Середа, Лютий 21
Білий Ангел - Центр яскравих подій

Чим менше місто, тим цікавіше в ньому “Санта-Барбара”

Стаття

На ХІІІ позачерговій сесії Сторожинецької міської ради сталася цікава та неоднозначна ситуація – депутати від ВО “Батьківщина” звинуватили голову земельної комісії Василя Бойчука та заступника міського голови Іллю Карлійчука в підробці позиції міської ради щодо виділення земельної ділянки площею 1.3908 га по вул. О. Кобилянської.

Ще одне питання стосувалося порядку формування делегації для поїздки до польського міста Жгув.

Позиція міської ради

_dsc0596

Позиція надається Держегокадастру для того, щоб зняти фактор соціальної напруги, тобто перед наданням згоди на розроблення документації Держегокадастр має знати, що на цю земельну ділянку у місцевої ради немає ніяких планів.

Громадянин, який хоче отримати земельну ділянку, має принести позицію органу місцевого самоврядування, на території якого розміщений цей об’єкт, з погодженням.

У випадку з ділянкою по вул. О. Кобилянської – міська рада має надавати позицію по ній, тому що вона знаходиться на адміністративній території Сторожинецької мерії.

Рада сама визначає порядок надання позиції. В деяких радах видають через сесію, в деяких просто надають за підписом посадовців.

Може є якесь Положення чи Порядок надання позицій? Законом не визначено, хто конкретно надає позицію – сесія, мер, заступник тощо.

Після того, як Держгеокадастр отримає позицію – приймається наказ-погодження або відмова від цієї позиції на нараді. Якщо позиція обгрунтована у не наданні, то Держгеокадастр може відмовити. А може і не відмовити – це вирішується виключно Держгеокадастром, як органом, який здійснює розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності.

Далі, після прийняття наказу, Держгеокадастр надає дозвіл на розробку проекту відведення земельної ділянки, після чого наказом цей проект затверджується і реєструється право власності або оренди.

Тобто позиція міської ради в загальному має більше рекомендаційний характер. В Земельному Кодексі наявність позиції не зазначена. Кожен орган місцевого самоврядування приймає рішення відповідно до своїх повноважень.

Грубо говорячи, Іван Маніліч міг “вирішити” це все без необхідності брати позицію у міській раді.

Громадська організація (і будь-яка інша організація або фізична особа) може претендувати на право оренди землі тільки через аукціон. Замовляє цей аукціон той орган, який здійснює розпорядження земельною ділянкою – в нашому випадку це Держгеокадастр, а не міська рада.

В міській раді немає розробленого положення чи порядку надання позиції для Держгеокадастру.

Практика затвердження позицій на сесії – традиційна, тому що так робили раніше. Тобто, можлива ситуація, що деякі позиції проходять “традиційно”, через сесію, а деякі – просто за підписом посадових осіб.

Так як по законодавству Держгеокадастр не зобов’язаний вимагати затвердження сесією позиції, або взагалі, по великому рахунку, наявність цієї позиції, тут є великий простір для маніпуляцій та корупції.

Можливо саме тому мер міста Микола Карлійчук за день перед сесією пише листа на ім’я голови ГУ Держегокадстру у Чернівецькій області, в якому відкликає позицію щодо земельної ділянки по вул. О. Кобилянської площею 1,3908 га та просить не розглядати позиції по земельних ділянках в адміністративних межах Сторожинецької міськради без наявності згоди сесії. Тобто відкликають не лише цю, “проблемну” позицію, але ще й якісь інші?

Можливо, практика надання “нетрадиційних” позицій давно існує в міській раді і випадок з землею по вул. Кобилянській став відомий загалу через конфлікт інтересів ГО “Волонтерський рух Сторожинеччини” та Івана Маніліча? Я не знаю, це все залишиться на розсуд правоохоронних органів.

Пропозиція звернутися до поліції щодо цього випадку також затверджена сесією. Правда звернення має бути за результатами роботи відповідної комісії. Ця ж комісія має перевірити всі позиції, видані міською радою за останні два роки.

Конфлікт інтересів

До міської ради надійшов депутатський запит до сесії від Анни Шульгіної з проханням розглянути питання надання вказаної ділянки “Волонтерському руху Сторожинеччини”.

%d0%b2%d0%be%d0%bb%d0%be%d0%bd%d1%82%d0%b5%d1%80%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%b8%d0%b9-%d1%80%d1%83%d1%85

Громадська організація під такою назвою була зареєстрована 08.12.2014 за адресою: м. Сторожинець, вул. Колгоспна, 36.

%d0%b2%d0%be%d0%bb%d0%be%d0%bd%d1%82%d0%b5%d1%80%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%b8%d0%b9-%d1%80%d1%83%d1%85-%d1%80%d0%b5%d1%94%d1%81%d1%82%d1%80%d0%b0%d1%86%d1%96%d1%8f

В її складі – шість осіб:

%d0%b7%d0%b0%d1%81%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%bd%d0%b8%d0%ba%d0%b8

Керівний склад цієї громадської організації наступний:

%d0%ba%d0%b5%d1%80%d1%96%d0%b2%d0%bd%d0%b8%d1%86%d1%82%d0%b2%d0%be

Всі ці особи є діючими депутатами Сторожинецької міської ради від ВО “Батьківщина” і всі вони входять в земельну комісію міськради:

%d0%b7%d0%b5%d0%bc%d0%b5%d0%bb%d1%8c%d0%bd%d0%b0-%d0%ba%d0%be%d0%bc%d1%96%d1%81%d1%96%d1%8f

Із семи членів комісії четверо – представники ВО “Батьківщина”, при чому двоє – в керівному складі. Тобто голосування може проводитися так, як “потрібно” політсилі без врахування меншості. “Вибивши” Василя Бойчука, як голову земельної комісії, – отримаємо повний контроль і можливість за час до утворення нової громади провести всі свої “шкурняки”?

Треба повернутися раніше і згадати, що було рішення сесії міської ради №70-5/2016 від 15.04.2016 року, згідно якого було вирішено не надавати позицію щодо цієї земельної ділянки площею 1.3908 га, відмовити Івану Манілічу в наданні позиції та залишити цю ділянку в землях запасу.

А рішенням №184-39/2015 від 13.08.2015 було запропоновано внести зміни до генплану та цю ділянку внести в межі населеного пункту для подальшого виділення учасникам бойових дій.

В керівному складі ГО тільки депутати міської ради, які входять в земельну комісію і прекрасно знають, що ця земельна ділянка рішенням сесії зарезервована під майбутнє житлове будівництво.

Співставивши ці дані, виникає питання: “Чому було написано депутатський запит з проханням надати вказану ділянку “Волонтерському руху Сторожинеччини”?

Пояснення щодо цього було також озвучене – організація планує вирощувати там овочі для потреб бійців АТО.

Мер на сесії зазначає, що навколо міста є біля 3 тис. гектарів землі. Так чому не можна вирощувати сільськогосподарські культури в іншому місці, а саме на земельній ділянці, розміщеній майже в центрі міста? Або що заважає вирощувати їх зараз, без заключення договору оренди, який потрібно буде оплачувати?

На тій ділянці вже розміщені городи жителів міста, до яких, скоріше за все, не зверталися з проханням допомогти з вирощуванням сільськогосподарських культур для військових. Принаймні, на цьому не наголошувалося.

Політичні розбірки

Спочатку треба зауважити на те, що “документ”, який демонстрували на сесії, документом не являється. Це роздрукована копія фотографії, яку скинули одному з депутатів на телефон через Viber. Як вдалося дізнатися – скинув інсайдер. А депутати від ВО “Батьківщина” наполегливо зазначали, що документ – оригінал з мокрою печаткою. Тобто вони точно знали, що такий документ існує.

1

Багато запитань викликає вся ситуація навколо цього скандалу на сесії, які дозволяють розглянути декілька варіантів причин:

Варіант 1. Реальна позиція.

Дійсно, може бути, що така позиція була підписана Василем Бойчуком та Іллею Карлійчуком.

Самі ж депутати казали, що і Бойчук, і Карлійчук на засіданні земельної комісії зізналися, що такий документ вони підписували. Але аудіозапис засідання комісії знайти мені не вдалося. У особистій розмові і Бойчук, і Карлійчук начисто заперечують як факт підпису, так і факт того, що вони це говорили.

Зважаючи на вищенаведене, стає зрозумілим, чому мерія заметушилася та відкликала всі позиції, які були надані без погодження сесії – це спроба “обілитися”, тому що запахло смаженим – таких “нетрадиційних” позицій може бути ой як багато.

Варіант 2. На позиції відсутній вхідний номер.

Так як реальний документ з реальним підписом мера та синьою печаткою так і не був продемонстрований, а джерело копії нам так і не вдалося дізнатися – виникає питання, чи був взагалі такий лист? Зробити такий “документ” за допомогою сучасної комп’ютерної техніки навіть не для професіоналів не складає жодних зусиль. Такі ж питання викликає і копія листа з польського міста Жгув.

Лист з Жгува

Ще один депутатський запит (від депутата ВО “Батьківщина”) стосувався процедури формування списку осіб, які мають бути запрошені до міста Жгув Республіки Польща для обміну досвідом і поглиблення співпраці.

Факсова копія листа була докладена до запиту.

%d0%bb%d0%b8%d1%81%d1%82

І переклад листа також:

%d0%bb%d0%b8%d1%81%d1%82-%d0%bf%d0%b5%d1%80%d0%b5%d0%ba%d0%bb%d0%b0%d0%b4

На сесії секретар міської ради Ігор Матейчук заперечив справжність бланку листа та справжність свого підпису під цим листом, до того ж 25.10.2016 (дата підписання листа) він був в відпустці. Вихідний номер листа – “2217”, а останні номера вихідної кореспонденції в мерії – “11хх”.

Печатки Сторожинецької міської ради на листі також немає. Зате там є штамп канцелярії міста Жгув з датою отримання – 28 або 29 жовтня. Тобто від моменту підписання до моменту отримання листа пройшло 3 дні. Така швидкість можлива лише тоді, коли лист везуть особисто.

А тепер виникає питання – звідки депутати міської ради взяли факсову копію листа з польського міста? Хто в районі має добрі відносини з польським містом Жгув?

При чому в списку осіб – тільки політичні опоненти тих, хто на сесії його демонстрував.

А тепер який у мене особистно напрошується висновок з цих ввідних даних?

На носі вибори. Бажання очорнити конкурента будь-якими методами переборює все. Жаль, що порядних людей, таких як Анна Шульгіна, та ЗМІ намагаються втягнути в політичну боротьбу “втемну”, влаштовуючи маскарад з переодяганням в “білих овечок”, при тому, що за ними самими гріхів вистачає не на одну статтю не тільки в засобах масової інформації, а й Кримінального кодексу.

При цьому всьому повністю ігноруючи розподіл чергового “перевиконання” на майже 800 тисяч гривень.

Михайло Шморгун

Магазин Водолій
 • Гость: Заступник замість голови підписує, а Б ойчук замість головного спеціаліста міськоі ради ,це по вашому нормально.Що ж ви так забігали і пишите таку дурню, чекаймо розслідування органів, будемо бачити,хто правий.Бют правилбно зробила, що дала цьому розголос,Шморгун не позорся, бо вам ніхто не вірить.
 • Гость: Цьою фількіною грамотою, якою ніби хтось шось там мав виділити, можете підтерти собі жопу. Тепер все ясно - ця позиція нах*й нікому не потрібна взагалі. В міській раді бардак - положення про видачу позицій немає. То, шо традиційно там шо було, це до діла не пришиєш. Позицію міг там підписати хто угодно - порошняк і андріященко, наприклад. То, шо не дали земельку тіпа під барабулі для благих целєй і напоролися на другий дєрєбан - так це не так треба було показувати. Ще й єдину порядну людину в тій раді підставили.
 • Гость: Алло де пропав борець чи може взяв клопотання та пішов витиратися дивись не пошкрабайся .Засунув язик туди чим думав коли писав.Дебіли продажні .шморгуняки
 • Гость: Ще і продажний промінь написав заголовок - ДЕПУТАТИ ВИДІЛИЛИ ПІВТОРА ГЕКРАТА! Дайоб*ний врот! Ну нельзя ж аж так зализувати, рєбята, майте хоть якесь лице. вникніть в ситуацію, так як в цій статті описано хотя би.
 • Гость: І ще покажіть мені, де в тій копії роздрукованої фотографії, яку бютівці гордо імєнують ДОКУМЄНТОМ є графа з номером рішення сесії??? В упор не бачу
 • Гость: Що шановний БЮТ за два роки в кармані пусто взяток за землю немає привикли до доларів а не має !Нічого не проблема люди не мовчать кажуть скільки Ви з Антонюком і вашою гоп компанією Равлючкою головною героїнею Дарабаншою,Шульгіною брали грошенята а ще не гривні а долари а ще робитесь чесні серце кров.ю обливається не робіть собі лице у вас серце обливається через те що ви не уклали цю землю...А буде мер і депутати розумні дадуть запит за 5 років тоді побачимо які чорні справи пройшли від БЮТ тоді Правохороні органи не натішуться Вами ...
 • Гость: Чому конкретно не пишете, якщо факти є? просто так аби паскудити ту бют, ну це неправильно, я не прихильник бюту, але хочу посправедливості.
 • Гость: Шморгун всі знають як ти любиш за гроші статті писати ,невже ти думаєш що люди тобі вірять ? Коли Бойчук і Карлійчук признались ,що вони це підписали там були жепутати з різних партій і всі чули про це . І того проголосували направити до правоохороних іорганів ,щоб вони розібрались .і ще буде видно скільки Карлійчук Ілюша з Бойчуком намутили . Тобі мішка мабуть не все розказали.
 • Гость: Яке ти тупе, таке саме як твої партійні лідери. Як ти вообще статтю то прочитало? Де аудіозапис того, шо Бойчук і Карлійчук признались? На кожній комісії ведеться аудіозапис! Де він? Нема? Тоді Бойчук і Карлійчук ви*бали вас, а не зізналися. Де оригінал того документа? Нема? Опять облажалися? А його нема уже і в кадастрі, потому шо Бойчук і Карлійчук підсуєтилися. Замість того, щоб зробити це красіво, ви в черговий раз обісралися.
 • Гость: Сміється той хто сміється останній.Ти чого вася так радієш. Що злодюги чисті з во ди вийдуть.То ви раді що їх не викриють а скільки тобі боси заплатили що ти жовчю ригаєш
 • Гость: І ти тоже, Мікола, мозги включи. БЮТ готовив цю провокацію вже давно. І не надо мені, Колюня, розказувати, шо це не так. Коли Поляку, який був в БЮТі, видавали землю на газовому, яка зарезервована була для атошників, де були БЮТівці? Чи однопартійців не судять, Колюня? Давай по справедливості до всіх, раз до всіх! А то цілий тєлєканал притянули шоб попіаритись. Катєріна насовєтувала? В Рідний край ще не забудьте статтю написати.
 • Гость: Ти точно Вася ,якраз і БЮТ передав справу по цій землі в прокуратуру, і вони виявили цей факт, і справа зараз розслідується
 • Гость: Якщо все так, то дуже добре дякуючи, що депутатка підняла це питання шмат землі не віддали і це добре і правильно, а хто обі.... сам думай.
 • Гость: Чують що пахне жареним .чого ви тріпайтеся.розслідування покаже хто прав хто ні.То по вашому треба сидіти тихо і хай маніліч ще це візьме в безоплатну власність бідований дуже.Мало накрав .А вибори тут нідочого.На рахунок листа з польші мішка їхати туди не треба .якщо ти не знаєш є ще факс .
 • Гость: Я за то, Пєтя, щоб було по справедливості. Пєтя. Так вот Пєтя, не іначе як на прошлій сесії, Пєтя, так само видали з порушеннями землю Коману, Пєтя. І ці самі дєпутати, Пєтя, тоді голосували ЗА! А Коману, Пєтя, погодили ВСЕ ПОВНІСТЮ, Пєтя, а не лиш позицію. Тут ми говоримо про позицію і все. Якби Маніліч хотів рєшити за ту землю - він рєшив би без вас, а через райраду, тим більше шо там його рідня сидить, Пєтя. А на рахунок Польщі, Пєтя - треба сначала знати, шо той лист там єсть, Пєтя. І крім секретаря і мера, Пєтя, про нього ніхто не може знати, Пєтя. Хіба шо хтось, хто знакомий з другою стороною - поляками. Хто це у нас такий вусатий пожарні машини з Жгува возив, Пєтя? Включи мозги, Пєтя ти там чи не Пєтя.
 • Гость: Якщо я помиляюся поправте мене Громадська організація Волонтерський рух Сторожинечинни зареєстрований за адресою Колгоспна 36, чи випадково не за цією адресою проживає сам бартош, що тоді получається цей ган...н реєструє за своєю домашньою адресою громадську організацію, потім як матрьошок трьох депутатів від партії Батьківщина а саме Рудого, Равлюк та Корочук ставить як пішаків для блишнього бою з Карлійчуком як головного конкурента на майбутьних виборах, а сам як подлий трус з кущів дережирує сим гнилим бездарним оркестром.
 • Гость: Нє, Бартош на колгоспній, 12. Але суть понятна. З пісьмєцом з Жгува тоже понятно - Бартош притащив на сесію. На Колгоспній 36 якась пілорама і склад, Рудіка вродє.
 • Гость: Шо, розвели вас, дєпутати? http://i.imgur.com/XyCqomK.jpg
 • Гость: Ну і лічіко. Хто ж за це голосував?
 • Гость: Не судіть по людях по лічіку. Равлюк Л.Г. - дуже гарний спеціаліст та людина. Саме за її головування в бюджетній комісії в місті закуплялися на мільйони плитки і лавочки! Вона все для людей, все для міста!
 • Гость: 112 це скора помощь???
 • Гость: Да гарний спиціаліст у свій карман , а як людина коли будете топитесь даст вам соломинку ....
 • Гость: На місці Шульгіної А. я б вийшов з тої позорної клоаки, тьотю Аню тупо підставили її ж однопартійці. А вона повелась, хоча сама є дуже порядною. Просто на ній зіграли. Равлюк та Корачук побоялись що їх начнуть мусолити, а їм є що боятись.
 • Гость: Замість того щоб викрити злодюг по землі ви ще їх захищаєте причому тут партія схаменіться
 • Гость: А десь хтось в статті їх захищає? Мені особисто ця ситуація видається дуже підозрілою, про що я і спілкувався з усіма її фігурантами. Я особисто чекаю рішення створеної по цій справі комісії та реакції правоохоронних органів, щоб це опублікувати.
 • Гость: Яку відчував, що тут щось не так тому не спішив з коментарієм, тепер все зрозуміло бюдовці облажалися конкретно, і іще де оригінали чому копії ? Які же ВИ дурні депутати під керівництвом БАРТОША,!
 • Гость: Оригиналов не будет потому что за них надо отвечать, а за копит никакой ответствености, поетому они и приташили копии на которых можно пиаритса гадит и за ето они точно знают что им ничего не будет, грязный прийомчик причом я полностю с вами согласен что главный дерижор тут Бартош.
 • Гость: Представники партії Батьківщина чудово розуміють, що шансів на перемогу у них дуже мало а їм дуже хочеться керувати тому вихід у них один - скомпрометувати інші політичні сили. А тут як говорится любі варіанти підходять
 • Гость: Ти впевнений ,а може твоя партія шансів не має?,доста накерувались уже , Чи ти думаєш що люди геть дурні?
 • Гость: О, дуже приємно що в РДА розуміють хто ними керує. Діану з Бартошем вже на нюх не переносять, про наради вже легенди ходять, про все і ні про що. Один піар на грамотах. А от щось реально зробити?
 • Гость: Єс.єс єс. ну нарешті. свєршилось. ураааа! пацани два дні мусолили, як то все обіграти і перевести стрілки.. в затишку дуже затишно і умні думки прийшли. у всьому виновата бют. от кого треба мочити. добре що ідеологів є багато. для вас не важливо що вмісті в балту попадають міліони з розірваними магістралями, пропадають ділянки землі, важливо те . шо вас, махінаторів викрили. але ви обираєти старий провірений спосіб, звинувачувати і оббріхувати того , хто тебе викрив. а ми дивуємся з москалів, з якими ми воюємо.Вони посилають зброю, своїх солдат, і верещать що укри убівают мєсноє насілєніє.
 • Гость: Ну все. Вусатий вспомнив за патріотизм.
 • Гость: правильно вусатий тоже приймає участь у вашому шоу. чи то мають писати люди ізбраниє. а пишуть всякі і без вус тоже , головне туфту не клеїти а так все нормально.
 • Гость: Єс.єс єс. ну нарешті. свєршилось. ураааа! Вусатий признався!
 • Гость: Лягайте спати, всерівно Катерина Вас на вибори не пустить.
 • Гость: Скажи мені пожалуста, Ворон, а чи не при цих депутатах в місті каналізації кирдик і чи не при цих депутатах це всьо твориться? БЮТ і в прошлій каденції в раді сидів. І шо? Багато зробили? Голова бюджетної комісії чия? БЮТ! Земельна комісія чия? БЮТ! Які вопроси?
 • Гость: Вася як би ти не хотів але БЮТ в меншості і не пиши чуш всяку, а Бойчук голова комісії який взяв і підписам цього листа без рішення сесії і мера ,і запитай у остальних депутатів як він признався а Карлійчук Ілюша на запитання чого він це пітписав ,сказав що він об"ясняти не буде, Були присутні депутати з різних партій і це все чули а Шморгун мудак ,правильно писали ,що йому правди не треба він за гроші все ,що хочеш напише
 • Гость: А якщо виявиться що це тупо підробка, БЮТ вирішив попіаритись, що тоді? Адже ніхто не знає звідки це виплило? А те що позиція не юридичний документ це факт. Такими листами можно всі організації закидати. А тут два представника партії Аграріїв та Ляшка. Проти Лосіка страшно перти, а тут і голоси перед виборами, а? І Катерина хоче на голову громади аж піщить. Не розглядали такий варіант.
 • Гость: Якраз ГЕРБОВА печатка органу місцевого самоврядування на цій позиції і підтверджує офіційність цієї позиції. Чи гербову печатку можна тулити на любі папірці та казати, що це такі дитячі забавки, а не офіційний документ. Потрібно буде ретельно дослідити у хронологічному порядку - де саме і у кого знаходилась печатка і хто крім голови відповідає за неї.
 • Гость: Шаноуний, ти розумієш різницю між КОПІЄЮ документу і ОРИГІНАЛОМ? Те, що показували на сесії - копія копії фотографії. Якби вона була отримана офіційно в Держгеокадастрі, там стояла би печать кадастру і зазначено було б "Копія вірна" або "Згідно з оригіналом". Там шось таке є? Нема! Вопроси? Маніліч взяв землю? Нєт! А Поляк взяв! А Коман взяв! Вопроси? Чи ти мене хочеш переконати, шо це ніх*я не передвиборчий вброс?
 • Гость: Це ти сам хочеш ,щоб так було ,но я тебе розстрою ,до виборів це нічого не має, це виплило все випадково, а Поляк землю не взяв , Відкрита кримінальна справа
 • Гость: Отут саме цікаве. А чи був той документ в геокадастрі? Ватаманюк щас скаже, шо його там ніколи не було і бути не могло. І все. Чи Маніліч Іван запевняє, шо посилав цей документ туди?
 • Гость: Вася коли Ватаманюк віддавав документ ,його розмову записано було, так що розслабся. Все буде нормально . Ти ж Вася за правду?
 • Гость: А ви запитайте у Маніліча ,як він зранку прибіг в держгеокадастр забрати свого листа ,бо Карлійчук Ілюша і Бойчук його просили і бігали кричали ,що це кримінал,і що їх за підробку посадять .
 • Гость: Це дійсно кримінал, ілюша шо собі думав.
 • Гость: Да Шморгунчик проснувся , блогер ти продажний ,а ще на вибори зібрався . Всі знають ,що це правда а ти вигоражуєш злодіїв .Та який з тебе депутат ? Правду пишуть ,що ти за гроші все зробиш . В Чернівцях тебе не воспринімають і ти переключився зі своєю брехньою на Сторожинець. Скільки тобі Васька Бойчук з Карлійчуком заплатив.? А ДОКУМЕНТ З ПОЛЬШІ БУВ ПЕРЕДАНИЙ ФАКСОМ ПІД ЗАПИТАННЯМ ЩО ЦЕ ЗА ЛЮДИ І ЯКЕ ВІДНОШЕННЯ ВОНИ МАЮТЬ ДО МІСЬКОЇ РАДИ. Ти муділа опять показав своє лице . 15 депутатів чули як Бойчук признався з Карлійчуком .а ти статтю тут ліпеш.
 • Гость: А цікаво, за попередні роки коли БЮТовці мали більшість у міській раді такі листи писали? Знаю точно що вони їздили у Польщу. Чого тоді РДА крик не піднімала. А тепер жаба задушила за безкоштовні візи. Все тільки для себе рідних. От жлобье.
 • Гость: Писались ,і зараз знаходиться справа одна в прокуратурі, скоро вона дійде до закінчення, і Аурел тут не поможе до речі лиш коли цей скандал почав спливати Аурел Сирбу срочно приїхав в Сторожинець в райраду
 • Гость: Депутати з різних фракцій молодці що це все виявили і не один бют тут був задіяний ,лиш треба ще провірити скільки ще ці два ділка наробили справ .
 • Гость: 100 прцентів! Іще треба перевірити за якими документами цей мер подав на Чернівці підняття ціни на землю!
 • Гость: Це все виявилось ще за день до сесії , і ніякої політики тут немає ,є повна підробка документів Дімка Балінов ти ж народний контроль, як ти можеш захищати цих двох покидьків
 • Гость: З якого чуда я маю когось захищати? І чому я, раптово, народний контроль? Писав вже вище і повторю ще раз - ситуація мені зі сторони виглядає дуже підозрілою. Пояснити її мені депутати від ВО "Батьківщина" після сесії відмовилися. Надати копії документів, які демонструвалися на сесії - також. Ми почали розбиратися самі в цій ситуації як люди, які це все побачили вперше. Чутки до мене доходили про якийсь земельний скандал, але я не екстрасенс, щоб здогадуватися постійно. Коли буде рішення комісії міської ради або якийсь коментар правоохоронних органів - обов'язково опублікую.
 • Гость: Хто має забрати оригінал тільки органи інікому не дають на руки ви це не знаєте
 • Гость: Саме через те, що ми не хотіли, щоб цей конфлікт десь загубився посеред відео з сесії, була підготована ця стаття. У мене є особисті думки щодо цього і я з ними поділився як з Анною Василівною, так і з Василем Олексійовичем. Говорили довго та дуже предметно. Але ці подробиці залишаться поки що при мені.
 • Гость: Молодці депутати чи Бют чи БПП ,що виявили ци двох злодюг .Ілюша Карлійчук ти ще не відповів за зрізане дерево у парку ,і розкажи як ти свому босу Манілічу хотів ту земельку де тополю зрізав віддати , а ти Вася Бойчук як умудрився кусок парку відхватити коло свого бару? Тут Юзик молодець , розказували як він розносив і Бойчука і Карлійчука коли ті признались що то вони підписали той лист,щоб віддати землю Манілічу .Юзик ти був завжди за правду ,бобільше таких би депутатів у нас . А БЮТ і БПП молодці ,добре що виявили і вчасно підняли скадал . А ТО ЦЕЙ МАНІЛІЧ УЖЕ ПОЛОВИНУ МІСТА РОЗГРАБИВ.
 • Гость: БПП нічого і нікого не виявляв і сплетнями не займається.
 • Гость: Да не вже? Матейчук і всі остальні депутати звідки.?
 • Гость: Діма Балінов тебе дуже хвилює ,що це БПП і БЮТ виявив ,а не ти .Ти розберись чи ти за праіду чи ти уже в політику граєш. Який з тебе депутат якщо ти знаєш ,що цей випадок правда а ти прикриваєш їх.
 • Гость: Депутат з мене ніякий, тому що висування кандидатів в депутати буде відбуватися з 14 листопада. До речі, поки що ні з кого депутат ніякий, оскільки перше засідання міської ТВК ОТГ буде тільки в понеділок. Те, що хотіла сказати одна сторона - є на відео. Аналітика - є в цьому матеріалі. Кожен може сам для себе зробити висновки і я не збираюся нікого ні в чому переконувати. У мене є особиста думка, але я не блогер і не активіст, щоб розповідати її всім як єдину правильну.
 • Гость: До речі, у мене є телефон і всі претензії до матеріалу ви можете виказати телефоном. Впевнений, що особисто ми знайомі. https://storozhynets.info/контакти
 • Гость: Правильно Діма тоді дай цим двом дольше мутити свої дєлішки
 • Гость: Я не "караючий меч правосуддя". З мене достатньо того, що я і моя команда дала вам можливість зараз дискутувати тут, знаючи, що ваші повідомлення залишуться недоторканими. Тим більше, що наша робота не оплачується. Я хочу, щоб люди зрозуміли, що вони можуть самі робити такі матеріали. Сесії ми знімаємо не на чиєсь замовлення, а для того, щоб люди побачили, що відбувається в радах і самі робили висновки. Повторюся ще раз: нав'язувати свою думку я нікому не збираюся. Пояснити і аргументувати можу. Безапеляційно стверджувати - ні. Це знають всі, хто знає мене в роботі. А не "дати мутити дєлішки" має вже депутатський корпус, який, на відміну від мене, був обраний жителями міста для відстоювання інтересів жителів міста. Результати роботи депутатів ми опублікуємо. Ще нікому не відмовили в публікації.
 • Гость: Цей польський лист дійсно був і тут дуже цікаво ,що лиш Брижак ще міг дійсно їхати до когось на переглвори а всі остальні це смішно. АМатейчука тут підставили жостко . Ігорь за це їх треба розносити бо другий раз Чоботар ще не то підробить
 • Гость: Вивчивши озвучене в статті земельне питання спробую надати неполітичний, однак юридичний суб'єктивний коментар. Надання так званих "позицій" не передбачено Земельним кодексом України, однак передбачено рішенням колегії Держземагентства України від 14.10.2014 N 2/1, яке введено в дію наказом Держземагенства від 15.10.2014 N 328. http://cons.parus.ua/map/doc/09A9Y8B487/Pro-obovyazkove-napravlennya-na-rozglyad-do-mistsevikh-rad-pitan-schodo-rozporyadzhennya-zemlyami-silskogospodarskogo-priznachennya-derzhavnoyi-vlasnosti.html Звертаю увагу, що наказ Держземагенства не зареєстрований в Міністерстві юстиції, а тому його легітимність під великим питанням http://www.landlaw.org.ua/landlaw_news/rishennya2114102014 Однак, якщо допустити його легітимність і подивитись алгоритм дій, викладений в рішенні колегії, спочатку має бути запит від Держгеокадастру на висловлення позиції з доданими копіями клопотань та графічних матеріалів до них (пошукайте такий запит в міськраді), потім дається 10 днів на відповідь або мовчазну згоду (звідки вони взяли ці строки невідомо), і лише тоді приймається відповідне рішення Держгеокадастром. Доречі, "позиція" повинна бути висловлена "відповідним органом місцевого самоврядування", яким в даному випадку може бути лише міська рада, яка приймає рішення на сесії. Жодні заступники міського голови, голови комісій, секретарі, прибиральниці тощо не вправі самостійно приймати таке рішення, це, як мінімум, перевищення службових повноважень. Якось так...
 • Гость: Аргументовано. З останнім абзацом згідний, але тільки якщо міська рада вже всередині себе має відповідний порядок або положення щодо надання позицій. Тобто чітко визначено, хто саме представляє "орган місцевого самоврядування".
 • Гость: Ще можливий варіант, що Держгеокадастр направляє запит в мерію і він по дорозі загубиться. Тоді буде "мовчазна згода".
 • Гость: Саме важне - Держгеокадастр має право, не порушуючи Земельний кодекс, як вищий нормативний акт для них, видати дозвіл на розробку земельної документації БЕЗ ПОЗИЦІЇ міської ради?
 • Гость: Продовжу. Можливий на мою думку стислий алгоритм подальших дій правоохоронних органів. 1. Реєстрація кримінального провадження. 2. Допит як свідків міського голови, його заступника Карлійчука, секретаря міськради, юрисконсульта, голови комісії Бойчука, членів цієї комісії, голови територіального органу Держгеокадастру, ну і, звичайно, Маніліча. 3. Отримання письмової інформації від міської ради - чи висловлювалась така позиція, в тому числі сесією міськради. 4. Виїмка оригіналу позиції (якщо такий є) в Держгеокадастрі. 5. Отримання письмової інформації від Держгеокадастру - чи надсилалось ними відповідне клопотання до міської ради та чи ухвалювалось будь-яке рішення на підставі позиції. 6. Якщо Карлійчук і Бойчук заперечують свої підписи в позиції - відібрання у них зразків підписів, благо, я думаю таких в міськраді достатньо. 7. Проведення почеркознавчої експертизи. 8. Залежно від висновків експертизи - вирішення слідчим питання кваліфікації цих дій - службове чи "просте" підроблення, можливо і перевищення повноважень, а з огляду на те, що складення позицій не передбачене Земельним кодексом слідчий має зробити висновок - чи взагалі складення або підроблення позицій утворює відповідні склади злочинів.
 • Гость: Ти все юрист правильно пишеш ,лиш Бойчук і Карлійчук Ілюша обійшовши мера і всю міську раду взяли і підписали цього листа ,точно не безкоштовно, вони думали ,що цього ніхто не узнає, а коли це все виплило то мер послав киюка срочно відізвати всі ці бумаги.
 • Гость: І це все буде тільки в одному випадку - якщо мерія звернеться до поліції з проханням розслідувати цю ситуацію. А мерія не звернеться, шось мені так здається.
 • Гость: Сесія звернулася до поліції щоб розслідувати це порушення тому прослідкуйте Балінов щоб воно туди попало і допоможіть депутам довести це до кінця а не захищати злодюг і свого боса Чеботаря Деліцоя що хотіли з дружинами візу відкрити
 • Гость: IШморгун! Треба знайти в собі сили бути об"єктивним, навіть якщо порушення виявили представники партії, яка вам не до вподоби. Треба вболівати за місто і за громаду, політичні розбірки завжди будуть, а непорядних у мерії трба щоб ставало менше.
 • Гость: він не може бути обєктивним. йому не потрібно міста, він просто тупо заробляє гроші. за щось воно має існувати. от такий він брудний шморгуняк.
 • Гость: Люди! У нашу мерію пора прийти СБУ бо коїться там уже не ганьба і не базар, а набагато сеойозніше і страшніше!!!
 • Гость: Пора привести туди розстрільну команду.
 • Гость: Вже сьогодні зранку мені з різних джерел надійшли копії таких документів. Опублікую та закріплю в коментарях, щоб не було питань до нас про приховування чи неповне висвітлення цієї ситуації. Висновки робіть самі. https://uploads.disquscdn.com/images/4fb6d81197a6f86ed3d2fff81429384c0d49f93df0fff5d425eb1c9cd559180c.jpg https://uploads.disquscdn.com/images/d4394d5a5ac52881eb8c1caa4955768a980ebc18faaa84ca38e9ac9404f37ca2.jpg https://uploads.disquscdn.com/images/2ce7be98dce28de86be3a5b2ea6cabb67d62eca115ab1a1bb5383279cd12d80b.jpg
 • Гость: О, ти диви! Маниліч Іван звертається як БАГАТОДІТНИЙ БАТЬКО! Сараков. Та ще й оригінальна гербова печетка на позиції міської ради, а це вже чиста 366 стаття Кримінального кодексу України - складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення офіційних документів. Як там вже є гербова печатка то це вже і є одним з атрибутів офіційного документу. Так що, Вася з Іллюшкою мають нагоду бути покараними штрафом до двохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. То ж то, Шморгуне, не треба всіляко вигороджувати цих двох рєшал так само, як не треба підтримувати і депутатів бютівців, що вирішили накласти лапу на шмат землі під приводом волонтерських нужд. Не дамо! Як їм дуже треба землі - маю пай за 400 метрів від того місця - 1,26 га. То ж можу для волонтерства віддати їм задурно у користування (навіть податок з них не візьму - сам платитиму) лиш би хотіли та могли робити на благо тих, що потребують цього. Думаю, що таких бажаючих надати шмат ріллі волонтерській організації знайдеться не мало. Чи не так?
 • Гость: добрий день я якраз збирався дати об"яву по радіо за землю,такщо можем звязатись, і ми у вас її візьмем ,щоб на весну посадити,дякую мій номер 0995293005
 • Гость: ніхто на ту землю лапу не наклав ,якби не запит Рудого ,який пропав,то маніліч спокійно її брибирав до рук,Якщо ви можете надати свій пай волонтери вам скажуть дякую ,
 • Гость: По цій схемі розікрали всю нормальну землю навколо Сторожинця. Прибрали не тому що дуже потрібно а так про всяк випадок на майбутнє. Та ладно би по 0,1га так ні по 3-5 га безкоштовно. Прикриваючись ніби закон дозволяє! Решта мешканців закон обійшов. Закон тільки для Манілічив, Брижаків та їм подібним. А як Мікіцел накрутив землі у міській раді? І тиша...! Для АТОвців землі стане якщо потрусити наших "агрономів".
 • Гость: Прочитавши всі коментарі, дивно, але ніде не прочитав про те, що треба Сторожинцю. Не залежно від того, до якої партії належите, будьте хоч трішки за наше місто, за наших людей. Шлях би вас трафив. Люди добрі, все має свій кінець, побійтесь Господа Бога,все з собою в могилу не заберете. Знаючи Бойчука і І. Карлійчука, без дозволу першої особи в міській раді вони навіть подумати про таке не могли. Так що я думаю, коріння тут глибші і розраховано на те, що Ви будете собачитися, а вони тим часом зроблять свою справу. Скоро вибори, ще не таке почуємо. А хлопці молодці, що висвітлили цю подію.
 • Гость: Та Санта-Барбара просто відпочиває в порівнянні з нашою мерією" Це ж подумати тільки, кому заманеться від імені мнерії може надіслати листа навіть за кордон, тільки для того, аби собі з дружиною відкрити візи!!! А потім ніхто не знає ні про печатку ні про підписи, та такого у казках не знайдеш.!!! Сторожинчани! Будьте уважні- прізвища, які постійно фігурують у наших місцевих скандалах зараз з"являться у списку кандидатів на голову громади та у депутати, не помиліться на цей раз при виборі.
 • Гость: А чому пан Михайло Шморгун не коментує оприлюднені документи.Але документи. а не партії.
 • Гость: А хто такий Шморгун щоби він щось коментував.Цей чувак спочатку нехай себе приведе до порядку.Якщо він такий справедливий і всезнаючий то нехай подаст нам свою декларацію де працює за що живе скільки сплатив податків. Тільки після чого цьому чмошнику можно буде говорити про інших.Шморгун ти у свому житті не збив собачої будки то можеш почати.
 • Гость: Дуже довго спостерігав за тією дискусією що розгорнулась в нашому місті. Хотів би висловити деякі свої спостереження. Шановні жителі міста і району болячи читати все те що так легко вилилось на весь світ.Наше місто по тій інформації яку ми читаємо перетворилося на якусь брудну клоаку.Ми всі дуже активно і з великою насолодою клеїмо ярлики на своїх нібито опонентів звинувачуючи їх у всіх гріхах.Насправді ситуація проста і тревіальна.Мер Карлічук повністю володіє всіма схемами і розподілом земель без його згоди не відбувається нічого. Карлічук І В злодій вищого гатунку тому що на роботі в Лісокомбінаті на посаді головного інженера дуже преуспів в привласненні державних ресурсів. Просто крав і крав багато.Матейчук все життя працював у райвоенкоматі на посаді де визначали призвати чи ні .То 90%наших батьків шукали у цього прапора решенія вопроса за дуже великі гроші.Платили щедро і він Матейчук решав так як треба. Фальшувалися любі рішення шоб відмазати від армії.То що ми дивуємося що фальшують якісь рішення по землі чи звернення до поляків про липовий виклик.Це у них в крові . Тільки ми звами всі повинні собі сказати що нам з цими покедьками не по дорозі.Хочу щоб про наше місто у світі говорили шось приємне а не дерьмо яке нам подає Чеботар Деліцой і компанія. Ми набагато симпатичніші ніж вони нас подають. Бажаю всім мудрості.Люблю ВАС дорогі Сторожинчани.
 • Гость: Ваші вуста та богові вуха. І нехай Господь дасть нам мудрості зминитись самим і змінити систему. При цьому мудрості треба нині, адже вибори і відповідно подальша доля на носі. Саме систему слід змінити, бо хто би не пробрався до влади, кодло, кумовство, зв"язки, інтереси та інтриги прогнуть і зацікавлять або витворять будь-кого. Втім, саме людина освячує місце, тому сподіваємось на краще й не стаємо осторонь.
 • Гость: Довго я на це дивився... Славік, а в адмінстрації всі такі білі і пушисті шо нема на кому клейма покласти шоб шерсточку не спаскудити? Коли будеш свою вусату рожу по Колгоспній розклеювати - тоді будеш писати там як ти нас любиш. А пока шо спасіба - ти з тої ж гоп-компанії шо і всі решта. Бо про всьо це гавно ви згадали рівно перед виборами. Як так понімаю, шо батьківщина рєшила поставити Катєріну першим номером? Чи вже шось помєнялося? Вам добре би всім за ручку - тобі, Каті, Дєліцою, Карлійчуку і младшенькому двоюродному брата Карлійчука (тоже карлійчук, кстаті), Діані і всім решта зібратися і с*бати в закат подальше від нової Сторожинецької громади, а дати дорогу молодим, у яких мозгі не засрані вашим совковим гавном.
 • Гость: Ти проснувся сікорський .неможна причипитись до документів то почав с ипати бруд на катерину.А депутатам дякую падло сказати.Що ж ви за люди такі Тобі сікорський дали фас і ти почав гавкати брижаки деліцої чеботарі не можуть заспокоїтись перевертні
 • Гость: здоров , сікорский. я думав що ти десь помер, добре що ти повернувся бо все тут рушиться без тебе. толком ніхто нічого не може розібрати. дивись як ти гарненько перерахував всі партії і лідерів в районі , але чомусь забув про брижака, лосіка , матей чука . то народ так розуміє що ти з цієї гопкомпанії. а саме основне подай свою кандидатуру на громаду. ти розумний, дивлячись по написаному- нтелегент. нашо тобі скриватись і несенітниці писати. народ чекає великого реформатора, впєрьод.
 • Гость: сікорский, бідний ти на голову, ніхто їм не винний, що вони жидєнько покакали і наробили смороду аж на іншу державу, перед самими виборами. подивись уважно на документи і на сесії мер читає яким числом то все було зумучено а все просто,ваші наглі морди не розрахували що хтось все замітить і по землі і по запрошенні. а ти тут ще дзявкаєш. обкакався то сиди тихо.
 • Гость: Всім писакам
 • Гость: Розумні люди зовсім не дивуються всій цій брехні і наклепан на Людину,якій треба вклонятися і дякувати за її любов до людей і свого краю (і більшість так поступають).Завдяки його самовіданній праці від зорі до зорі, із 7години ранку і до пізнього вечора Микола Миколайович робить для нас практично не можливе в ці скрутні часи, бо сприймає всі людські проблеми ближче ніж своєї родини.Він вирішує безліч проблем нікому не відмовляючи, навіть по тих питаннях,які не входять в його обов"язки.І тільки нелюди не можуть помітити скільки покращено і освітлено доріг в місті і по району як облагородилось обличя міста і не тільки в центрі.Замінюються прогнилі водогіни і каналізаційні відведення,ремонтуються дахи,фасади і огорожі,парки і сквери.А для молоді встановлено спортивні тренажери:на стадіоні та мікрорайоні.Навіть викопано криниці в межах міста на випадок збою водопостачання.В багатьох місцях встановлено відеоспостереження так, як розкрадали квіт, псували стенди бо є ще нелюди поміж людей подібні тим,хто під виглядом свободи слова займається наклепами і обріхує чесну людину.Якби Миколі Миколайовичу вистачало тільки пенсії він давно би рибку ловив десь на березі річки і не їздив на старенькій Ниві та одягався би з шиком.А у його дочки зовсім немає машини бо та яка була куплена в кредит на 7 років при курсі 8 грн а тепер 26 грн з"їла інфляція і все пропало і старе авто пішло на перший внесок.А та яка помітила потерті комірці на сорочці не помітила селянських мозолястих рук Миколи Миколайовича і в його сім"ї немає жодної земельної ділянки, а той хто нагло бреше про безліч ділянок втратив людську подобу,совість і честь.Свобода слова не означає свободу брехні і наклепів!Такі гореписаки думають, що їх суд Божий обмине, якби вони хоч один раз прочитали Слово Боже то впізнали би себе на якій вони є дорозі і жахнулися би за свої ганебні наклепи, які роблять на замовлення продаючи свою честь і совість бісам на потіху,Через таких нелюдів і прискорюється кінець світу! Світ потопає у гріхах і не бачить людство своїх гріхів, бо живе в темряві безбожництва. А прикмети кінця дедалі всі збуваються! Головніше і з них це те, що Євангеліє за яке волі позбавляли, стало вільним і доступним всьому світові, оскудніла і любов між людьми,бо процвітає злоба і ненавість, наклепництво і ворожнеча, ненависть і заздрість, злоба і лукавство,,, А те, що люди масово втікають від своїх домівок - теж одна із прикмет, як і те що почастішили глобальні катаклізми, бо природа вже не витримує тієї негативної енергії і зневаги до себе. А Господь закликає до виконання Заповідей Божих (це і означає возлюбити Бога) і не робити ближньому того, чого собі не бажаєш (це і означає любити ближнього). Але люди полюбили більше темряву аніж світло, чому незасвічуєтесь, ви кляузники??? Чому ховаєтесь під псевдо іменами? Чому не зберете "Свої докази" і не скажете про них відкрито:у суді,прокуратурі чи поліції,що вам заважає? Хіба що відповідальність за моральний урон і статті за наклепництво!!! Той хто бореться за правду не має чого ховатись у темряві інтернету! Ви, писаки вже скисли у своєму болоті та засмерділись!!! У вас спалена совість, честь і розум!!! Та не розчаровуйтесь - ви ще можете спасти свої душі, якщо захочете, визнати свої гріхи у Світлі Божого Закону і покаятися, поки є ще час, А першим признаком початку оздоровлення душі є бачення своїх гріхів. Тож прозрівайте і кайтеся, поки Христос ще кличе:"Прийдіть до Мене усі..." Цей коментарій написаний не як оправдання, а як правда і крик душі виборців, які люблять, поважають, цінять і підтримують Вас Миколо Миколайовичу і завжди будуть з вами.
 • Гость: Оу оу! Стоп! Нельзя ж так! Залижете задницю так, шо дідові Колі не буде чим посрати! Як завернули! І Карлійчука, і Євангеліє, і облагороджування! Дороги в місті робив не Карлійчук, а робили їх через повінь. А!!! То Карлійчук повінь привів шоб дороги поробили? Чи може у нас камери працюють в місті??? Да? Чого ж тоді фури їздять через город і бари роблять до 12 ночі або до першої? І мордобої ночами? І чого начальник поліції просить гроші на камери? Чи може у нас каналізацію не рве? Плитка-лавки - оце стратегія Карлійчука. Воно уже так забрехалося, шо жоден інвестор в місто не прийде ніколи, пока воно тут сидить. І не надо нам розказувати про "тьомні пучіни інтернета". Сам же ти, Небайдужий, тут сидиш і не пишеш від свого імені. ТАк шо твоє зализування - не іначе, як продажна шкурна тєкстовочка. І знаєш ти про дочку і про внучку і про комірець рубашечки (міг би мер за 10 тисяч зарплати купити собі уже чисту рубашечку) - того понятно звідки ноги ростуть, Небайдужий ти наш.
 • Гость: сижу і плачу про бідного мера хочеться йому занести їсти , піти на секонхенд і одягнути його. а скажіть, шановний небайдужий, кара господня прийде до тих ,хто про мера пише, чи ще і до інших? ну не можна так опускатись пане небайдужий, для чого тут біблія євангеліє і слово Боже. все то що він мав робити на посаді то і робив, це тіпа баба вдома хвалиться що борщ зварила, то її така робота. а від якої пенсії йому така біда? може ви думаєте що він має півтора, як всі пенсіонери? а невгадали, у нього сім тисяч і зарплата 10. то давайте не розповідайте про сорочки, ви ще скажіть що зимою він,сарака без калісон ходить. а в місто інвестор не може прийти, інвестор не кіт не пес, що випадково залитів у мерію, бо двері були відкриті. інвестора треба шукати запрошувати і спілкуватись.
 • Гость: Дуже добре що ви небайдужий у відношенні до мера, а може і маєте за що... Але ж було би добре бути ще й небайдужим до жителів міста бо це ближні до яких потрібно відноситись як до самого себе і вам і меру і всьому керівництву , бо як тільки вони стали на посади, відповідальність у них перед ближніми потроїлась, правда вони про це забувають. от звідси і починаються проблеми.Своїм зверненням до писак ви робите ведмежу послугу і меру і його сім ї, ви про це не подумали? А на цьому сайті люди мають можливість піднімати болючі питання життєдіяльності міста і району іце добре. навіть якщо і під своїм ім ям.