Кучурівський скандал з асфальтобетонним присмаком

main1

В четвер, 28 липня 2016 року, в Великому Кучурові відбулося ІІ пленарне засідання ІХ сесії VII скликання ради об’єднаної громади. Першим питанням розглядали ситуацію навколо капітального ремонту вул. В. Бузенка.

Раніше, на попередньому засіданні, депутати затвердили підрядником для влаштування асфальтобетонного покриття по чотирьох об’єктах, одним з яких і була вул. В. Бузенка, ТДВ ШБУ-60. На сесії виникла серйозна конфлікта ситуація, яка дивом не переросла в рукоприкладство – розгорілася палка суперечка саме через цей ремонт.

Більша частина народних обранців разом з деякими жителями села стверджували, що покриття якісне і роботи потрібно терміново закінчувати. Інша частина відстоювали думку, що асфальт покладений неякісно та не відповідно кошторисній документації і його треба переробити.

“У понеділок ввечері ми з депутатами пішли подивитися, як виконуються роботи по вкладанню асфальту, – розповідає житель Великого Кучурова Руслан Мельник. – Там ми зустріли місцевих жителів, які почали скаржитися, що асфальт не рівний і запитувалися, чому без конкурсу взяли саме цю організацію.

Пройшовши 150 метрів вперед, побачили великі нерівності асфальту – він був горбатий. Нам розповіли, що при укатуванні покриття воно почало деформуватися. Вже десь за 200 метрів було видно, як працював каток до пізнього вечора. Також місцеві жителі показали нам відеозапис, де було чітко видно, що під час укладання асфальту бітум не розливався та не було чорнового (розклинцювального) шару, як це відображено в проектно-кошторисній документації та дефектному акті.

def_akt

Отримавши по депутатському запиту кошторис на виконання робіт, ми запросили будівельну комісію сільської ради та інших депутатів і у вівторок, біля 10 години ранку, разом з ними пішли подивитися на виконання робіт, які вартують згідно експертного звіту майже 1,5 млн. грн. 

ekspert_1

ekspert_2

На місці ми побачили два великих сліди ремонту нового покриття – воно було залатане на досить великій ділянці. Попереду стояв асфальтоукладальник, який не працював і робітників біля нього не було. Всі вони були нижче, біля генделика.

Знайшовши старшого бригади, голова будівельної комісії Юрій Аксентій почав виясняти, де можна поспілкуватися з виконробом, Михайлом Біликом. Також він подзвонив до голови сільської ради, Василя Тодеринчука та терміново запросив його приїхати.

Після того, як голова під’їхав, ми йому описали наші підозри в порушенні технології вкладання асфальту, адже він в понеділок цілий день був присутній з депутатом Миколою Тодеринчуком при початку робіт.

Голові розповіли, що ми не бачили промазаний та розлитий бітум на площі в 3700 м² і вирівнювальний шар, на який мало піти 178 тон асфальту, як це вказано в дефектному акті.

Мушу сказати, що звинувачення, які звучали на сесії про те, що ми зупинили виконання робіт – безпідставні, хоча, на мою думку, це варто було зробити. Робітники не працювали вже до того, як ми приїхали на місце. Через декілька годин приїхав виконроб та пояснив, що на асфальтному заводі поломка, тому роботи стоять.

Разом з деякими депутатами і будівельною комісією сільради, ми зробили заміри товщини асфальту в підозрілих, як нам здавалося, місцях – там товщина покриття була від 1 до 3 сантиметрів. Ширина дороги також варіювалася. В деяких місцях свіжий асфальт вже мав тріщини довжиною до 50 сантиметів. Найголовніше – асфальт на підйомі вкладався в один шар. 

Коли сказали про це очільнику громади, він нас запевнив, що бітум був розлитий і попросив це підтвердити депутата Марії Мігалеску, яка це заперечила.

kosht_1

kosht_2

На цих роботах, як і в інших бюджетних установах, залучається технагляд. Це людина, яка повинна контролювати хід виконання робіт та підписувати акти про проведені етапи робіт. В нашому випадку він має отримати за свої послуги біля 15 тис. грн. Ми неодноразово просили, щоб технагляд проводився Управлінням капітального будівництва Чернівецької ОДА

Нам розповіли, що технагляду при виконанні цих робіт не було жодного разу. Коли голова додзвонився до нього, він сказав, що зараз на відпочинку. Виконроб, напевно, бачачи ці порушення, постійно комусь телефонував. Потім він погодився, що знизу, майже від початку, вони прокладуть другий шар, а далі вже будуть робити все в два шари, як він обіцяв це на одній з сесій раніше.

Пізніше, з незрозумілих мені причин, він відмовився стелити другий шар поверх того, до якого у нас були претензії.

Після цього був складений акт обстеження, при складанні склалася цікава ситуація – перший примірник, який писали прямо на місці, підписали майже всі присутні депутати, крім голови ради та заступника голови сільської ради Ігора Галана, який ще й є депутатом сільської ради. Відмовився він підписувати через заборону голови. Другий примірник, який зареєстрований в сільській раді, не підписали деякі депутати, оскільки вони не прийшли на сесію.

akt_obst_1

akt_obst_2

Мені, як члену територіальної громади та жителю Великого Кучурова, незрозумілі деякі моменти цієї справи.

По-перше, чому одному і тому самому підряднику, ТДВ ШБУ-60, віддали виконання робіт по чотирьох об’єктах на загальну суму майже 6 млн. грн. без конкурсу тільки з депутатським обговоренням?

По-друге, чому перерахували аванси по всіх чотирьох об’єктах?

По-третє, чому не були початі роботи за 10 днів після перерахування авансу, як це вимагає законодавство? Ми не повинні просити підрядника виконувати роботи, за які йому платять. Напевно, депутатам потрібно було б підняти питання щодо нарахування пені за прострочений початок робіт.

main

По-четверте, для чого було робити збори на вул. В. Бузенка і підбурювати людей, що я разом з деякими депутатами зупинили виконання робіт?

П’яте і найголовніше – чому більшість депутатів громади, яких я раніше поважав, які могли виїхати на місце спочатку подивитися, що зроблено, а потім обговорювати це в раді, не захотіли підняти свої сідниці від крісел, почали так активно захищати представників підрядника?

В мене склалася думка, що, можливо, комусь наобіцяли “бомбонів”. Останнім часом я не займався громадською діяльністю та мав надію на те, що кошти об’єднаної громади будуть ефективно використовуватися. Але, як я бачу, вони ще неефективніше витрачаються, ніж депутатами попереднього скликання. Хоча коштів надійшло дуже багато.

Ми постійно звинувачуємо в усіх бідах тільки “верхи”, при цьому не бачачи, що те, що можна зробити за 100 гривень, у нас робиться за 500.

Громаду закликаю бути активними та контролювати ефективність витрачання бюджетних коштів, адже це наші гроші. Також контролювати депутатів, яких ви обрали, щоб вони звітували на кутах кожен квартал про виконану роботу і не вважали себе “царьками”, а відчували, що вони є слугами народу, як відчував це я, будучи депутатом.”

Після сесії ми побували там, куди народні обранці об’єднаної громади не хотіли виїхати, а саме на проблемній вулиці, перейменованій на честь Героя Володимира Бузенка.

Крім обговорення першого питання, ІІ пленарне засідання сесії пройшло досить спокійно. Депутати вже конструктивно поспілкувалися з представником ШБУ-60 Ярославом Майором та експертом з технагляду, після чого було розглянуто ще біля десятка питань

Ситуацію також прокоментував голова Великокучурівської громади Василь Тодеринчук:

“В нас дуже добрий депутатський корпус. Є фахівці, толерантні, виховані. Хочу вибачитись перед виборцями за те, що деякі депутати іноді перетворюють діалог в скандал. Ми маємо бути мудрішими.

По ситуації з дорогою – представники підрядної організації сказали, що закінчить всю роботу згідно договору. Коли буде позитивний висновок технагляду, буде організований колективний виїзд комісії по будівництву і всього депутатського корпусу на місце і підписання акту виконаних робіт. Аж після цього я підпишу цей акт. Вже потім будуть перераховані решту коштів,

В цій ситуації склалося так, що ми перерахували тільки 30% авансу за всі чотири об’єкти і ще жодного акту виконаних робіт нам не подавали. Лише тоді, коли вони будуть надані, ми будемо приймати та оплачувати роботи.

Три дня перед сесією депутатська комісія разом з старостами виїжджала на дорогу Глибочок-Снячів, підрядником по ремонту якої також було ШБУ-60. Підряднику було вказано на деякі недоліки, вони їх взяли до уваги і почали виправляли. Питань більше у нас більше не було.

Можливо, така сама ситуація могла скластися і на дорозі по вул. В. Бузенка. Ми могли б вказати на недоліки для виправлення і не потрібно було влаштовувати скандал, призупиняти роботу  і робити трагедію практично з нічого. Я розумію, якщо би я одноосібно підписав акти виконаних робіт, могли би бути звинувачення. Такого не було.

На мою думку, здається так, що була поставлена мета зупинити роботу і звинуватити мене особисто в бездіяльності. Всю сесію жителі можуть подивитися в записі і самі зробити для себе висновки.”

Категорія: Новини району Розслідування
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ