ВОГНЕБОРЦІ ЗАКЛИКАЮТЬ ГРОМАДЯН НЕ ПРОВОКУВАТИ ПОЖЕЖІ В ПРИРОДНИХ ЕКОСИСТЕМАХ!

За прогнозом УкрГідрометцентру, найближчими днями в Україні буде спекотна погода, температура повітря становитиме +29-33о C. Це сприятиме масовому відпочинку на природі, особливо у вихідні дні, що підвищує ризик виникнення загорянь у лісах та  на відкритих територіях.

Щодня вогнеборці мають справу із десятками, якщо не сотнями пожеж у природних екосистемах. В більшості випадків причиною масштабних загорянь стає елементарна людська недбалість, коли залишене без нагляду багаття або кинутий на узбіччя дороги недопалок становлять загрозу навколишньому середовищу. Складність у процесі ліквідації таких пожеж полягає у тому, що вогонь по сухій траві та хвойній підстилці під дією вітру, розповсюджується із неймовірною швидкістю. Окрім цього, зазвичай, поряд із осередком горіння відсутні джерела водопостачання.

Шановні громадяни! Служба порятунку закликає дотримуватися правил перебування у природних екосистемах:

  •  – не слід розводити відкритий вогонь біля лісової зони, в полях;
  •  – не залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці;
  •  – категорично заборонено випалювати сміття та рослинні залишки;
  •  – розпалювати вогнища й застосовувати відкритий вогонь у лісі забороняється! За сухої погоди достатньо найменшої іскри, щоб спалахнуло велике полум’я, особливо у хвойному лісі.

Пам’ятайте, що пожежі в екосистемах можуть спричинити тяжкі наслідки, зокрема, неконтрольоване поширення вогню на житлові будинки та поруч розташовані споруди, знищення лісів, руйнування родючого шару ґрунту та загибель тварин. 
Якщо ви помітили займання на відкритих територіях — сповістіть про це Службу порятунку за номером 101

Відділ запобігання надзвичайним ситуаціям Чернівецького районного управління Головного управління ДСНС України у Чернівецькій області

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ