Вівторок, Лютий 20
Білий Ангел - Центр яскравих подій

Епідпоріг захворюваності на грип в районі не перевищений

Грип

Грип — це високозаразне вірусне захворювання з можливістю виникнення тяжких ускладнень та навіть летальних випадків, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Захворювання має симптоми, які схожі на інші гострі респіраторно вірусні інфекції (ГРВІ), але є набагато небезпечнішим.

Про стан захворюваності на грип в Сторожинецькому районі ми поспілкувалися з завідуючим інфекційним відділенням Сторожинецької ЦРЛ Гуменом Леонідом Дмитровичем:

Гумен Л.Д.“В районі на даний час епідпоріг захворюваності на грип не перевищений. Щоб можна було говорити про карантин або епідемію, потрібно в 4 рази більше звернень від громадян, ніж є зараз. З 1 січня зареєстровано близько 150 звернень хворих в цілому по району – і в центральну районну лікарню, і в сільські амбулаторії.

Підстав для паніки зараз немає. Порівняно з 2014 роком за цей же період ми маємо менше на 16% захворювань. За епідемію ще рано й рано говорити.

В аптечній мережі є вакцини від грипу. Всього на території України дозволені до використання 9 різних вакцин від того грипу, що циркулює – це в основному каліфорнійський грип, на який хворіли в 2009 році. Вакцини різні – французькі, голандські тощо. Вартість також різниться, звичайно біля 200-300 гривень. Дітей вакцинують з 14-17 років.

Ми вже вакцинували медиків – 50 чоловік з лікарні та 50 чоловік з Центру ПМСД.

Симптомами грипу є підвищення температури, сухий кашель, нежить, біль у горлі, біль у м’язах. Бажано хвору людину бачити відразу, щоб можна було правильно назначити лікування.

Треба зазначити, що прийом будь-яких препаратів може бути тільки за рекомендацією, оскільки у всіх є свої нюанси. Багато людей при ознаках захворювання приймають противірусні препарати. Але вони діють тільки перші два дні, далі їх приймати не можна, а треба розглядати питання про антибіотики. Також звертаються на 3-4 день, коли захворювання вже прогресує. Мусимо їх класти до лікарні, спостерігати, щоб не було ускладнень.

Найчастіше та найважче ускладнення – це пневмонія. Можуть бути отит – запалення вуха, пієлонефрит – захворювання нирок тощо. По району зафіксований та підтверджений обласними медиками один випадок захворювання на гостру вірусну пневмонію.

Найбільш заразні люди – це з 2 по 6 день захворювання. Якщо в когось в сімї дома хтось хворий, або лікар призначив на дому лікування, то вдома має бути масочний режим обов’язково, хворий має бути ізольований, а приміщення провітрюватися.

Маска захищає при умові, що її будуть міняти кожні 2-3 години. Якщо цілий день ходити в одній і тій же масці, захисту не буде ніякого. Маску можна як купити в аптеці, так і виготовити власноручно.

Щоб уберегти себе від захворювання, потрібно виконувати декілька простих рекомендацій. Найголовніше – в сиру погоду уникати місць з масовим скупченням народу. Тролейбуси, маршрутки, великі супермаркети, масові дійства на вулиці тощо. Пити більше рідини, вживати багато вітамінів – лимони, мед тощо. Не переохолоджуватися, повноцінно харчуватися, уникати перевтоми та мати чисті руки.

Найголовніше – звертатися, не лікуватися власними силами. Лікар вже визначить, чи лікувати амбулаторно, на дому, чи потрібно лягати в лікарню. Чим раніше пацієнт звертається, тим ліпше – своєчасно назначаються потрібні противірусні препарати, не з’являються ускладнення.”

Магазин Водолій
  • Гость: Як можна говорити про вакцинацію зараз!? У період піку захворюваності.Любі лікарі, вакцинацію проводять десь у вересні-жовтні.Так не потрібно її зараз рекламувати,щоби заробили аптеки .А на рахунок того ,що люди не звертаються в лікарні ,це тому що набридли черги у яких і можна заразитися на грип або ще на щось.(по 1-2 годині стояти).Якщо би можна було спрощено попасти до лікаря і не стояти кожні 2 дня в черзі за лікарняним ,то і звернень було і більше.А то хворий має через день ходити до лікаря,щоби він продовжив лікарняний.Йди з температурою і заражай інших,класно.Та що там говорити і лікарі не хотять писати ,що це грип ,пишуть ГРВІ.Та який тоді поріг?.Люди вмирають ,а ви будете чекати поки всі одне одного позаражають у дитсадах і школах та й на роботах.
  • Гость: А чому нічого не сказано про померлих людей, у яких зашкалювала температура, розвинулась пневмонія чи ні, хто лікував чи надавав консультацію чи допомогу??? Коли вже сторожинецькі лікарі навчаться бити тривогу поки ще можна спасти людину, коли почнуть боятись хоч Господа????
  • Гость: А що, були випадки летальних випадків від грипу в районі? Чому ви знаєте про них і мовчите? Чи просто язиком поляпати? Стаття ніби про грип, а не про ГРВІ чи ще якусь хворь.
  • Гость: http://molbuk.ua/chernovtsy_news/104977-na-karantyn-zachynyayut-shkoly-mayzhe-u-vsikh-rayonakh-bukovyny.html Всі вчаться.І де правда?
  • Гость: Тут розмова йде про ГРВІ, а не про грип. І зазначено, що в <b>деяких</b> школах призупинили навчання. http://i.imgur.com/zsAbYBQ.png Завтра спробуємо дізнатись.