Неділя, Лютий 18
Білий Ангел - Центр яскравих подій

Децентралізація. Загальні збори міста 18.03.16 р.

main1

В п’ятницю, 18 березня 2016 року, о 14:00 відбулися раніше анонсовані міською радою загальні збори жителів міста щодо децентралізації та добровільного об’єднання громад.

На зборах були присутні голова Сторожинецької РДА Ярослав Бартош, голова Сторожинецької районної ради Іван Лосік, експерт Чернівецького Офісу реформ Ольга Чепель, мер Сторожинця Микола Карлійчук, сільські голови, члени виконкому, деякі депутати міської ради та жителі міста.

1

10

9

8

7

2

6

5

4

3

Основною метою зборів було запустити процес децентралізації по відношенню до міста та навколишніх сіл.

Ольга Чепель розповіла, що при об’єднанні в громаді буде залишатися 60% ПДФО, 5% акцизу з підакцизних товарів, 25% екологічного податку, 100% податку з нерухомості, а також мита і збори, які будуть запроваджені в громаді. Також експерт розповіла, що зараз зареєстрований законопроект, який дає право виключно об’єднаній громаді право розпоряджатися землями за межами населеного пункту.

Також на зборах виступив голова Великокучурівської об’єднаної громади Василь Тодеринчук. Він розповів, які зараз відбуваються процеси в єдиний в районі об’єднаній громади, які у них проблемні питання та які плани.

Обговорення та дискусії в залі були дуже жваві, висловлювалися різні думки, хоча загалом явка на збори була надзвичайно низька.

Але збори громадян вирішили надати згоду на добровільне об’єднання територіальних громад Сторожинця та сіл Банилів-Підгірний, Бобівці, Будецень, Верхні Петрівці, Давидівка, Зруб-Комарівці, Кам’яна, Комарівці, Костинці, Ясени, Михальча, Дубове, Заволока, Спаська, Нижні Петрівці, Аршиця, Стара Жадова, Дібрівка, Косованка, Нові Бросківці, Заболоття, Панка, Ропча, Слобода-Комарівці, Старі Бросківці, Череш.

Магазин Водолій
 • Гость: Навіть Порошенко заглянув
 • Гость: Жалко що інші жителі міста не заглянули.
 • Гость: А шо це за збори такі, де половина - це зігнані з сіл, друга половина - це чиновники з міської і районної ради і адміністрації? Дєпутати, члени виконкому? Де громада? Де молодь? Де афіша перед ДК, що там збори? Де наклейки по місту? Де це все? Кому це нада? Карлійчук з Бартошом рєшив нас подєлити "какнужно"? Пока всі мовчать, вони свої тьомні дєлішки проворачують? Шось не нравиться мені це рєбята. Кучурівці і красняни тисячами приходили на збори! Шо їм скривати?
 • Гость: Нажаль, наші люди виявились безвідповідальними. Афіша мала бути, кожен керівник повинен був донести у свій трудовий колектив інформацію про збори і відповідно з'явитись(видно побоялись-робочий час. Промах керівництва, треба було на нараді не по телефону болтать,а дело рішать важливе та дать заданіэ керівникам установ проінформувать людей).Люди, було кілька депутатів, де ви- обранці народу б... зараз рішають долю району!!! Сказати, що було цікаво- мало... насправді мало розумних людей- культурних людей, які вміють обговорювати, погоджуватись, що кожен маэ право на свою думку, вести дискусію. Це нагадувало цирк місцями, на відео не видно, треба було знімати з задніх рядів. Нехочу називати прізвищ, але люди, раз ви прийшли на збори, вмійте вислухати інших в кожного своэ бачення, думка. Не викрикуйте з місць, не аплодуйте " не в тему", не шарпайтесь і не порушуйте порядку. Навчіться поважати інших!!!
 • Гость: Назаре все, що ти тут пишеш вірно. Нажаль,ти звертаєшся до людей громади, чому ти такий правильний не звертаєшся до своїх очільників влади? Чому ти їм дозволяєш нав"язувати свої "інструкції" до 15000 чоловік міста? Чому ти не спитався свого карлійчука чому він хоче зліпити весь район до купи? А наш народ, даруйте, як стадо баранів все приймає, на віру слова цього афериста. Коли приведуть на бойню пізно буде.
 • Гость: Прийняття на зборах 18.03.2016 р. рішення - об'єднати в одну громаду місто і 26 сіл - це катастрофа для нашого міста. При діючому виборчому законі через місяць Сторожинець залишиться без голови і в кращому випадку буде мати 4 депутати із 36 в об'єднаній громаді. Статистика трьох турів попередніх виборів в нашому районі свідчить, що явка на виборчі дільниці в селах склала 80%, в місті - 32%. В 26 селах, які хочуть приєднати до міста, проживає 32 тис. жителів, а в місті - 14 тисяч. Відповідно сільські жителі оберуть в об'єднаний орган переважну більшість своїх депутатів і голову із своїх кандидатур. Тоді лише формально місто Сторожинець буде центром об'єднаної громади, але 4 депутати від міста не зможуть відстояти жодного рішення в інтересах Сторожинця, і всі фінансові ресурси будуть перерозподілені в інтересах сіл
 • Гость: Тоді чому депутати та члени виконкому свідомо пхають свою голову в цю мясорубку? Невже у них нехватає розуму додуматися, що з приходом "чужих" ера їх панування закінчиться і вони стануть просто ніким? Навіщо мер це робить? Він же зраджує місто.
 • Гость: Мер зраджує завжди, така в нього зодія. Зраджує церкву, зраджує всі партії, тепер зраджує дурнів, які за нього голосували. Думає, що новий голова громади приліпить його десь коло себе, новий голова змиє його, як вошу дустовим милом. Скоріше за все ідуть торги не місцем голови чи посадою, а нашою з Вами землею.
 • Гость: Поліна Юріївна, дуже добре, що Ви так думаєте. Потрібно щось робити. У наших депутатів навіть інстинкту самозбереження немає. Згідно закону про об"єднання, Сторожинець може і не бути центром громади
 • Гость: Переважну більшість - це ви ще слабо сказали. Від 3/4 до 90% складу ради будуть представники з сіл. Така ж доля буде їх у виконкомі. Бюджет міста (лише міста) буде складати порядку 40 млн. Плюс субвенції на розвиток від державного бюджету. Не говорю вже про загальний бюджет громади плюс субвенції на освіту і медицину. Якщо Войцеховський так переживає за лікарню і "550 грн. з людини" - нехай не переживає. Лікарня також буде власністю громади. І кого туди головним лікарем поставлять - будуть вирішувати 3/4 депутатів, які будуть з сіл. Я думаю, що таке "хлібне місце" вони не здарують. Це саме стосується і комунальних підприємств міста - КП "Сторожинецьке ЖКГ", КП "Міські ринки", КП "Паркувальник". КП "Карп-Еко 2000" сюди не ввійде, бо там є доля районної ради. Виходить цікава ситуація - поки депутати і члени виконкому "хлопають вухами", мер разом з районним керівництвом (яке по закону взагалі не має права голосу у цих процесах) зливає місто під музику сільських голів, які дуже радісно чекають можливості добратися до жирного і беззахисного бюджету Сторожинця. Будуть тоді ваші, Микола Миколайович, шановні підприємці і виробники типу "Скіфа" платити податки для того, щоб відновлювати Комарівці, Слободу, Зруб, Панку, тому що їхні очільники нічого там доброго не зробили. Вам нарозповідали про "30 мільйонів в Глибоці", а ви повірили. Мільйони будуть, тільки вас коло влади не буде. Найважливіше - це оті "5000 гектарів землі" навколо Сторожинця. Поки у нас 700 чоловік в черзі на землю, рада такої об'єднаної громади буде радісно ділити цю землю, оскільки вона при децентралізації буде належати вже громаді. А хто буде депутатами - це ми вже вияснили. Замість того, щоб зробити пілотний проект громади "Сторожинець-Ропча-Буденець" або навіть "Сторожинець-Ропча" і подивитися як воно буде, відпрацювати всі "гострі кути", а потім вже доєднувати туди інші села або співпрацювати з іншими громадами і працювати на розвиток, міське керівництво кидає громаду міста "під танки". Це не жарти. Місто пропаде при такому варіанті розвитку подій. І ніхто не зможе це втримати. Оскільки центр прийняття рішень різко зміниться з звичного Сторожинця до абсолютно незвичних, чужих та кулуарних домовленостей між головами сільських рад, які до того ж будуть виконувати роль "старост", поки не пройдуть вибори уже в громаді. Я не проти децентралізації. Я за об'єднання. Але в такому форматі користі для міста воно не принесе. Нажаль, наш мер, як обраний в місті і для міста, цього не розуміє. Громада і депутати пасивні.
 • Гость: Такий формат об'єднання однозначно не обдуманий і зраджує інтересам жителів міста. Він приречений з самого початку. Проте не треба настільки драматизувати. Поперше це ненадовго. Зрозуміють глупість та переформатують. Подруге місто Сторожинець сотні років формувалось і було центром не лише Підгірря. Тут не лише географічно,а й економічно, інфраструктурно та культурно сконцентровано набуте віками. І раніше, і зараз,і в майбутньому прогресивні люди з сіл , що мають таку можливість, стараються переїхати до міста (хто має можливість їде у Київ, Мілан, Лондон... А переважно в Сторожинець. Навіть ті, що в Мілані, хати будують у передмісті Сторожинця). А в селах вони і формують думку і політику. Ви зверніть увагу, скільки депутатів районної ради, що представляють села, живуть у Сторожинці. Від Гринчука до Урсуляна. Так буде і при об'єднанні. Тому сам бог велів залишити інтереси міста пріоритетними. Проте ми не зможемо розвиватись максимально, маючи такий тягар позаду. Та й субвенції не поступлять ті, що поступили б лише в міський бюджет, оскільки вони пропорційні самодостатності громад. Крім цього, слід не забувати про Міжнародні проекти та гранти, за рахунок яких і розбудовувались невелики міста і села в сусідніх з нами країнах Старого світу. Вони, як правило, вимагають громадські обговорення, прйняття рішень більшістю громади, якнайрозширеннійше представлення громади. Бенефіциаром повина стати або вся громада або певна категорія її осіб без географічного поділу. Ось і організуйте збори такої громади від Костинців до Аршиці для прийняття якогось рішення.таких але є ще дуже багато. Але переживем і це, проте краще одразу це передбачити і обдумати, аніж потім виправляти великими потугами і фінансовими втратами.
 • Гость: Все правильно. Але є два ваших припущення, які мені не подобаються: 1. "Зрозуміють глупість та переформатують". Не переформатують. Вони не тому просувають таке масштабне об"єднання, щоб потім переформатовувати. Тут є кулуарні інтереси. А "зрозуміють" - це не про наших шаноуних очільничків. У них першим ділом іде власний карман, а обіцянки-цяцянки - це для лохората. 2 "Але переживем і це,..." - я не хочу вже "переживати" і "виживати". Два роки ми "переживаємо" і "виживаємо". Я хочу жити і розвиватися. Я хочу бачити в місті нові структури, активну громаду. Я не хочу лавочок на площі за 30 тисяч, я не хочу асфальт на Ватутіна і Карюкіна за мільйон. Я хочу нормальних тротуарів на Шевченка і Федьковича - це центр міста. Я хочу готовий генплан - у нас сотні людей в черзі на землю. Навіщо був той Майдан? Там люди гинули. Люди гинуть і зараз в зоні АТО. Для чого? Щоб ми чули від наших очільників про те, що "колись" все буде? На нас дивиться вся Європа і чекає рішучих дій, нових підходів, позбавлення того кумовства і корупції, які як пухлина заважають жити та нормально дихати Сторожинцю. Але ні. В центрі міста зрізають шість дерев і везуть їх на пилораму, а мер запихає голову в пісок в надії що ніхто це не згадає? Це Інтернет, шановні. Якщо інформація вже попала сюди, вона буде тут завжди. І кожної миті з будь-якої точки Землі можна тикнути в цю інформацію носом. Очільнички ж наші мислять ще як "Рідний край". Напишуть і забудуть ніби. Чи ви думаєте, що інформація про земельку Ротаря біля "Колиби" кудись ділася? Чи покарані винні? НІ! Голову в пісок! Що ж роблять силовики? Поліція, прокуратура? Наші ж двоє: одного "мене призначив Президент", а другий "за мене проголосувало 90% жителів міста" - це пережитки минулого. Вони не здатні форматувати нові громади. Нажаль, депутати міської ради в більшості або пасивні, або під впливом і не хочуть вникати. А ці двоє ведуть місто як корову на продаж. Тільки за що продають? Що їм наобіцяли?
 • Гость: Пане Іраклій, Ви на мій погляд ведете якусь двійну політику в цьому питанні, ніби за місто і ніби ні. Займіть принципово одну з сторін. Ніхто рішенням про об"єднання громад ні в"якому розі не хоче образити,ні жителів міста,ні жителів села, дай Боже їм здоров"я. Дуже добре, що наші люди мандрують світом, заробляють, приїзджають назад, будують будинки, вчать дітей, збагатчують район. Дійсно Сторожинець сотні років був центром підгір"я, але я глибоко сумніваюсь в тім ,що пан Флондор за хабар віддав би землю під забудову або вирубку лісу на продаж. (В міській раді 700 заяв на отримання землі під забудову від сторожинчан, вони її ніколи не отримають, бо є ті котрі дадуть більше). А нашій владі району на сьогоднішній день ситуативно потрібно , як казав мер, 5000 гектарів землі, це останнє,що залишилось у народу і думаю, що землиця вже поділена між районними феодалами, от мер і пнется. Це якесь де жавю , в 40-50 - роках крепко об"єднували в колгоспи мали голодовку, 50-60 роках крепко піднімали район мали і їли хліб з горохом і вівсом, тюрми і Казахстан, 60-80 роках мовчали і робили за 25-100 рублів паспорти видали селянам, 80- 00 роки мали крепку перестройку розвалили державу, обікрали народ до нитки, розповсюджився бандитизм , кумівство, хабарництво, 00 - 2016 рік дуже потрібна була приватизація у нас в районі з піною у рота бігали чернівецькі супчики разом з нашими і все приватизовували , реорганізовували колгоспи в результаті, немає ні однієї організації, ні одного колективного господарства. Зате є люди, які отримували ордени та премії за ефективну приватизацію та реорганізацію. А міжнародні гранди і проекти є і сьогодні у нас в районі, але у кого і для кого?. Мова йде про те, що землею де знаходиться село чи місто, по великому рахунку, повинні управляти свої люди, а не пройдисвіти, чужинці. Переробляти і доганяти це буде останнє, а об"єднатися у одну велику громаду, маленькі громади завжди зможуть. Тому давайте добре мислити і нікого не ображаючи, прийняти правильне рішення бо жити тут нам і нашим дітям
 • Гость: Я однозначно проти будьякого об'єднання. Місто із населенням у 15 тис. людей з інфраструктурою може і має бути самодостатнім. Ну для виконання умов нехай об'єднається скажимо із Ропчею і не більше. А стосовно проектів, я мав на увазі що обєднання лише ускладнить їх впровадження, оскільки одне організувати меншу компактно проживаючу громаду і зовсім інше розкинуте різношерстне населення.
 • Гость: Приймається.
 • Гость: Слава Богу,що у Сторожинці є пару розумних людей які бачать далі свого носа та можуть проаналізувати ситуацію з обєднанням громад у районі,а саме обєднання міста Сторожинець з іншими населеними пунктами. Спішать наші районні можновладці виконати плани нарізані партіями та партєєчками і відрапортувати куди треба. Міська рада повинна організувати ще одні слухання та обговорення данного питання на зборах громадян міста,організувавши ознайомлення громамдян про такі збори методом В.Кучурівської громади(голова самий ходив по дворах та запрошував на збори).Необхідно підключити депутатів,членів виконавчого комітету,активістів і т.і.
 • Гость: Вся суть Сторожинецької політики