Cтуденти коледжу у Києві відзначили день народження поета

День народження поета

Тарас Шевченко залишається найбільш “революційним” поетом України, а також національним брендом, який буде актуальним завжди. До такого висновку прийшли учасники відкритого уроку “Шевченко: поезія і революція”, що відбувся 9 березня в Українському Домі з нагоди 202-річчя від дня народження великого поета.

У дискусії взяли участь академік, директор Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка Микола Жулинський, літературознавець Богдан Тихолоз, старший науковий співробітник Інституту української мови НАН України Галина Сюта, поет Дмитро Лазуткін та економіст і політик Віталій Скоцик. Також її учасниками були понад 500 студентів з 11-ти областей України.

Відрадно, що серед великої кількості присутніх, активну участь в заході прийняли і студенти Сторожинецького лісового коледжу: Кера Назарій, Тодорук Іванна, Маніліч Валентана, Чобан Христина, які взяли активну участь в заходах форуму.

Ідеолог заходу – голова Міжнародного Фонду культурного співробітництва Влада Литовченко – вже вдруге ініціює всеукраїнський відкритий урок Тараса Шевченка. На її думку, поезія класика – важливий елемент формування молоді і засіб представлення країни у світі.

“Творчість Шевченка заснована на загальнолюдських цінностях – правда, справедливість, рівність, а головне – свобода. Шевченко є поетом всесвіту. Не випадково до календаря пам’ятних дат ЮНЕСКО внесена дата його народження”, – підкреслила Влада Литовченко.

Академік Микола Жулинський вважає, що міфи, які безупину з’являються навколо постаті поета, є закономірними – їх викликає масштаб особистості.

“Інститут літератури, який я представляю, завершив 6-томну Шевченківську енциклопедію, яка нараховує близько 7000 статей. Кожен том – це тисяча сторінок, і однак умістити все, що відомо про Шевченка, неможливо. Таку високу постать важко осягнути. Важливо, що кожне нове покоління намагається по-своєму пізнати Шевченка, зробити його «своїм», провести через свої почуття і своє сприйняття”, – підкреслив Микола Жулинський.

Львівський літературознавець Богдан Тихолоз вважає, що Шевченко першим вийшов на Майдан. “Звісно, маю на увазі Майдан внутрішній, територію гідності і свободи. І моє покоління відкрило його саме на Майдані, почуло його там, коли голосом Сергія Нігояна було промовлено: “Борітеся – поборете”. Коли ми бачимо мужню Надію Савченко, ми розуміємо значення Шевченкових слів: “Караюсь, мучуся, але не каюсь”. Шевченко створив Україну ще тоді, коли її як держави не було”, – додав Богдан Тихолоз.

Також в Українському Домі була представлена виставка, в якій зібрано художні роботи 200 дітей-фіналістів конкурсу “Мій Шевченко”. З піснями на вірші Шевченка виступили народна артистка України Марія Бурмака, народний артист України Анатолій Паламаренко у супроводі DJ KeY, гурти “ТАРУТА” і “ТАРТАК”.

Джерело: Сторожинецький лісовий коледж

Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ