Суд виніс вирок жительці Бобівців, дитина якої потонула у колодязі

Сторожинецька прокуратура

В жовтні минулого року у селі Бобівці сталася трагічна подія – в колодязі приватного господарства виявили тіло 2-річної дівчинки.

“Мешканка нашого району, будучи матір’ю малолітньої дитини, протягом тривалого періоду часу, починаючи з дати народження дитини, не виконувала свої батьківські обовязки по піклуванню та догляду за дитиною, не створила належних і безпечних умов проживання дитини, 13 жовтня 2017 року вживши в період з 09 години по 12 годину алкогольні напої, лягла спати по місцю свого проживання, залишила без нагляду свою малолітню дитину, в результаті чого у проміжок часу між 16 та 17,30 годинами, дитина впала до криниці, яка розташована на подвір’ї вказаного домогосподарства та відповідно до висновку судово-медичного експерта померла від механічної асфікції, внаслідок утоплення у воді” – розповідає керівник Сторожинецької місцевої прокуратури Дмитро Іліка.

Сторожинецький районний суд визнав вказану громадянку винною у вчиненні злочину, передбаченого ст. 166 КК України, та враховуючи всі обставини, призначив їй покарання у виді обмеження волі строком на 5 років та звільнив обвинувачену від відбуття покарання на підставі ст. 75 КК України із іспитовим строком на 3 роки, поклавши на останню обов’язки, передбачені ст. 76 КК України.

“Організація Об’єднаних Націй в Загальній декларації прав людини проголосила, що діти мають право на особливе піклування і допомогу. Згідно ст. 150 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток. Як міжнародне, так і національне законодавство покладає на батьків обов’язок виховувати дитину та піклуватися про неї. На жаль, не всі батьки виконують своїх обов’язків щодо дитини належно.

Кримінальним кодексом України, а саме ст. 166, передбачений окремий вид злочину – злісне невиконання батьками, опікунами чи піклувальниками встановлених законом обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування.

Варто підкреслити, що не будь-яке невиконання обов’язків по догляду є кримінально-караним за даною статтею, а лише те, що має злісний характер. Злісне невиконання вказаних у ст. 166 КК України обов’язків утворює склад цього злочину лише у разі, коли воно потягло тяжкі наслідки. Останніми можуть визнаватися смерть, каліцтво дитини чи особи, стосовно якої встановлено опіку чи піклування, захворювання їх на небезпечну хворобу, заподіяння істотної шкоди їх здоров’ю або потягли за собою великі матеріальні збитки тощо” – зазначає Дмитро Іванович.

Джерело: Сторожинецька місцева прокуратура

Категорія: Кримінал
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ