Понеділок, Лютий 19
Білий Ангел - Центр яскравих подій

“Соціальна апатія” або “Чому людям все байдуже?”

Байдужість

Сторожинець – гарне маленьке місто. Часто чую від жителів Чернівців і інших великих міст, що саме в ньому вони б хотіли провести свою старість, або мати приватний будиночок і тікати на вихідні від мирської суєти. Але не жити постійно.

Чому? Жителі занадто інертні і пасивні. Відповідь дещо образлива, але маємо те, що маємо. Громадські і суспільні ініціативи, активна участь у житті міста, цікавість до подій у політичному, соціальному і культурному аспекті, звичайно, є, але на дуже низькому рівні.

Та чи сторожинчани єдині у своїй байдужості? На жаль ні.

Соціальна апатія, або ж простою мовою байдужість громадян до того, що відбувається у країні, рідному місті і навіть своїй вулиці – це негативний стан речей, який охопив всю Україну. На мою думку, це стан, з якого вона може вийти.

Для початку розберемось у його причинах.

Вихована безпорадність і відсутність відповідальності

Радянське минуле нашої країни залишило слід у психології людей, які при ньому жили, а ті встигли передати його своїм дітям, які не застали його.

Партія, вождь, осередковий лідер вирішували за громадян все і вся. Казали, що робити і яким шляхом йти. Вибір без вибору, вирішення задачі у запропоновані способи і ніяк інакше.

Коли ж “соціальні діти” отримали свободу, вони просто не знали, що з нею робити. Що дозволило старим партійним кадрам прийти до влади. Смішно те, що використовували вони методи старої комуністичної партійної школи. А найсмішніше, що таку ж схему використовують партії правого толку, націоналісти і інші.

Звинувачувати їх безглуздо – наш громадянин-виборець у масі своїй іншого не сприймає. Він не звик вирішувати і нести відповідальність за себе у своїх діях. Йому добре, коли вирішують за нього і ніякої особистої відповідальності.

“Інформаційні віруси, які отупляють масову свідомість – ІВОМС”

Це цікава розробка психологів, соціологів і політологів високого класу. В маси і окремі голови запускається думка, яка згодом стає переконанням.

Можете перевірити себе на наявність у вас цього інформаційного вірусу, це дуже просто:

Від мене нічого не залежить; мій голос, моя думка, моя дія нічого не змінить; це мене не стосується; я лише маленький гвинтик у великому механізмі, якщо почну виступати мене перемелють на порох; я краще побуду збоку і мене не зачепить; у владі всі, абсолютно всі сволоти і злодії; а чого я; ідейні люди або брехуни, або дурні; я сам; що я можу зробити; людей з таким же світоглядом і переконаннями нема” і багато-багато інших. Впізнали “свої власні” думки і переконання? Вітаю! Ви інфіковані ІВОМСом.

Людина є тим, у що вона вірить.

Що можуть переможені, що можуть пригнічені, що можуть ті, що програвали не одну битву?

Насправді в Україні є громадські і соціальні активісти. Є вони і в Сторожинці. Але їх дуже мало. Для функціонування правової державі і справжнього громадянського суспільства кількість громадсько-активних громадян повинна дорівнювати 20% від загальної кількості населення.

У нашій країні ця цифра то наближається, то віддаляється від цифри 4%. Чому так?

Революції, Майдани, страйки, постійна боротьба виснажують, а опісля результат видається гіршим, ніж було до.

Зневіра і смуток надовго засідають всередині людини. “Війна, АТО, збройний конфлікт” – як тільки не називають те, що відбувається на Сході України. Суть одна – гинуть люди, гине багато людей і серед них багато громадських активістів…

А ще байдужість оточуючих. Часто чую від зневірених активістів і волонтерів: “Для кого це все?”, “Їм же всім байдуже!”, “Здається, що б’юся головою об стіну!”

Так, байдужість вбиває в прямому і переносному сенсі цього слова. Дорогі активісти і волонтери, байдужість – це дитяча форма захисту.

Якщо я сховаюсь або уявлю, що того, що мене лякає, нема, то воно і пропаде? Дитяча форма захисту, яку більшість несе у доросле життя.

Пам’ятайте, ми програємо тільки тоді, коли здаємось.

Що ж робити тепер, коли завіса на “Панянкою Байдужість” відкрита? Ніхто не вимагає від вас перевертати світ і брати на себе роль супергероя. Ви можете почати з малого і до болю знайомого:

 • Не сміти, викидай сміття до урн і смітників.
 • Дотримуйся культури поведінки з людьми всюди.
 • Дотримуйся правил дорожнього руху – чи ти пішохід, чи водій.
 • Цікався культурним, суспільним і політичним життям міста.
 • Відвідуй заходи, на яких вирішується доля твого міста.
 • Шануй і свій дім, і вулицю, на якій живеш.
 • Вір, ти можеш вирішити набагато більше, ніж тобі здається.
 • Ти не один, шукай однодумців.

Почни з малого. Скажи байдужості НІ!

Максим Пансик

Магазин Водолій
 • Гость: Є дві моралі - одна пасивна, забороняє робити зло, друга активна - яка наказує робити добро. Помилятися не тільки притаманно людині: це -його головне заняття. Все наше життя - ряд помилок. Але якби нам була дана можливість іх справити, ми їх знову повторили би. Мені дуже шкода наших містян повсякденна байдужість, заздрість згризає людей. Кожен хто зміг заробити грошей купити модне "роздеребанене" авто, побудувати хату де комин на дві цеглини вищий ніж в сусіда, вже вважає себе пурцем, а що в середині людини,- байдуже. Люди любіть своє, свою землю, своє місто, своє село ,своїх земляків. Да влада у нас в місті цікава, але ми хто?
 • Гость: А ми - ніхто. Ходячі куски мяса з ватою в голові, ібо слішком сильно ми ще пропітані совком.
 • Гость: та при чім тут совок? Його давно нема. Вже 20 років чую: треба потерпіти, держава молода, все відбудуємо (точніше розбудуємо) і, головне, у всьому винні "папєрєднікі". А вся біда в тім, що тільки крадуть і брешуть. І почалося це зверху. Якщо керівник нечесний, то він ніколи не поборе несправедливість!
 • Гость: Совка юридично нема, а вот в головах старіків він плотно прижився, вот прі чом. І не вся біда в тому, шо привладники крадуть і брешуть. Біда ще й в тому, шо людям на це насрати. "Куда діватись" та "Коби б не хуже" представляють: "Главне шоб мене не трогали, я собі тут в уголку постою нікому мішати не буду". В головній ролі: Вата в мясі. Ко-нєц.
 • Гость: Проблема молоді в тому, що з совкового минулого їм нічого доброго не передалось (повірте, в той час не було такого "падения нравов", такого невігластва), а за останні 20 років пройшов моральний розпад от і виходить, що минуле для вас погане, а добрим, ви нічим похвалитись не можете.
 • Гость: Наташа Р. щож Ви так погано про себе і других людей думаєте? У нас на Буковині зокрема в Сторожинці прекрасна молодь, да трішечкі не така, як на старше покоління "совків", але повірте при совкові теж вони були молоді і теж старше покоління, яке пережило голод, війну було ними не в захваті. Часи міняються, а люди залишаються тими самими. Мене дивує друге щож Ви такі пасивні в наш вік мобілок та інтернету. Ви не хочете знати чим живе район, місто. А це ж Ваше місто. Скоро вибори ,18 грудня, буде вирішуватись майбутнє нашої громади, а Вам навіть не цікаво, я в цьому чомусь впевнений. Проведіть , як то кажуть, отой флеш моб зберіться на площі міста запросіть своїх однолітків є грамотні хлопці та дівчата, які прекрасно знають виборче право з усіх боків, а я впевнений, що "совки" меньш підковані ніж Ви. Висуньте своїх кандидатів до управління громадою не бітеся помилятися все приходить з часом і досвідом. Виграйте вибори. Щасти.
 • Гость: Жителі Сторожинця, Банилова-Підгірного, Давидівки, Зрубу-Комарівців, Комарівців, Слободи-Комарівців, Нових Бросківців, Заболоття, Бобівців, Костинців, Ясено. Якщо вам від 18 і старше. Не проґавте майбутнє нашої громади. 18 грудня знайдіть час прийти і проголосувати на виборах до ради громади. Ви маєте вибір. Дати дорогу молодим, енергійним, амбіційним із прогресивним баченням людям. Або залишити при владі гвинтики старого совкового механізму. Особисто я пропоную вам проголосувати за Об'єднання "Самопоміч" № 9 у виборчому бюлетені. Програма нашої сили Політична партія Об’єднання «Самопоміч» є політичною силою, яка послідовно відстоює такі цінності: I. Життя сприймати як завдання, яке людина повинна виконувати відповідально, як свій святий обов’язок. II. Своє «Я» поєднувати з волею та мораллю, включаючи духовні складові: – віру в життєву правду; – надію на міць людського духу; – любов до ближнього. III. Долучатися до спільного пошуку істини, формуючи високе почуття належності до своєї нації та Вітчизни; IV. Пізнавати минулий досвід свого народу та сприймати загальнолюдські цінності і через це бути відкритими для світу та майбутнього. V. Впливати на події та процеси життя, формуючи себе у поступі, у вихованні, активно розвиваючи свій життєвий потенціал. Робота на користь мешканців новоствореної Сторожинецької міської об’єднаної громади є нашою головною метою. Ми йдемо в депутати не за владою як такою, а для того, щоб служити нашій громаді, а не лише змінили обличчя депутатського корпусу на інші. Ефективною для нашої Сторожинецької міської об’єднаної територіальної громади може бути лише сучасна відрегульована система управління з чіткими процедурами та механізмами, яка буде працювати правильно й мінімізуватиме корупцію. Для цього, зокрема, ми створимо громадський контроль за розподілом коштів бюджету громади, який зведе до мінімуму зловживання із коштами наших громадян; відбір керівників комунальних підприємств, структурних підрозділів громади пропонуємо проводити на конкурсній основі із врахуванням думки суспільства. Один із наших пріоритетів - стимулювання підприємницької ініціативи мешканців нашого краю, створення умов для їх самореалізації у бізнесі. Економічна доцільність, а не вигода чиновників - основа розвитку громади. Лише разом із Вами ми зможемо збільшити надходження до бюджету об’єднаної громади, використання якого зробимо прозорим; стимулювати інвестиційну діяльність, впроваджуватимемо інноваційні технології; сприятимемо розвитку малого та середнього бізнесу. Одними з основних пріоритетів також вважаємо реконструкцію доріг, з постійним контролем за якістю ремонтних робіт зі сторони депутатського корпусу та громадськості, проведення інвентаризації земель, встановлення прозорості черги на виділення земельних ділянок, в тому числі пільгових, проведення аукціонів з продажу ділянок для багатоповерхової та комерційної забудови, належний контроль за якістю надання житлово-комунальних послуг. Ми лобіюватимемо інтереси підприємств і підприємців нашої громади на внутрішньому ринку, у тому числі, допомагатимемо при участі в тендерах, які проводитимуться на теренах нашого краю. Разом із Вами зробимо туристичну галузь однією із важливих статей наповнення бюджету, сприятимемо створенню нових робочих місць в усіх сферах економіки ОТГ. Спільно із нашими краянами наведемо порядок на полігонах по захороненню сміття, сприятимемо побудові заводу по переробці сміття. Для зниження рівня злочинності пропонуємо, зокрема, створити добровільні загони сприяння поліції, що дозволить охопити патрулюванням всі куточки нашої громади. Для забезпечення духовного й фізичного розвитку мешканців нашої громади пропонуємо такі кроки: проведення фестивалів народної творчості, забезпечення музичним та сценічним інвентарем закладів культури та аматорських колективів народної творчості; відновлення старих та встановлення нових дитячих й спортивних майданчиків; сприяння появи нових спортивних секцій, проведення спортивних змагань з різних видів спорту, фінансова підтримка спортсменів, які представлятимуть нашу громаду за її межам. Також вважаємо за необхідне покращення рівня забезпеченості мешканців краю освітніми послугами. Якісні, сильні школи — треба розвивати, а неефективні — або закривати, або реформувати. Впровадження інновацій в освіту сприятиме розвитку молодого покоління. Медична галузь теж не має залишатись поза увагою депутатського корпусу. Прикладемо усіх зусиль аби медичні послуги для мешканців нашої громади були доступними та якісними. Реалізація всі цих заходів та багато інших можлива лише за підтримки нас Вами – жителями нашої майбутньої Сторожинецької міської об’єднаної територіальної громади під час виборів та, найважливіше, наша спільна праці після виборів. Ми не обіцяємо, що за день, місць чи рік після виборів все зміниться та ми виконаємо нашу програму. Виконання нашої програми вимагає тривалої та кропіткої роботи разом із Вами. Ми відкриті до діалогу! Спільними зусиллями побудуємо наше майбутнє! Прийдіть, проголосуйте, подолайте байдужість. Наша громада заслуговує кращого.