Це те, за що ви не відповідаєте

У квітні в Сторожинці на Заріччі по вул. Прутській почали облаштовувати дитячий майданчик. Виготовили та встановили більш ніж за 60 тисяч гривень комбіновані гойдалки та турніки, де залюбки відпочивають молоді мами з дітьми з навколишніх будинків.

Але, як завжди, є одне але. До мене звернулася знайома, яка попросила висвітлити ситуацію, що складається навколо цього майданчику.

Чесно кажучи, хочеться просто опублікувати фотографії і сказати – “Ось!”

Що тут можна ще сказати? Окупували майданчик представники сторожинецької “фауни”, які розписують лавиці в парках, залишають сміття на березі річки, викидують на проїжджу частину стаканчики та недопалки тощо. В загальному – ведуть “соціально-активний” спосіб життя.

Я розумію, що молоде покоління шукає, куди б виплеснути надлишок енергії та власних емоцій. І, насправді, цей дитячий майданчик, який є чи не єдиною місциною для дітей Заріччя, де вони могли б доторкнутися до сучасної соціальної цивілізації.

Адже асфальт і сполучення з містом там суворо дозовані, а про всілякі скейт-парки, зони відпочинку та тематичні галявини можна лише прочитати у передвиборчих програмах і фейсбуках.

Опублікую це і знову зберемо колекцію суспільного негативу – “Як так можна!”, “Виховали незрозуміло що!”, “Діти безконтрольні!” тощо.

Насправді, така поведінка (“інфантильна”) є нормою життя для певної категорії людей. І саме для того, щоб тримати їх в рамках суспільної моралі є суспільство.

[minidivider color=”orange” width=”20%”]

Сторожинець – маленьке місто, де всі один одного знають.

[minidivider color=”orange” width=”20%”]

Можливо, це важка думка, але у мене інакшого механізму впливу на вас немає.

Тому будемо доводити ситуацію до того моменту, коли в вас, батьки таких гіперактивних дітей, тикатимуть пальцями і казатимуть – “Ось, це його/її діти розгромили дитячий майданчик на Заріччі”, “Це його діти пили пиво/смалили цигарки на дитячому майданчику” і так далі.

Всі, хто хоче долучитися до цього процесу, можуть скидувати нам фотографії (смартфони майже у всіх є) або відеозаписи тих, хто використовує ДИТЯЧИЙ МАЙДАНЧИК не за призначенням.

Хочу звернутися до батьків всіх дітей/юнаків – це відповідальність. Їх виховання – це відповідальність. Ви живете у Сторожинецькій громаді – ви відповідаєте за Сторожинецьку громаду. Ви жителі цього міста, цієї і громади, і ви, як і кожен сторожинчанин, несете частинку відповідальності за все, що відбувається тут.

Такі реалії – держава/громада/місто це саме ви.

Дискусію, звичайно, залишаю відкритою. Пишіть, що ви про це думаєте.

Дмитро Балінов

[solid3 color=”orange” width=”100%”]

Категорія: Статті Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ

[email protected]

м. Сторожинець, вул. І. Вільде, 2

 

АРХІВ