Дослідження вчених із Німеччини та Великобританії може змінити парадигму терапії деяких спадкових захворювань. У доклінічних експериментах вони показали зв’язок бактерій кишечника та генетичних патологій сітківки ока, які можуть призводити до сліпоти. Виявилося, що антибактеріальна терапія успішно справляється з пошкодженням тканини, проте тепер ці результати призвели вчених до ще більшої кількості питань щодо механізму розвитку захворювань.
Мільйони людей у світі живуть зі спадковими захворюваннями сітківки, які можуть призводити до сліпоти. Група європейських учених вирішила вивчити зв’язок кишечника та хвороб очей і виявила вельми несподіваний результат: незважаючи на захисний шар, у тканині очей нерідко присутні бактерії, які можуть провокувати захворювання сітківки, пише Nature.
В рамках експериментів вивчалася відома мутація CRB1, що призводить до пошкодження сітківки. Вчені створили дві моделі мишей з мутацією CRB1, але в першій групі гризуни мали знижений рівень бактерій кишечника. Як показали спостереження, тільки у них не розвивалося ознак ушкоджень шарів сітківки, незважаючи на генетичну схильність.
Понад те, антибактеріальна терапія знижувала ушкодження тканини.
Тепер вчені мають намір оцінити користь антибіотиків у пацієнтів із цим генетичним зломом. Потрібно оцінити довгострокову ефективність такого лікування. Однак поки що вони не впевнені, що терапія зможе звернути назад пошкодження тканини. Паралельно з цим автори продовжать вивчати механізм розвитку генетичних захворювань, щоб простежити всі шляхи ушкодження сітківки.
Джерело: Cikavosti