Військовий облік для жінок, можливо, не буде обов’язковим

Однак із попередніх заяв Міноборони зрозуміло, що ті, хто на нього стануть, таки не зможуть перетинати кордон

Постановка жінок на військовий облік здійснюватиметься добровільно.

Про це повідомила заступник міністра оборони Ганну Маляр у Facebook.

Вона зазначила, що Міноборони розробило і передало до Верховної ради пропозиції змін до закону “Про військовий обов’язок і військову службу” щодо добровільної постановки на військовий облік жінок.
Маляр підкреслює, що постановка жінок на військовий облік встановлена законом, тому Міноборони та Генштаб не можуть її змінити самостійно, адже це повноваження Ради. Якщо ж будуть прийняті зміни – оборонні відомства їх виконають.
Вона додала, що на сьогодні немає гострої потреби суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку. Проте у ЗСУ залишається потреба в спеціальностях та фахівцях медицини, радіотехніки, харчових технологій. Тому, у разі прийняття змін до закону, Генштаб розробить зміни до переліку військово-облікових спеціальностей для жінок і скоротить перелік до оптимальної потреби.
 
Натомість, нардеп та заступниця голови Комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Мар’яна Безугла у свою чергу спростувала спростування Міноборони.
 

“Пропозиції у вигляді законопроєкту від Міністерство оборони України не надходили. Це був лист на тему, який не перетворити в законопроєкт.
Наразі питання знято з порядку денного Парламенту. Чому? Бо перелік, дати, виїзд за кордон — все регулюється на рівні Кабміну, не законами!”, – пише нардепка у своєму дописі.

Категорія: Новини
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ