Рятувальники тягнули машини, пилили дерева та гасили пожежу

7

13 та 14 листопада стали справжнім випробовуванням для всіх служб Сторожинецького району. Одне з найбільших навантажень та найбільша відповідальність лягли на плечі міської та сільських команд рятувальників Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Від учора виїжджали 13 разів, щоб допомагали звільнити автомобілі з снігових заметів. Всього рятувальники дістали 19 автівок, в яких знаходилося в загальному 61 людина. При чому два рази допомагали медикам.

Так, ДПРП ДПРЧ-12 с. Бобівці допомогли виїхали з Ясено кареті швидкої допомоги з хворою дитиною, яку доставили в обласний центр, а рятувальники ДПРЧ-12 доставили бригаду швидкої допомоги в Снячів до 74-річної жінки.

6

На Глибочку рятувальники звільняли проїжджу частину від поваленого дерева, яке заважало руху автомобілів.

Довелося за ці два дні гасити одну пожежу. Так, в селі Кам’яна Сторожинецького району близько опівночі сталася пожежа в приватному житловому будинку. За словами господарки, вона запалила камін, яким не користувалися декілька років. Через деякий час на мансардному поверсі будинку помітили пожежу.

8

На місце події були направлені підрозділи ДПРЧ-12 м. Сторожинець, МПО с. Кам’яна та ДПРЧ-1 м. Чернівці. Пожежники локалізували загоряння в тих межах, в яких застали по прибуттю, та в подальшому ліквідували.

Вогнем було знищено мансардне житлове приміщення та дах будинку, а також речі домашнього вжитку та меблі. На щастя, ніхто не постраждав.

ДСНС нагадує про пожежну безпеку в осінньо-зимовий період!

Щоб попередити загибель людей на пожежах та застерегти громадян, Сторожинецький районний сектор Управління ДСНС України у Чернівецькій області звертається  до мешканців Сторожинецького району: будьте обачні у поводженні з вогнем та дотримуйтесь правил пожежної безпеки.

Як правило, пічне опалення використовують у житловому секторі сільської місцевості. В основному лихо приходить в будинки пенсіонерів, інвалідів та безробітних людей.  Адже вони  здебільшого мешкають у старих дерев’яних будівлях, де пічне опалення не обслуговується та не ремонтується.

Рятуючись від холоду, чимало мешканців не звертають увагу на дотримання правил пожежної безпеки. Це рано чи пізно призводить до пожежі і трагічних наслідків. Щоб не допустити лиха пожежі, пам’ятайте кілька корисних правил:

  • не користуйтеся піччю, в якій утворилися тріщини;
  • не слід палити грубки і печі з незакритою топкою;
  • не використовуйте для розпалення печей легкозаймисті речовини;
  • не залишайте доглядати за пічним опаленням дітей;
  • не розміщувати меблі менше 1 метра до печі;
  • не залишати поблизу легкозаймисті речі та легкозаймисті матеріали.

Також поширеною причиною пожеж являється коротке замкнення через перевантаження електромережі. В осінньо-зимовий період мешканці району намагаються якомога краще обігріти власну оселю, використовуючи при цьому обігрівальні прилади,  але не  зважають на те, що перевантаження електромережі може призвести до пожежі.

Також потрібно звернути увагу і на те, що останнім часом на ринок України надходить значна кількість приладів та обладнання іноземного виробництва, якість яких ніякими документами не підтверджена. А у побуті для живлення електропобутових приладів досить часто використовуються подовжувачі та різного роду розгалужувачі.

Для власної ж безпеки у побуті використовуйте лише ліцензовані прилади та подовжувачі.

Пам’ятайте, для запобігання виникненню пожеж кожний громадянин зобов’язаний суворо доримуватись встановлених правил. Бережіть своє життя, адже нічого ціннішого у нас немає.

Категорія: Події
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ