Що робити у разі укусу змії

Що робити у разі укусу змії

З початку року на території Сторожинецького району сталися два випадки укусу змії. 7 червня до приймального відділення Сторожинецького ЦРЛ поступив хлопчик 2005 р.н., житель села Банилів-Підгірний. Дитина гралася біля свого житлового будинку, де його вкусила змія за лівий колінний суглоб.

16 червня в реанімаційне відділення Сторожинецької центральної районної лікарні госпіталізовано дитину 2006 р.н., мешканця селища Красноїльськ. Хлопець збирав гриби в лісі і не помітив змію, яка його і вкусила за праву ногу. На щастя, з дітьми зараз все добре.

Сторожинецький районний сектор Управління ДСНС України у Чернівецькій області нагадує громадянам, що у разі укусу змії потрібно знати, як діяти.

Якщо укусила змія, перш за все слід визначити, отруйна вона чи ні.

На місці укусу залишаються сліди від зубів змії у вигляді двох серпоподібних смуг, утворюючих напівовал із дрібних точок. Неотруйна змія залишає тільки цей слід на шкірі. Якщо ж укусила отруйна змія, то в передній частині напівовала між серпоподібними смугами є дві ранки (сліди від її двох отруйних зубів), з яких переважно витікає кров.

Слід також знати симптоми укусу змії.

Візуально повинно спостерігатися одна або дві точкові ранки. Як правило, через 10-15 хвилин на місці укусу виникає набряк, що поширюється на всю кінцівку або ділянку тіла.

Біль від укусу дуже сильний і тривалий. Послаблюється зір, ускладнюється дихання. Підвищується температура, з’являється лихоманка, м’язова слабкість, сонливість, нудота і блювота.

Перше, що потрібно зробити у випадку укусу змії, це заспокоїтися!

Хвилювання стимулює прискорення серцевого ритму, що сприяє швидшому проникненню отрути в кров. Бажано спробувати максимально видалити отруту з ранки. У винятковому випадку, якщо в роті немає відкритих ранок, можна відсмоктувати ротом з рани отруту, постійно її випльовувати.

Така процедура дозволяє витягти до 50% отрути змії. Далі місце укусу необхідно обробити антисептичними засобами, шкіру навколо рани обробити зеленкою або спиртом, одеколоном.

Відсмоктавши отруту, необхідно обмежити рухомість потерпілого. Якщо змія укусила в ногу, прибинтувати її до другої ноги та, підклавши що-небудь під ноги, злегка підняти їх. При укусі в руку необхідно зафіксувати її в зігнутому положенні. При сильному болі можна прийняти 1-2 таблетки анальгіну або баралгіну.

Щоб прискорити виведення отрути, потрібно давати потерпілому пити більше чаю і лужної мінеральної води. Добиратися до найближчого пункту надання медичної допомоги слід виключно у супроводі, а не рухаючись самому.

Категорично забороняється накладати джгут на кінцівку вище місця укусу!

Це не перешкоджає всмоктуванню і розповсюдженню отрути в організмі, але порушує кровопостачання в кінцівці та сприяє розвитку некрозу (омертвіння) тканин, накопиченню продуктів розпаду в кінцівці та різкому погіршенню стану хворого після зняття джгута.

Не можна припікати місце укусу вогнем, хімічними речовинами чи розрізати рану на місці укусу. Всі ці маніпуляції не тільки не корисні, але й шкідливі. Вони призводять до розвитку інфікованих ран, які довго не гояться, сприяють порушенню обміну речовин в пошкоджених тканинах.

Джерело: начальник Сторожинецького РС УДСНС України у Чернівецькій області Андрій Сеник

Категорія: Інформація
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ