Потенційно населений гікеан вписався в модель безлюдного міні-нептуна

Команда астрономів під керівництвом Ніколаса Ф. Вогана з Дослідницького центру Еймса запропонувала нову інтерпретацію складу атмосфери K2-18b, кандидата в потенційно придатні для життя екзопланети. На відміну від попередніх моделей, які припускали, що K2-18b може бути придатним для життя субнептуном або гікеїєю з океаном рідкої води і водневою атмосферою, їхній аналіз вказує на те, що екзопланета насправді може бути неживим міні-Нептуном.

WordPressDashboard

Це дослідження, доступне в препринті на arXiv.org, кидає виклик уявленню про те, що K2-18b може бути придатною для життя. Гікеї, екзопланети типу субнептунових, вважаються потенційно придатними для життя завдяки водневій атмосфері та гіпотетичним океанам. K2-18b, розташована близько до нашої Сонячної системи і обертається навколо червоного карлика, стала особливо інтригуючою після того, як телескоп Джеймса Вебба виявив у її атмосфері дисульфід, потенційний біомаркер, а також метан і вуглекислий газ.

Команда Вогана оцінила три сценарії для K2-18b: безжиттєвий гікеан, потенційно населений гікеан і безжиттєвий міні-Нептун. Їхній аналіз показав, що модель безжиттєвої гікеї не може пояснити спостережувані рівні метану, оскільки природні фотохімічні реакції не можуть підтримувати таку кількість метану. Хоча біосфера, що продукує метан, теоретично могла б підтримувати ці рівні, цей сценарій також стикається з проблемами щодо стабільності помірного клімату і стійкості водневої атмосфери.

Найбільш підходящою моделлю, згідно з їхніми висновками, є модель багатого на газ міні-Нептуна без чітко вираженої поверхні. Ця модель пояснює нерівноважні концентрації метану і вуглекислого газу, а також відсутність в атмосфері оксиду вуглецю і аміаку, які можна було б виявити. За цим сценарієм K2-18b мала б високу металічність (приблизно в сто разів більшу, ніж у Сонця), співвідношення C/O на рівні Сонця і внутрішню температуру близько 60 Кельвінів. Важливо, що ця модель не вимагає наявності біосфери; спостережувані гази можуть бути результатом термохімічних реакцій у глибоких шарах атмосфери, де метан і вуглекислий газ піднімаються до більш високих рівнів. Відсутність виявлення водяної пари може бути пов’язана з її конденсацією або наявністю холодних пасток.

Ці результати свідчать про складність визначення придатності до життя далеких екзопланет і підкреслюють необхідність ретельного врахування різних екологічних і атмосферних факторів. Вивчення K2-18b продовжує надавати цінну інформацію про різноманітність екзопланет та їхній потенціал для існування життя.

Джерело: Cikavosti

Категорія: Без категорії
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ