Нова техніка “Сторожинецького лісгоспу” береже природу і заощаджує кошти

Учасники виїзної колегії Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства, що відбулася на базі Банилівського лісництва ДП «Сторожинецький лісгосп», ознайомилися з практичним досвідом підприємства в оновленні техніки для лісозаготівельних робіт.

Директор лісгоспу Ігор Беленчук розповів про переваги експлуатації трелювальних колісних тракторів LKT-81 виробництва Словаччини, які вже працюють два роки у Гільчанському, Банилівському, Лаурському лісництвах. На їх придбання лісгосп спрямував 4,4 мільйона гривень власних інвестицій.

“Ми переконалися, що трактори надійні, маневрові, відповідають вимогам безпеки праці, що особливо важливо при лісозаготівлі і трелюванні деревини на гірських крутих схилах, – наголосив Ігор Іванович. – Маючи потужні лебідки, щороку трактор може трелювати на відстань 1,5 км до 8 тисяч кубометрів деревини.”

При цьому техніка дуже ощадлива та потребує удвічі менше дизпалива. Витрати на її обслуговування зменшилися на третину, порівняно з попередніми тракторами, які були в лісництвах. Нові трактори не з дешевих, але ще рік – і вони повністю себе окуплять.

Роботу LKT-81 при трелюванні деревини з лісосіки продемонстрували своїм колегам з інших лісгоспів області лісозаготівельники Банилівського лісництва: помічник звалювальника Ілля Коляска, звалювальник Юрій Петращук, чокерувальник Михайло Бута. У їх лісозаготівельній бригаді ще працюють тракторист Віталій Татар та розкряжувальник Василь Гашмей.

“Раніше я працював на гусеничному ТДТ-55. Порівняно з ним новий трактор – це небо і земля, – розповідає Віталій Татар. – Він легший в експлуатації, дорогу не розбиває, бере більше колод. Може кілька тижнів не потребувати ніякого полагодження.”

На демонстраційній лісосіці у 15-му кварталі лісництва якраз тривав кінцевий прийом рубки головного користування у ялицево-буковому насадженні 90-річного віку. Перший прийом лісівники провели у 2006 році, залишивши на освітленій лісосіці найкращі дерева основних лісоутворюючих порід. За десять років під ними вже піднявся гарний підріст молодого лісу – щільним яскраво-зеленим килимом (16 тисяч штук самосіву на гектар).

“Переважну більшість виділеного нам державою лісосічного фонду розробляємо саме рівномірно-поступовими рубками, які дають можливість поновлюватись лісу природнім шляхом, – зазначає директор Сторожинецького лісгоспу Ігор Беленчук. – Застосовуємо ощадливі до природи способи розробки лісосіки, щоб не пошкодити лісовий підріст звалюванням та трелюванням заготовленої деревини. У тому числі за рахунок нової техніки.”

“Обласне управління лісового та мисливського господарства робить важливі кроки в модернізації лісогосподарських підприємств саме у напрямку застосування природозберігаючих технологій. Придбана останнім часом лісгоспами техніка суттєво зменшує технологічний вплив на лісову екосистему, зокрема заміна тракторів гусеничного типу на колісні, – зазначив в.о. начальника Чернівецького ОУЛМГ Роман Череватий. – Приміром, за 2015-2016 рік капітальні інвестиції наших лісогосподарських підприємств у розвиток виробництва становили 63,3 млн грн.”

Категорія: Новини району
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ