Екс-міністр оборони Загороднюк: Якщо ми не зламаємо ситуацію. Який зараз прогноз — скільки ще триватиме війна

Росіяни постійно підтримують плюс-мінус та ж кількість особового складу наступальних військових підрозділів. Вони постійно підтримують плюс-мінус ту ж кількість особового складу, саме наступальних військових підрозділів. Я зараз не говорю про Росгвардію, ФСБ, які беруть участь у так званій «стабілізації» на тимчасово окупованих територіях, а саме підрозділи, які намагаються брати участь у наступальних діях. Це ті ж 150 тисяч, із яких вони починали.

У них як було 150 тисяч військових, так і залишається. Зрозуміло, що велика частина вже або загиблі, або поранені, або поїхали з інших причин, чи взяті в полон. Більша частина з них уже не бере участі у війні. Але суттєва частина ще продовжує воювати. Також вони посилають новий особовий склад.

Питання: чи зможуть вони підтримувати ту ж інтенсивність бойових дій, яка є наразі? Так, зможуть. Зараз у них є особовий склад для підтримки тієї ж інтенсивності, яку ми зараз бачимо. Чи зможуть вони суттєво підвищити її і перейти в якісь нові наступальні дії? На нашу думку, ні. Вже не зможуть.

Але це не лише питання особового складу. Це насамперед питання їх комплексних спроможностей — і особовий склад, і логістичне забезпечення, і озброєння та військова техніка, і спроможності офіцерського складу. Про сержантів ми не говоримо, бо у них ще радянська доктрина, і це фактично старші солдати, які не грають тієї ролі як у нас.

Фото: АрміяInform

Та ж історія з інфраструктурним забезпеченням. Коли ми вражаємо, наприклад, склади їх зброї чи наносимо удари по їх озброєнню та військовій техніці, по пунктах командування, це суттєво не зменшує особовий склад, але дуже сильно зменшує їх спроможність наступати.

У них як було 150 тисяч військових, так і залишається

Тому прогноз для них зараз негативний. Вони не зможуть робити активних наступальних дій в осяжній перспективі і якось суттєво збільшити, приміром, удвічі присутність їм не вдасться.

Та це не повністю позитивна новина, тому що вони зможуть підтримувати таку ж інтенсивність, як зараз, ще дуже довго. Вони постійно проводять так звану приховану мобілізацію. Це означає, що вони постійно підписують нові контракти, переводять строковиків на контракти, наймають найманців з ПВК Вагнера та інших організацій. Цей процес нескінченний. Їх організаційна спроможність органів військового управління не здатна зараз найняти пів мільйона людей. Немає офіцерів, нікому буде готувати їх. Вони можуть взяти пів мільйона людей, але не зможуть поставити їх у підрозділи, перейти до виконання.

Якщо все буде так, як зараз, вони зможуть підтримувати ту ж інтенсивність і кількість роками, бо в них людей багато. Це буде низькоякісний персонал, тобто особовий склад буде погано підготовлений, не мотивований, погано буде керуватися. Їх кількість вони можуть потенційно не збільшувати, а підтримувати її ще роками.

Так ж ситуація з озброєнням і військовою технікою: вже не буде високотехнологічної зброї, але старої зброї, яка тим не менше може виконувати якісь задачі, у них буде багато. На складах у них збереглася величезна кількість запасів старої техніки. Ця стара техніка в небоєздатному вигляді. Вони не зможуть її збільшити вдвічі. Але вони постійно проводять роботи з її відновлення і будуть ставити на чергування, далі переправляти до нас.

Якщо ми не переламаємо ситуацію за рахунок технологічної переваги, яку нам нададуть наші партнери, то, на жаль, ще можемо бачити цю війну якийсь достатньо довгий час. Це може йти якісь роки, а далі може перейти в менш інтенсивний конфлікт, який так само може йти дуже довго.

Нам така ситуація не підходить, нам це не цікаво. Нам довга війна на роки абсолютно ніяк не додає нічого. Росія буде виснажуватись. Десь до кінця цього року — в середині наступного у них почнуться вже дуже серйозні економічні проблеми завдяки санкціям, але вони все одно якось знаходитимуть виходи і так чи інакше продовжуватимуть існування.

Тому для нас зараз критично все ж домовитись із нашими партнерами про надання кількості зброї, достатньої для контрнаступальних дій. Це абсолютно можливо.

Чи буде у нас спроможність, якщо зволікатимуть партнери? Наша задача зробити так, аби вони не зволікали. Зараз прогнози по цьому позитивні. Ми бачимо, що можемо накопичувати зброю і вийти на якусь критичну масу через якийсь період для того, щоб усе ж оснастити додаткові підрозділи, підготувати їх, що буде достатньо для початку нормальних контрнаступальних дій уже на низці операційних напрямків.

Що ми не зможемо зробити? Швидко наростити спроможності за рахунок власної економіки, тому що у нас немає технологій. Що нам потрібно? Звичайно, насамперед засоби вогневого ураження на далеку відстань, причому чим більше буде операційна глибина, з якою ми зможемо працювати, тим краще. Це мають бути далекобійні артилерійські знаряддя, системи залпового вогню, інші системи.

Наша промисловість не виробляє цього. Ми не можемо зараз розгорнути виробництво. Ми можемо самостійно частину закрити по безпілотній авіації або з залученням якихось технологій. Але ми не зможемо наземні, артилерійські виробництва швидко розгорнути, тому ще залежатимемо від співпраці з партнерами, це абсолютно критично для нас.

Повну версію інтерв’ю слухайте на Радіо НВ:

Категорія: Новини
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ