В Ясено провели мітинг-реквієм “Чорнобиль – біль і скорбота України”

День Чорнобильської трагедії, 26 квітня, – для українців особливо трагічна дата. Цього року виповнюється 31 рік від дня Чорнобильської катастрофи, яка стала найбільшою за всю історію ядерної енергетики у світі. Радіацією забруднено понад 54 тис. кв. км території, постраждало понад 3,4 млн. людей, з яких 1,5 млн — діти.

Смертоносна пляма накрила понад 1000 українських міст і сіл, а на карті України з’явилась 30-кілометрова “зона відчуження”. Для ліквідації наслідків катастрофи було мобілізовано понад 600 тисяч осіб.

Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків. Чорнобильська катастрофа завдяки самопожертві ліквідаторів аварії стала символом жертовності в ім’я Батьківщини, в ім’я мільйонів людей та прийдешніх поколінь.

Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, вони виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу і подальшого розповсюдження радіації. Час не загоїв чорнобильських ран, не стер у пам’яті важкі й героїчні події, імена мужніх людей, які виявили жертовність, високий патріотизм і ціною власного життя й здоров’я зупинили ядерну катастрофу.

26 квітня традиційно уся громадськість згадує ті страшні часи, коли тисячі людей були кинуті на фронт зі стихією. В цей день клуб та бібліотека села Ясени приєднались до згадки страшної події та провели мітинг-реквієм під назвою “Чорнобиль – біль і скорбота України”.

Були запрошенні ліквідатори ЧАЕС нашого села – Гаврилюк В.П., Лунгул Я.Ф., Подольський М.С. та Крушніцький В.М. Перед ними виступили учні школи під керівництвом зав.клубу Гаврилюк М.Г. Була створена виставка “Чорнобиль немає минулого”. На заході виступили бібліотекар Кобилянська В.О., учасник ЧАЕС Крушніцький В.М.

Минуло вже 31 років, але й на сьогодні це найстрашніша радіаційна аварія в історії людства, яка зачепила долі людей. Вона показала і силу, і безсилість людського інтелекту.

Чорний – біль нашої землі. І скільки б не минуло років, все одно це слово полум’янітиме чорним вогнищем скорботи. Чорнобильська аварія стала для нас уроком, за який заплачено дорогою ціною.

Ніхто не забутий, ніщо не забуто!

Категорія: Культура Події
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ