Поки ЗСУ захищають українську землю, у Чернівецькій області місцеві еліти торгують нею – "Дзеркало тижня"

Історія, яка зараз розгортається у Ломаченцях, є наочним прикладом наслідків довільного «нарізання» ОТГ і районів під інтереси «феодалів». Сокирянська міська рада на чолі з Василем Козаком, виставила на продаж земельну ділянку на березі Дністра, у селі Ломаченці. У картці лоту йдеться, що земля може використовуватися «для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення», тож місцеві мешканці ризикують втратити вільний доступ до останньої ділянки на березі ріки, – пише “Дзеркало тижня“.

Фото: Ігор Нажига / Facebook

Історія, яка розгортається на Чернівеччині, є наочним прикладом наслідків довільного «нарізання» об’єднаних територіальних громад (ОТГ) і районів під інтереси місцевих еліт, про що ZN.UA неодноразово писало.

Секретар Новодністровської міської ради Ігор Нажига, який зараз захищає Україну у лавах ЗСУ, розповідає: «Козак керує Сокирянщиною ще з часів (другого президента України Леоніда) Кучми. На посади розклав всіх своїх. На колишні колгоспи загнав фірму «Сварог Вест Груп» і зробив свою дружину співвласницею».

Син голови міськради, Володимир Козак, є народним депутатом за списком «Слуги народу», ще один депутат-мажоритарник, Валерій Божик, лояльний Козакові, оскільки той допоміг йому стати депутатом, додає Нажига.

Дороговказ охочим формувати нові ОТГ з огляду на інтереси місцевих кланів, а не розвитку громад, було покладено ще урядом Олексія Гончарука, коли перспективний план Оніківської громадина Закарпатті принесли в жертву проханню «слуги народу» Михайла Лаби.

У Сокирянському районі провідним виявився саме Василь Козак, а веденим – вся українська влада.

Навесні 2020 року Чернівецька ОДА і її голова Сергій Осачук подали перспективний план, в якому на догоду місцевим феодальним кланам були демонстративно проігноровані закон, методики об’єднання громад, думки експертів і всі пристойності. Кабмін план затвердив.

Унаслідок такого рішення місто обласного значення – Новодністровськ – залишилося точкою на карті без територій розвитку і сенсу існування, розповідав ZN.UA експерший заступник голови Чернівецької області Василь Гостюк.

Новодністровськ історично є центром цього регіону. Там і народилася ініціатива жителів створити ОТГ з центром у Новодністровську. Село Ломаченці свого часу за законом про добровільне об’єднання громад вийшло з ініціативою про приєднання до Новодністровська.

У день прийняття рішення про об’єднання сільську раду у Ломаченцях захопили агресивно налаштовані жителі, які хотіли створити громаду з довколишніх сіл без Новодністровська. З бідних маленьких і нежиттєздатних сіл.

Протести у Ломаченцях Гостюк пов’язував із Козаком, який не хотів втрачати контроль за цією територією, адже у селі знаходиться вихід на Дністер з територією великого комплексу відпочинку. Попри каверзи Козака, Новодністровську ОТГ було успішно створено.

Однак у новому перспективному плані ОДА всі села, навіть, ті, які вже завершили процес створення громади, включаючи Ломаченці, виключила зі складу Новодністровської громади і віддала райцентру Сокиряни.

Основна боротьба розгорнулася за збереження контролю над усім районом у центрі з Сокирянами, наголошував Гостюк. «Якщо ж створити три громади, як ми і планували відповідно до методики, він перестане бути цікавим для регіональних лідерів», – пояснював він.

Втрата контролю над регіоном загрожувала Козакові й політичною поразкою. Тож він використав усі засоби впливу, аби змусити ОДА діяти в інтересах місцевого князя, наголошував Гостюк.

Ольга ЧЕКІС, “Дзеркало Тижня

Категорія: Новини
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ