Багатодітна сім’я з Банилова-Підгірного потрапила в лікарню з ознаками отруєння невідомою речовиною

Вчора ввечері, 24 квітня 2018 року, до Сторожинецької ЦРЛ була доставлена багатодітна сім’я, яка проживає на хуторі Поляни у Банилові-Підгірному – дев’ять дітей віком від 1,5 до 15 років та двоє батьків, – з симптомами отруєння невідомою речовиною.

Вранці 23 квітня у трьох діток підвищилася температура до 38 ºС, була нудота, почервоніння лиця та біль в животі. Вже 24 квітня такі ж симптоми з’явилися ще у чотирьох дітей. Самопочуття погіршилося і у батьків. Найменша дівчинка здорова.

При поступленні до лікарні у трьох дітей загальний стан був ближче до середньої важкості.

Зі слів голови сімейства Миколи Попика, протягом останніх трьох днів на полях, які знаходяться поруч з їх будинком, однією з агрофірм проводилася обробка посівів сої, гороху та озимої пшениці.

У господарстві захворюванням дітей не обійшлося. Станом на сьогодні загинули біля сотні сімей бджіл, 120 кроликів та багато риби – Микола розповідає, що щодня з поверхні ставка виловлювали 10-20 кілограм.

Також він жаліється на негативний стан худоби – тварини мляві, не хочуть їсти, у них почервоніли очі.

Сусіди розповідають, що у четвер, 19 квітня, агрофірма поливала поля невідомою речовиною. Люди викликали старосту села Майю Палійчук та представників міської ради. Тоді аграрії запевнили, що розпилюють воду та зупинили роботи, але по від’їзду комісії продовжили.

Схожа ситуація була і минулого року, коли після поливання полів у господарстві Попиків погіршилося самопочуття дітей та захворіла худоба.

Люди досить емоційно розповідають про обставини, що склалися. У розмові зазначали, що коли вчора ввечері, 24 квітня, самопочуття дітей погіршилося, вони викликали сільського лікаря Михайла Середюка, але той не приїхав, мотивуючи це закінченням робочого дня. Сьогодні на місці була сільська медсестра Любов Бела.

У старостаті ми дізналися, що поля навколо садиби Попиків обробляє ТОВ “Агротех-Стор”, зареєстроване в Банилові-Підгірному.

Як прокоментував телефоном виконавчий директор підприємства Андрій Ільченко, біля будинку цієї сім’ї працювала техніка на відстані двох кілометрів. Зокрема, розпилювали воду для перевірки роботи техніки – аграрії калібрували обприскувачі. Виявивши технічну несправність, роботу зупинили.

Також Андрій повідомив, що біля будинку Попиків вони нічого не розпилювали, а зараз підприємство взагалі працює в Давидівці, розкидуючи добрива на поля. Також аграрії зазначили, що бачили біля господарства ділянку з пошкодженою пшеницею, але вони її не обробляли.

Наразі всі дев’ять дітей знаходяться в Сторожинецькій ЦРЛ, за ними спостерігають лікарі. Їх мати, Уляна Попик, розповідає, що зранку стан дітей трохи погіршився, у деяких піднялася температура.

У всіх дітей взяли аналізи, їх оглянув окуліст, невропатолог та хірург, які не виявили ніяких патологій. Поки що причину такого погіршення самопочуття лікарі назвати не можуть.

Сьогодні на хутір Поляни виїхали представники мерії спільно з санітарним лікарем. На завтра планується скликання комісії з питань техніко-екологічної безпеки та надзвичайних ситуації Сторожинецької РДА.

Категорія: Важливо Події
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ