Вірний крок: Єврокомісія запропонувала повністю призупинити дію угоди про спрощений візовий режим із країною-агресором

Єврокомісія у вівторок, 6 вересня, запропонувала повністю призупинити дію угоди про спрощений візовий режим із країною-агресором росією. Тепер рішення має ухвалити Рада ЄС. Як повідомляє НВ з посиланням на пресслужбу Єврокомісії, це відповідь на збільшені ризики та загрози інтересам безпеки ЄС і країн-членів через агресію росії.

«Така країна, як росія, яка веде агресивну війну, не має претендувати на спрощення візового режиму доти, доки продовжує свою руйнівну зовнішню політику та військову агресію проти України…», — сказано в повідомленні, яке цитує НВ.

У Єврокомісії пояснили, що росіяни стикнуться з більш тривалим, дорогим і складним процесом отримання візи, а країни ЄС зможуть ретельніше контролювати, кому їх видають. Водночас Євросоюз залишиться відкритим для деяких категорій, серед яких «члени сімей громадян ЄС, журналісти, дисиденти та представники громадянського суспільства».

Візовий збір для громадян країни-терориста збільшиться з 35 до 80 євро, час опрацювання запиту — з 10 до 15 днів і може бути продовжений до 45 днів в окремих випадках. Також росіянам знадобиться більше документів під час подання запиту, а правила для отримання багаторазових віз будуть суворішими.

Категорія: Новини
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ