Припливно-витяжна вентиляція у квартирі: види та особливості монтажу

Припливно-витяжна вентиляція у квартирі: варіанти систем

Сприятливий мікроклімат у кімнатах – джерело гарного самопочуття кожного з мешканців та співробітників будівлі. Крім систем опалення та кондиціювання (коригують температуру), потрібна припливно-витяжна вентиляція у квартирі для контролю повітря за його складом. За допомогою цього обладнання ви зможете забезпечити будинок необхідним рівнем кисню та скидати відпрацьоване повітря, насичене СО2. Докладніше про цю систему читайте у матеріалі нижче.

7W0z1M_eqtq0enpsbGHJIdrQ0khBzTcc2vXIsW13EzffZEichEkZl4KFia9IXvHH1UedMtw0iMfD5HhH0EqjzcwWXaNZay60HRiWv86aqPX0ZNyUdxqSGbBYldSmAhuOrTFG9t9WotiKDGYc9uN4obDEebfp2ih3IdfDXRn7kUjsofkG3OQA240QiymmSmbBv_SJZw

Фото: https://shop.alterair.ua/ru/ventiljacija/ventiljacionnye-ustanovki/ustanovki-s-rekuperaciej-tepla/

Що таке припливно-витяжна вентиляція?

Така система вентиляції у квартирі здійснює два пов’язані між собою процеси: приплив свіжого повітря з вулиці, а також скидання відпрацьованих газів через витяжку.

Чи потрібна припливно-витяжна вентиляція у квартирі?

Від якості припливно-витяжної вентсистеми залежить обсяг повітрообігу і рівень кисню в повітрі, який життєво необхідний для здорового функціонування організму. Якщо в кімнатах відчувається нестача свіжого повітря, з’являється цвіль і застійні запахи, вам напевно потрібна припливно-витяжна вентиляція в квартирі.

Види припливно-витяжної вентиляції

Будь-яку вентиляцію можна віднести до одного з двох її типів – природного чи примусового.

Природна вентиляція продумується у кожному будинку ще етапі проектування. Найчастіше – це віддушини, що ведуть у вентиляційні шахти в стінах будинку. Через них відбувається витяжка забрудненого повітря.

Приплив у цьому випадку здійснюється через щілини в конструкції, а якщо будинок повністю герметичний через спеціальні припливні клапани або провітрювачі. Повітрообіг здійснюється завдяки різниці температури/тиску на вулиці та у квартирі.

Примусова система вентиляції передбачає використання додаткових механічних приладів: вентиляторів, повітроводів, клапанів тощо, що контролюють рух повітря крізь кімнати. Так, сьогодні можна спроектувати:

  • Установки з кондиціюванням, підігрівом, очищенням/зволоженням/осушенням повітря – в систему вентиляції вбудовуються фільтри, осушувач/зволожувач повітря, кондиціонер та нагрівач.
  • Також популярні варіанти систем з теплонасосами, що черпають енергію для корекції температури із природних джерел (землі/води/повітря).
  • Загальнообмінні припливно-витяжні установки, що борються з підвищеним вмістом вологи, пилу, кіптяви, запахів у приміщенні. У цьому випадку витяжний вентилятор працює потужніше за приплив. Це не дає забруднюючі мікрочастинки розлетітися по всіх кімнатах квартири.
  • Припливно-витяжні системи з рекуперацією повітря дозволять зменшити тепловтрати через витяжку в холодну пору року. Тепер витяжний потік віддаватиме все своє тепло повітрю припливу, тобто. повертати тепло назад у квартиру.

k_ahhTekHw69DmqdtM4buktoBdy5N_2tKVGHHKH2Sn1VDXTdQs0b-UG15AB5K4P_5xPYwCF5lp3-kBA-aJ0b0sHfoDh6fcvrt6WIxChFUXzSslu7WikrqgVsOpzOSOaE5WEEiPQrO_gsHypm4ks9Iz-q1UENGKe8ytVoCu8pZrwleOAP_B85yYwVMh2Bqz17gMMfHQ

Принцип роботи простої вентсистеми з рекуперацією повітря

Норми повітрообміну у квартирі

Норми повітрообороту для кожного з об’єктів розраховуються індивідуально, тому найкращим виходом буде звернення до професійної кліматичної компанії. У цьому випадку в розрахунках будуть враховані всі особливості вашої квартири: обсяг кімнат, природні тепловтрати, тепловиділення радіаторів та іншої техніки, специфіка кожної кімнати, клімат регіону і т.д.

Прямо зараз ви можете зробити лише зразковий розрахунок двома способами:

1) Через кратність повітрообміну

Кратність повітрообміну – це нормована величина, яка відрізняється залежно від призначення приміщення. Так, для вітальні значення становить 1-2, а ванної 5-10. Точні дані для вашої ситуації ви можете знайти у таблицях Санітарних Норм та Правил. Розрахунок проводиться у разі формуле: L = n * V, де:

  • L — шукана норма повітрообігу (куб.м. за годину)
  • n — кратність повітрообміну із СНіП
  • V — загальний об’єм кімнат (куб.м)

2) За кількістю людей

Порахуйте кількість постійних мешканців: дітей та дорослих, а також тимчасових відвідувачів. Далі спираємось на ці норми.

  • Дорослій людині в процесі роботи необхідно до 60 куб.м свіжого повітря на годину;
  • Дорослий у спокої споживає до 40 м3/год;
  • На дитину/відвідувача виділяється до 20 м3/год.

Як встановити припливно-витяжну вентиляцію?

Правильне встановлення припливно-витяжної системи починається із проєктування; вимагає навичок та ряду професійних інструментів. Саме тому ми рекомендуємо звернутися за допомогою до фахівців з мікроклімату. У цьому випадку ви будете впевнені у грамотному виконанні кожного етапу монтажних робіт, у т.ч.

  • Буріння отворів у стінах за допомогою алмазного бура;
  • Установка повітроводів та їх обробка герметичним матеріалом;
  • Монтаж системного блоку, вентиляторів та іншого додаткового обладнання;
  • Підключення установки до наявних комунікацій;
  • Пусконалагоджувальні роботи та введення системи в експлуатацію.
Категорія: Новини
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ