Урожай вас точно здивує: як правильно вирощувати озиму цибулю, щоб вона не промерзла і не погнила

Завдяки цим хитрощам ваша озима цибуля не гнитиме і промерзатиме

Вирощування озимої цибулі – зручний спосіб насолодитися навесні свіжими та ароматними овочами з мінімальними зусиллями. Озиму цибулю садять восени і збирають у травні-червні. Правильний догляд необхідний для успішного врожаю, і ось ключові кроки, які допоможуть забезпечити рясний урожай:

Користь зимової цибулі.

Зимова цибуля має ряд переваг перед зеленою цибулею. Вони більш стійкі до хвороб та шкідників, вимагають меншого поливу та добрив, мають більш високу швидкість росту та дають більший урожай.

Вибір відповідного сорту.

Вибір відповідного сорту – перший крок. Різні сорти озимої цибулі розрізняються за формою, кольором, смаком та строками дозрівання. Приклади включають Манріген № 1, відомий своєю круглою формою, жовтим кольором і солодким смаком, а також інші популярні сорти, такі як “сенсація”, “ексибішен”, “стріла”, “радар”.

Підготовка ґрунту.

Підготовка ґрунту та цибулин має вирішальне значення. Грунт повинен бути легким, родючим, добре дренованим і вільним від бур’янів. Рекомендується посадка на грядки, попередньо збагачені компостом чи перегноєм.

Кислотність грунту має бути нейтральною або слабокислою. Вибирайте великі, здорові цибулини без ушкоджень та ознак хвороб.

Правильна посадка.

Оптимальний час посадки — жовтень чи листопад, доки грунт не замерз, але не надто теплий. Цибулини садіть на глибину 5-7 см і на відстані 10-15 см одна від одної. Ущільніть грядки, полийте їх, а цибулю прикрийте мульчею (соломою, тирсою, торфом або листям) для захисту від морозів, засихання та бур’янів.

Догляд за зимовою цибулею.

Взимку цибуля потребує мінімального догляду, періодично перевіряючи його на наявність цвілі чи ушкоджень гризунами. Навесні, як цибуля зійде, зніміть укриття, розпушіть ґрунт, прополіте, внесіть мінеральні добрива. Слідкуйте за вологістю ґрунту та при необхідності поливайте його, щоб забезпечити правильне зростання.

Дотримуючись цих рекомендацій, ви зможете навесні без витрат часу та зусиль насолодитися успішним урожаєм свіжої та ароматної озимої цибулі.

Джерело: Hyser

Категорія: Без категорії
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ