У РБНК обговорили питання соціального захисту осіб з інвалідністю

Нещодавно в приміщенні районного Будинку національних культур відбувся круглий стіл з питань соціального захисту осіб з інвалідністю Сторожинецького району та Сторожинецької об’єднаної територіальної громади в 2019 році, організований районною організацією Союзу інвалідів України.

В роботі круглого столу взяли участь голова обласної організації Союзу організацій інвалідів України Микола Рошко, голова обласної організації осіб з інвалідністю «Лідер» Валентина Добридіна, представники районних служб і організацій.

Начальник відділу Управління праці та соціального захисту РДА Наталя Іліка надала інформацію стосовно надання путівок на санаторно-курортне лікування та стан забезпечення осіб з інвалідністю візками, милицями, ортопедичним взуттям та іншими засобами реабілітації.

Начальник відділу контролю цього ж управління Лариса Стасюк відповіла на чисельні запитання стосовно субсидій, зазначивши, що з першого травня отримувачів субсидій чекають нові істотні зміни.

Заступник головного лікаря району Віталій Герліц розповів про створення більшої доступності для осіб з інвалідністю зокрема, реконструкція пандусів до поліклініки, ремонт пандусу до терапевтичного відділення, обладнання в поліклініці спеціального туалету пристосованого для користування особами з інвалідністю на візках.

Багато запитань виникло до заступника головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги Іванни Олексюк та заступника головного бухгалтера Олени Ірініч з приводу забезпечення пільговими ліками та засобами гігієни, зокрема памперсами.

Для багатьох лежачих осіб з інвалідністю, осіб з інвалідністю першої групи на візках памперси є життєвою необхідністю поряд з ліками – без них людина втрачає можливість нормального життя.

На жаль, як повідомили очільники Центру, ситуація залишається невтішною через недостатність коштів, що виділяються на ці потреби.

Ще складнішою є ситуація з забезпеченням ліками осіб з інвалідністю, хворих на цукровий і не цукровий діабет. Начальник відділу соціального захисту міської ради Інна Мудрак у своєму виступі зазначила, що бере під особистий контроль це питання і буде розглядати можливість допомоги у кожному конкретному випадку.

На завершення круглого столу заступник начальника відділу Сторожинецької філії центру зайнятості Мар’яна Бліжинець розповіла про можливості працевлаштування для осіб з інвалідністю, отримання ними нових професій, можливості отримання грантів для розвитку підприємництва.

Наступне засідання круглого столу заплановане на третє грудня (до Міжнародного дня інвалідів). На ньому будуть підведені підсумки роботи з питань соціального захисту в 2019 році. Вів круглий стіл голова районної організації Союзу організацій інвалідів України Олександр Хавронюк.

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ