Жителі Красноїльської громади виступили проти передачі лісу під мисливські угіддя

Сьогодні, 19 березня 2017 року, жителі Красноїльської громади зібралися на акцію протесту біля селищної ради.

Обурювалися присутні через рішення Чернівецької обласної ради від 20 вересня 2016 року щодо надання в користування мисливських угідь на території області.

Згідно висновку постійної комісії обласної ради з питань охорони навколишнього природного середовища, природокористування, сесії облради рекомендувався проект рішення по виключенню наступних площ з територій лісогосподарських підприємств:

  • ДП “Сторожинецьке лісове господарство” – Лаурське лісництво (площа 4155 га), Верхньо-Петрівецьке лісництво (площа 6960 га);
  • ДП “Берегометське лісове господарство” – Фальківське лісництво (площа 4277,1 га)
  • Площі, раніше погоджені відповідними державними спеціалізованими лісовими господарствами АПК Чернівецької області.

Обласна рада прийняла рішення ці та інші по області ліси надати в користування терміном на 20 років для ведення мисливського господарства.

На зустрічі зазначали, що майже всі ці ділянки розміщені вздовж державного кордону по всій території області. Також наголошувалося на тому, що жителі громади нічого не знали про це, їх ніхто не інформував та не питався їхньої згоди.

Висновок комісії та фрагмент протоколу засідання

При натискуванні на фото воно відкриється у збільшеному розмірі

Рішення обласної ради ''Про надання у користування мисливських угідь'' з додатками

Жителі Красноїльської громади написали звернення до депутатів Чернівецької обласної ради Василя Любимського та Степана Мітріка про те, що вони категорично проти передачі мисливських угідь на землях лісництв та на землях, які розташовані в адміністративних межах громади, будь-яким громадським організаціям та просять залишити ці площі у тих підприємств, які користувалися ними раніше.

Звернення було підкріплене підписами жителів громади, депутатів селищної ради, мисливців.

Звернення жителів Красноїльської громади до депутатів Чернівецької обласної ради

На підставі цього звернення Красноїльська селищна рада прийняла рішення щодо звернення до сесії Чернівецької обласної ради з проханням не надавати в користування мисливські угіддя, які знаходяться на території Лаурського лісництва та Фальківського лісництва.

Рішення сесії Красноїльської селищної ради

Під час досить бурхливих та емоційних обговорень присутнім продемонстрували роздруківку розпорядження голови Чернівецької ОДА №98-р, згідно якого землі лісового фонду підприємств агропромислового розвитку передаються з державної до спільної власності громад Чернівецької області. В Сторожинецькому районі таких земель 15512 га.

Розпорядження голови ОДА про передачу земельних ділянок

 

Присутні на зборах одноголосно не підтримали рішення Чернівецької обласної ради щодо передачі в користування лісів як мисливські угіддя.

Як повідомив голова Красноїльської громади Степан Драгун, у вівторок буде скликана позачергова сесії селищної ради, на якій депутати приймуть звернення до керівництва області та держави щодо ситуації з виділенням лісів під мисливство.

Увага! Відео 18+

Категорія: Важливо Відео Новини району
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ