Вчора пізно ввечері, 25 квітня 2017 року, в районі Продовольчого ринку по вул. Шевченка в Сторожинці пильні небайдужі громадяни звернули увагу на дві сумки, які лежали на лавиці біля парковки і господарів їх не було видно поблизу.
Громадяни повідомили на лінію “101”, після чого на місце були направлені представники всіх екстрених служб міста.
Через деякий час прибули представники вибухотехнічної лабораторії ГУ НП в Чернівецькій області, які обстежили пакунки та не виявили небезпеки – в них знаходився вживаний одяг.
В зв’язку з нестабільною ситуацією в державі, рятувальники вкотре нагадують про небезпеку, яка походить від вибухових пристроїв!
У разі виявлення підозрілого предмета, схожого на вибуховий пристрій, у першу чергу необхідно негайно повідомити старшого охорони або відповідального про виявлення характерних ознак вибухового пристрою (ВП), місце його розташування, час виявлення та особу, що виявила та негайно зателефонувати на спецлінію “101” або “102” та повідомити про факт виявлення підозрілого предмету.
У разі підтвердження наявності ознак вибухового пристрою під керівництвом відповідального співробітника органів внутрішніх справ організувати евакуацію людей з будівлі чи території, що знаходиться під контролем.
Оперативно виконувати всі рекомендації спеціаліста-вибухотехніка.
Характерними ознаками, що вказують на можливу наявність вибухового пристрою можуть бути:
- виявлення валіз, пакунків, коробок та інших предметів, залишених без нагляду власника;
- отримання персоналом поштового відправлення, вміст якого чи відправник їм невідомі;
- наявність у предметів характерного вигляду штатних бойових припасів, учбово-імітаційних, сигнальних, освітлювальних, піротехнічних виробів чи їхніх елементів;
- наявність звуку працюючого годинникового механізму;
- наявність у предметі стійкого запаху бензину, гасу, розчиннику, паливно-мастильних матеріалів, хімічних матеріалів тощо;
- наявність диму, що виходить з предмету;
- наявність у предметі елементів (деталей), що не відповідають його прямому призначенню;
- незвичайно велика маса предмета (наприклад, коробки з-під цукерок, банки з-під кави, книги, блокноту тощо);
- наклейки, наліпки, етикетки з підписами на поверхні кришок коробок з відповідними написами (“Бомба”, “Теракт”, “Заміновано”, “Небезпечно”, “Вибух” і т.д.);
- нестандартний засіб виготовлення посилкової тари;
- наявність будь-якого додаткового контакту предмету з об’єктами навколишньої обстановки;
- наявність у дверях, вікнах яких-небудь сторонніх предметів, закріпленого дроту, ниток, важелів, шнурів тощо;
- наявність стороннього сміття, порушення грунту, покриття на газонах, тротуарах при відсутності пояснень щодо їх виникнення у відповідних служб;
- наявність у контрольованій зоні сторонніх приладів, механізмів, тимчасових споруд, будівельних матеріалів і конструкцій тощо;
- порушення вимог паркування автотранспортних засобів в контрольованих зонах;
- намагання особи з предметом у руках чи в специфічному одязі, який дає змогу приховати на тілі ВП, за будь-яких обставин безпосередньо наблизитися до місця скупчення відвідувачів закладу.
У випадку виявлення підозрілого предмета СУВОРО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ самостійно проводити з ним будь-які дії (торкатися, нахиляти, переміщувати, підіймати тощо).
У разі виявлення особи, що намагається безпосередньо застосувати підозрілий предмет по можливості не дати їй випустити предмет з рук та використати тіло особи як екран для гасіння у разі вибуху ВП осколкової та фугасної дії.
Треба пам’ятати, що марна втрата часу при загрозі вибуху може призвести до людських жертв!