Зброя повинна застосовуватись для боротьби з окупантами

Зброя –це сукупність технічних пристроїв та засобів, що застосовується для ураження живої сили противника, його техніки, спорудження та інших цілей під час ведення Бойових Дій, проте вона використовується у місцях далеких від бойових, що тягне за собою загрозу життю та здоров’ю людей. Не рідко зустрічаються випадки вивезення засобів ураження зі сходу України в інші регіони. Хоча незаконне зберігання, використання вогнепальної зброї чи інших засобів ураження, особливо у ситуації, яка склалася в країні, є серйозними порушеннями вимог законодавства України, за які передбачена кримінальна відповідальність.

Так, відповідно до статті 263 Кримінального кодексу України людина несе кримінальну відповідальність за:

1. Носіння, зберігання, придбання, виготовлення, ремонт, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу -караються позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.

2. Носіння, виготовлення, ремонт або збут кинджалів, фінських ножів, кастетів чи іншої холодної зброї без передбаченого законом дозволу -караються штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

Відповідно до ч. 3 ст. 263 передбачене звільнення від кримінальної відповідальності за незаконні дії зі зброєю бойовими припасами, вибуховими речовинами чи пристроями передбачені ч. 1 або 2 ст. 263. Його єдиною умовою є добровільне здавання органам влади зброї, бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв.

Багато учасників АТО та ООС, а також волонтерів, перебуваючи в  зоні військових дій, намагаються залишити собі «сувеніри» з війни у вигляді гранат, патронів, вибухових пристроїв. Повертаючись додому вони везуть їх до своїх домівок не зважаючи на небезпеку для себе, своїх рідних та оточення.

Зброя повинна застосовуватись для боротьби з окупантами, тому хто зробив таку помилку має можливість її здати до правоохоронних органів, що дозволить уникнути від кримінальної відповідальності та убезпечити своє оточення від небезпечних наслідків незаконного поводження зі зброєю.

Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ