Експеримент: Чи може дуже сильний магніт керувати кров’ю?

Щось на кшталт Магнето з фільму “Люди Х”.

Звісно, у фільмі докладають чимало зусиль, щоб показати, що Магнето здатен на таке, бо охоронцеві перед цим вкололи залізо. Тим не менш, як запитують люди на Reddit, чи може дійсно сильний магніт впливати на вашу кров?

По-перше, хоча ми знаємо, що кров містить залізо, ми також знаємо, що магніти не можуть вирвати залізо з крові. Якби це було можливо, це відбувалося б кожного разу, коли хтось заходив би в апарат МРТ, і він, мабуть, не використовувався б досі. Але це не означає, що сильні магніти не впливають на кров. Насправді, техніка, яка використовується для вимірювання активності мозку всередині МРТ-апаратів, ґрунтується на тому, що вони впливають.

Ваша кров не є феромагнітною або магнітною в тому сенсі, в якому люди зазвичай розуміють магнетизм. Однак вона має дуже слабкі магнітні властивості.

Оксигемоглобін має слабку діамагнітність, тобто злегка відштовхується магнітним полем, тоді як дезоксигемоглобін – парамагнітний, тобто злегка притягується до магнітного поля. Саме це дозволяє нам вимірювати активність мозку за допомогою МРТ.

“Причина, по якій МРТ здатна виявити [зміни в мозку], полягає у фундаментальній різниці в парамагнітних властивостях оксигемоглобіну і дезоксигемоглобіну”, – пояснює Радіопедія.

“Дезоксигенований гемоглобін є парамагнітним, тоді як оксигенований гемоглобін – ні, і тому перший спричиняє локальну дефазифікацію протонів, а отже, зменшує сигнал, що повертається від тканин, розташованих у безпосередній близькості”.

Джерело: NNews

Категорія: Без категорії
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ