У Банилові-Підгірному провели заходи до Дня української писемності та мови

У Банилово-Підгірнівській бібліотеці провели ряд заходів, приурочених Дню української писемності та мови.

Літературну годину «Душа народу бринить у слові», на яку завітали члени клубу «Краяни», а також шестикласники, розпочала бібліографічним оглядом літератури “Нам українською судилось говорити” Стратейчук Віра Омелянівна переглядом

Ведуча заходу, бібліотекар Нагорська Оксана Володимирівна, запросила присутніх у подорож із зупинками: “Мова – то Божий дар”, “Історія народження мови”, “Класики української мови”, “Мова та народна творчість” та остання зупинка – “Світ гумору”.

Згадали також історію літописання, яке почалося в Україні дуже давно, трохи не одночасно із запровадженням християнства на наших землях.

Перші старі літописи не дійшли до нас в оригіналах, але збереглися в копіях або переробках. У 1113 році з’явилася славнозвісна праця печерського Нестора «Повість минулих літ». Під час мандрування відвідувачі подивились відео сюжет «Рідна мова – оберіг людини і нації». Юна поетеса, учениця 6–А класу Татарин Анастасія, продекламувала всім присутнім вірш «Українська мово!», який вона сама написала. Наприкінці свята учні 6-А класу зробили плакат “З Днем писемності, Україно!”

Юні мовознавці, члени клубів за інтересами «Чомучки»та «Пізнайко, взяли участь у годині української мови «Пізнаймо рідне слово». Головною метою заходу було знайомство учнів з історією України, виховання у них почуття глибокої любові до української мови.

З вступним словом звернулась до всіх присутніх вчитель початкових класів Абрамчук Алла Сільвестрівна. Переглянувши фільм «Ознаки часу», діти зрозуміли, що розвиток нашої мови – це частина історії розвитку всього суспільства.

Бібліотекар Коваль Тетяна Павлівна дуже цікаво розповіла про історичний шлях нашої мови, її розвиток і становлення, ознайомила з чудовими і талановитими письменниками, поетами, які писали українською мовою, а це і Леся Українка, і Панас Мирний, і Григорій Сковорода, і Іван Франко, і наш великий Кобзар – Тарас Шевченко, який наказував нам любити, вивчати і знати українську мову.

До уваги дітей був запропонований  цікавий огляд «Подорож сторінками періодичних видань».

“Ми – українці. Живемо у вільній незалежній державі – Україні. Розмовляємо рідною державною мовою. А мова в нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа нашого народу.

Земля українська стародавня, така ж давня, і наша мова. Учені довели, що вік нашої мови – 7 тисяч років. З покоління в покоління, в часи розквіту та падіння передавали нам предки цей скарб. Народ плекав рідну мову у піснях, легендах, переказах і передавав від роду до роду, щоб не загинула.

Для нас рідна мова – це не тільки дорога спадщина, яка об’єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь. Це наша гордість, бо все, що створено нею,увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.” – зазначали на заході.

Категорія: Культура
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ