієї пожежі стало спалювання сухої рослинності. 

Сторожинецький районний сектор Управління ДСНС застерігає – самовільне й неконтрольоване спалювання сухостою таїть у собі велику небезпеку, а ліквідація таких пожеж для пожежно-рятувальних підрозділів складає чимало труднощів, пов’язаних із швидким поширенням вогню на велику площу.

При спалюванні сухої трави на відкритій території у безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до чотирьох кілометрів за годину, а у вітряну – до тридцяти кілометрів. Висота полум’я у такому разі досягає двох метрів, а при сильному вітрі з різкими змінами напрямку та швидкості, територія таких пожеж протягом п’ятнадцяти-тридцяти хвилин збільшується, щонайменше, у два-три рази.

Якщо ж сухостій спалювати на подвір’ї, поблизу житлових будинків чи господарських приміщень, то поривами вітру полум’я може перекинутися на ці будівлі. У такому разі не вдасться уникнути матеріальних втрат, до того ж, це може загрожувати життю людей.

Для виникнення пожеж через спалювання сухої трави достатньо необережно кинутого недопалка чи сірника або необережного поводження з вогнем при розведенні багаття.

Основні правила безпеки, яких варто дотримуватися, нескладні і не вимагають ніяких матеріальних витрат, проте їх своєчасне й ретельне виконання дозволить вберегтися від біди:

  • в жодному разі не спалюйте сміття та сухостій;
  • не поливайте сухотрав’я легкозаймистими речовинами;
  • не розкладайте багаття поблизу будинків чи господарських споруд, відстань до будівель має бути не менше п’ятнадцяти метрів;
  • не залишайте без нагляду розпалені вогнища;
  • завжди майте під рукою первинні засоби пожежогасіння;
  • коли полум’я догоріло, засипте його землею або залийте водою;
  • не дозволяйте дітям гратися з вогнем і розводити багаття без нагляду дорослих!

Не слід забувати і про те, що простіше запобігти пожежі, ніж потім її ліквідувати.

Категорія: Події
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ