Чи триватиме війна наступного року і що на це впливатиме: відповідь Генштабу. Залужний зізнався в ракетних ударах ЗСУ по Криму

Наступного року війна в Україні може продовжитися, оскільки російські окупанти не покидають планів для захоплення Лівобережної та південної частин нашої країни. Про це повідомив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний та заступник голови Комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони і розвідки генерал-лейтенанта Михайло Забродський в матеріалі Укрінформу, пише Главком.

Війна в Україні вже давно вийшла за рамки локального конфлікту середньої інтенсивності. Це стосується не тільки просторових показників, але й кількості сил і зброї, яку використовують Росія та Україна.

У зв’язку з цим тривалість активної фази бойових дій може затягнутися до 2023 році.

«Адже ні в якому уявленні він (конфлікт – ред.) вже не вкладається ані в рамки анонсованого російського «бліцкригу», ані в тривалість активних фаз бойових дій у війнах початку 21-го сторіччя. В будь-якому випадку тривалість війни вже вимірюється місяцями. І існують всі підстави вважати, що цей часовий рахунок перетне календарні межі 2022 року», – йдеться у матеріалі.

Військові зазначають, що Росія не відмовляється від своїх планів. Окупанти хочуть повністю захопити Донецьку область, просунутися на Запоріжжі, а при нагоді повторно наступити на Київ з боку Білорусі.

Залужний та Забродський вважають, що найбільше можливостей ворог матиме, якщо просунеться на правому березі Дніпра на півдні України. Це дозволить планувати наступ на Миколаїв та Одесу, а з іншого боку – на Кривий Ріг.

Проте військові зазначають, що перед Росією з’являються ряд загроз. Серед них вплив санкцій, міжнародна ізоляція, складнощі з мобілізацією, нестача сучасного озброєння.

Авіабази в окупованому Криму було уражено серією успішних ракетних ударів, про це у спільній статті заявили головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний та перший заступник голови оборонного комітету Ради Михайло Забродський.

В статті йдеться, що головною особливістю військового протистояння ЗСУ з російськими військами «є навіть не суттєва відмінність в чисельності сил і засобів сторін на користь росіян, і навіть не значні просторові показники стратегічної операції проти України», а «вирішальна диспропорція в спроможностях».

Генерали визнають, що неможливо одночасно позбавити противника такої суттєвої переваги, але цілком можливо протиставити противнику свою спроможність діяти подібним чином і на подібну дальність, цитує НВ.

«Мова йде, звісно, про постачання партнерами України для ЗСУ систем озброєння або певних найменувань боєприпасів із відповідною дальністю дії», — йдеться у матеріалі.

В статті сказано, що на увазі мається не тільки і не стільки певні найменування, такі як, наприклад, ракета MGM-140B ATACMS Block 1A для РСЗВ Himars.

«Має бути застосовано комплексний підхід до переоснащення артилерії, ракетних військ, тактичної авіації і Військово-морських сил ЗС України та інших складових їх могутності», — сказано у статті.

Залужний і Забродський заявили, що переконливим прикладом правильності такого підходу в поточному році є успішні зусилля ЗС України з фізичного перенесення бойових дій на тимчасово окуповану територію АР Крим.

«Йдеться про серію успішних ракетних ударів по кримським авіабазам противника, перш за все — по аеродрому Саки», — сказано у статті.

Категорія: Новини
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ