У 90% чорнила для тату виявилися незаявлені небезпечні речовини

Набиваючи татуювання, чи знаєте ви, що саме вводять вам під шкіру? Американські вчені з’ясували, що в більшості випадків перелік інгредієнтів чорнила для татуажу не збігається з фактичним складом, а деякі компоненти можуть загрожувати здоров’ю.

WordPressDashboard

Дослідження, яке нещодавно опублікував журнал Analytical Chemistry, провели фахівці хімічної лабораторії Бінгемтонського університету (штат Нью-Йорк, США) під керівництвом доцента хімії Джона Свірка (John Swierk).

Це вже не перша їхня робота, присвячена фарбам для татуювань. Наприклад, раніше вчені з цієї команди виявили в чорнилі не зазначені на етикетках азотовмісні барвники. Хоча їх вважають безпечними, а деякі види використовують навіть у харчовій промисловості, під дією ультрафіолету або бактерій такі пігменти можуть розпадатися до азотовмісних сполук, відомих як потенційні канцерогени.

Цього разу хіміки проаналізували 54 різновиди чорнила для татуювань шести кольорів і порівняли їхній заявлений і реальний склади. У дослідженні розглядали продукцію дев’яти виробників зі США, включно з великими міжнародними компаніями та невеликими брендами.

За допомогою методів ядерно-магнітного резонансу, раманівської спектроскопії, мас-спектрометрії та рентгенофлуоресцентного аналізу вчені встановили, що в 45 фарб із 54, тобто в 90%, склад на етикетці не збігався з тим, що був насправді. Наприклад, у чорнилі були присутні пігменти, відмінні від перерахованих у списку компонентів. Також у них зустрічалися незазначені добавки.

  Більше половини чорнил містили не заявлений у складі поліетиленгліколь, який за багаторазового впливу здатний пошкоджувати внутрішні органи. У 15 фарбах вчені знайшли пропіленгліколь, який відносять до потенційних алергенів. Також серед сторонніх речовин опинилися антибіотик гексаметилентетрамін, який зазвичай використовують при інфекціях сечовивідних шляхів, і консервант 2-феноксіетанол, небезпечний для грудних немовлят під час потрапляння в материнське молоко.

  Водночас дослідникам не вдалося визначити, чи додали виробники ці інгредієнти навмисно, чи вони потрапили в чорнило внаслідок неправильного маркування або забруднення компонентів для їх виготовлення.

  Серед найпоширеніших негативних наслідків татуажу автори назвали алергічні реакції. Такі побічні ефекти можуть бути не тільки стійкими і болючими, а й спотворювати. Особливо проблемними вважаються червоні пігменти, хоча вченим до кінця не відомо, чому саме.

  Дослідники зазначили, що продовжують роботу з вивчення безпеки татуювань та їхнього впливу на здоров’я.

  Джерело: Cikavosti

  Категорія: Суспільство
  Сторожинець.info
  МЕНЮ

  КОНТАКТИ