Понеділок, Лютий 19
Білий Ангел - Центр яскравих подій

В коледжі говорили про підвищення педагогічної майстерності

У Сторожинецькому лісовому коледжі відбувся педагогічний лекторій на тему: “Підвищення педагогічної майстерності викладача” і тренінгове заняття “Скажи насильству НІ! Ти маєш право!”

Зимові свята крокують до свого завершення, студенти відпочивають на канікулах, а педагогічний колектив Сторожинецького коледжу здійснює плідну науково-методичну роботу.

17 січня у Сторожинецькому лісовому коледжі відбувся ІІ етап педагогічного лекторію на тему: “Підвищення педагогічної майстерності викладача” і тренінгове заняття “Скажи насильству НІ! Ти маєш право”.

Проводила пед. лекторій методист коледжу Прокопенко Галина Іванівна, котра відкрила захід доповіддю на тему: «Поняття педагогічної майстерності педагога». Також із доповідями виступили представники адміністрації навчального закладу – директор Брижак Петро Михайлович, заступники – Бурдейний Ігор Петрович, Малованюк Віктор Дмитрович і Мартинчук Валерій Іванович, завідувач денним відділенням – Слюсарчук Віталій Васильович і 12 викладачів коледжу. Були розглянуті наступні питання:

 • Професійна майстерність педагога та шляхи її підвищення у сучасних умовах.
 • Мультимедійні технології як засіб формування професійної компетентності майбутніх бухгалтерів
  Досконале володіння державною мовою як рівень професійності викладача. Типові помилки у сучасній українській мові
 • Впровадження інтерактивних  форм навчання та специфіка формування економічного мислення під час вивчення економічних дисциплін на спеціальності  “Лісове господарство”.
 • Професійна етика викладача як одна із складових педагогічної компетентності.
 • Використання інноваційних методів і технологій при викладанні нового матеріалу.
 • Самоосвіта викладача як один із засобів підвищення професійної майстерності педагога.
 • Національно-патріотичне виховання молоді в сучасних умовах.
 • Значення ефективного проведення навчальних та виробничих практик для формування Ефективність рейтингової системи оцінювання роботи викладача.
 • Інформаційно-комунікаційні технології у проведенні навчальних занять.
 • Використання технології веб-квесту на уроках інформатики.
 • Зв’язок Сторожинецького лісового коледжу з ВНЗ та підприємствами галузі.
 • Землевпорядкування – професія майбутнього.
 • Відповідність вимог нормативної бази вищої освіти.
 • Попередні правила прийому до Сторожинецького лісового коледжу у 2017 році.
 • Рейтингова система оцінювання студентів для присвоєння стипендії.
 • Підвищення педагогічної майстерності викладача на уроках фізкультури.

Також були розглянуті, організаційні, адміністративні і проблемні питання, які впливають на роботу коледжу в цілому.

Психологічною складовою лекторію було тренінгове заняття на тему: “Скажи насильству “Ні!”. Ти маєш право!”, яке провів практичний психолог коледжу Пансик Максим Михайлович.

Метою заняття була протидія проявам насильства у молодіжному середовищі. Педагогічні працівники ознайомились із теорією питання, поняттями – насильство і його види, дискримінація, стигматизація, булінг, мобінг, віктимна поведінка, синдром навченої безпорадності, шляхи подолання проявів насильства. А за допомогою практичних вправ виробили особисті форми і методи швидкого реагування і протидії проявам насильства в учнівському і студентському середовищах.

Підбиваючи підсумки, дійшли висновку, що головну роль у протидії проявам насильства є тісна особистісна взаємодія адміністрації навчального закладу, викладачів, студентів і їх батьків.

Свого часу Максим Михайлович здобув сертифікат тренера по проведенню тренінгів з протидії проявам насильства, організований Запорізьким обласним благодійним фондом “Гендер ЗЕД”. Він щиро вдячний організаторам – фахівцям “Гендер Зед”, – і тренерам Світлані Дубині і Марті Чумало за наданні знання і навички, а також за можливість ділитись набутим досвідом з колегами-освітянами. В планах у Максима Михайловича проведення більш масштабного тренінгу для педагогічних працівників району.

Магазин Водолій
 • Гость: Оце маємо керівника… Наш символічний директор зволили прийти на засідання педагогічного лекторію. І прихопили з собою журналіста, щоб зафіксувати, що вони працюють. Виступив першим по зовсім не значущому питанню (Ефективність рейтингової системи оцінювання роботи викладача) і, не відповівши на численні питання викладачів, спішно покинув засідання педлекторію. Бо вони дуже зайняті. У них же стільки роботи в об’єднаній громаді. Мимоволі виникає безліч питань. Ну як могли Брижака П.М. призначити заступником Голови об’єднаної громади, коли ще і на сьогодні у нього не розірвано контракт з Міністерством освіти і науки України? Хіба ж можна суміщати одночасно дві керівні посади? Навіть якщо Брижак П.М. такий розумний… І чи діждеться педколектив якихось розумних пояснень з цього приводу від Голови громади? Чи може майже півтисячний колектив коледжу не є членом цієї громади? І хіба ж не зрозуміло що така двозначна ситуація негативно відбивається на забезпеченні необхідних умов для організації навчально - виховного процесу і функціонуванні коледжу в цілому?
 • Гость: Знову цей "ображений викладач".... Тебе вже прямо шкода, сараку, але я тобі скажу, що ти те стільки ображений, скільки ущєрбний. Зрозуміло, що ти сама нікчемність і успіхи та таланти інших, а особливо Петра Михайловича, тебе просто душать великою жабою ропухою....ЯКЩО ХОЧЕШ ЩОСЬ ДОВЕСТИ, ТО ДОВОДЬ СВОЇМИ ДІЯМИ, РОЗУМОМ І Т.Д. , Бо ти ведеш себе як ота обдерта собачка-дворняжка, гавкаєш щось з-під лавочки, а зробити нічого не можеш.... Перш за все - поважай себе, бо оце, що ти отут "ллєш" на Брижака - нижче міської каналізації...
 • Гость: Ну як можна бути таким тупим, якщо ти навіть викладач коледжу. Всі викладачі і ті хто продивився інформацію зрозумів, що журналістів запросив Пансик ММ для того щоб відзвітувати за свою участь у проектах в яких він приймав участь. Тему виступу з якої виступав Брижак ПМ була давно погоджена з методистом і вона як ніколи є актуальною сьогодні в коледжі. На всі п'ять питань, які були задані директору була надана повна і вичерпна відповідь, навіть на деякі не адекватні і амбіційні питання від осіб, яких навіть методист коледжу спробувала спрямувати як мінімум до здорового глузду.Ну а щодо суміщення посад то тут жодних неоднозначностей - сьогодні Петро Михайлович - директор коледжу, оскільки наказу Міністерства немає, а громада вдячна йому, що він на громадських засадах допомагає формуванню нової, спроможної, найбільшої в Україні громаді!!!
 • Гость: Гарна спроба, Петро Михайлович