Понеділок, Лютий 19
Білий Ангел - Центр яскравих подій

Правда криється в деталях. Розслідування (частина І)

В будь-якій справі є дрібні деталі, на які варто звернути увагу – інакше є шанс, що в майбутньому будуть проблеми. Ще кажуть, що при реалізації будь-якого плану недогляд в, здавалося би, незначних місцях може привести до краху всіх напрацювань.

Наші підписники ще місяць тому звернули увагу на стан паркану та тротуару напроти будівлі по вул. Видинівського, 19 в Сторожинці. Сітка лежала на городі, тротуар обвалився.

Звичайно, своє плече підставила міська рада. 19 червня був підписаний договір №333 з ТзОВ “АВІКбудпроект” на поточний ремонт об’єкту Сторожинецької міської ради – огорожі газону.

Крім міського голови Миколи Карлійчука, чомусь завіряв договір ще й Ілля Карлійчук, який на той момент був в.о. начальника відділу житлово-комунального господарства.

Акт виконаних робіт був підписаний того ж дня – 19 червня 2017 року. Згідно нього, підрядник виконав, а міська рада прийняла роботи на суму більше 28 тис. грн. 

Саме це нас зацікавило і, за допомогою запиту на отримання інформації, вдалося подивитися детальніше на те, які ж роботи були виконані за таку значну суму для 22 метрів відмостки – адже це майже 1300 гривень за метр.

В цьому документі “прекрасно” майже все. Починаючи від того, що він був підписаний в той же день, що і договір на виконання робіт (тобто документально все було виконано за добу) і закінчуючи цінами та об’ємами.

У мене були фотографії, на яких можна було нарахувати більше 35 мішків цементу і “механізовані” способи “готування важкого бетону”. 35 мішків цементу на 22 метри “стрічкового фундаменту”. Які ж розміри цього фундаменту? Все дуже просто.

Разом з колегами, скориставшись вимірювальним інструментом (рулеткою) та знаннями шкільної програми геометрії, визначив, що довжина “фундаменту” – 21,8 метри, ширина – 0,25 метри, висота в найвищому місці – 0,62 метри, а в найнижчому – 0,21 метр.

Але стривайте – там ж іще був шматок тротуару та бетонний парапет біля встановлених воріт! ОК. Оскільки це все легко перевірити (ремонт проводився майже в центрі міста), візьмемо розміри обваленого тротуару як 10м х 0,6м х 0,1м, а розмір бетонної площадки біля воріт – 3,58м х 0,09м х 0,92 м.

Тепер порахуємо об’єми всього, що наміряно по максимальному: відмостка – 3,39 м³, тротуар – 0,6 м³, площадка – 0,29 м³. Разом – 4,28 м³. Це по максимальних розмірах, а не по середніх.

Якщо ж тепер заглянути в акт виконаних робіт (це не кошторис, це документ, який підписують вже “по факту”), ми побачимо, що підрядник наготував “важкого бетону на гравії” аж 9 м³ по ціні 1142 грн. за куб на загальну суму 10,28 тис. грн. 

Але ж ми визначили, що бетону було лише 4,28 м³. Якщо взяти ціни з кошторису, то його вартість має бути лише 4,88 тис. грн. Є підозра, що майже 5,5 тис. грн. “десь” зникли. Запам’ятаємо це.

Йдемо далі. Жителька цього будинку, пані Лідія, бідкалася, що робітники не закінчили заливати бетон перед хвірткою, залишивши недоробки.

Нагадаю, що загальна довжина бетонної відмостки – 21, 8 метри. Дякуючи світлинам “прихованих робіт”, можемо подивитися скільки арматури було вкладено в бетон.

Бачимо 4 сталеві стрижні діаметром 12 мм. В акті виконаних робіт цього матеріалу вписали аж 186 кілограм. Ні для кого вже не може бути секретом, дякуючи Інтернету, скільки важить 1 метр арматури – це рівно 0,888 кг, або 888 грам. Шляхом простих математичних дій визначаємо, що арматури має бути 209 метрів. Зрозуміло. Ділимо 209 м на 21,8 (довжину паркану) – маємо 9,6 прутів. Тобто на фотографіях має бути дев’ять арматурин, а не чотири! Цікаво, а де ж решта?

Давайте знову прикинемо – чотири прутки довжиною 21,8 метри (хоча вони коротші, але нехай) – 87,2 м. Кожен метр важить 0,888 кг. Виходить (згідно кошторисної ціни) – 1642 грн. А в акті – 3503 грн. Знову незходиться! 1,8 тис. грн. “десь” знову зникли! Разом з попередніми 5,5 тис. грн. це вже 7,3 тис. грн. Рахуємо далі.

Однією з найбільш цікавих статей акту виконаних робіт є “поліпшене фарбування колером олійним парканів” на суму 1,7 тис. грн. Станом на сьогодні, 9 липня 2017 року, парка досі не пофарбований, а пані Лідія, яка проживає в цьому будинку, бідкалася, що мусить за власні кошти купити фарбу для паркана. Ви вже здогадалися? Додаємо 7,3 і 1,7 – виходить 9 тис. грн. 

Також, згідно акту, один квадратний метр паркану з штахетника коштує 105 грн. і підрядник чесно врахував всі 24 м² паркану (21 м на 1,23 м). Але “забув” виключити звідти ворота, довжина яких біля 5 метрів. Тобто навіть на такій мілкій деталі вдалося “зекономити” ще біля 600 грн. При цьому вартість однієї штахетини (яких там 138 шт.) вийшла біля 18 грн. Думаю, що ціна трохи завищена.

Ще одною деталлю, зовсім не очевидною, але врахованою в акті виконаних робіт, є “урахування впливу умов виконання будівельних робіт”, рівному 1,2.

Що ж це? Вказівками щодо застосування ресурсних елементних кошторисних норм на ремонтно-будівельні роботи, визначено перелік коефіцієнтів до норм витрат праці робітників:

Застосований в акті виконаних робіт коефіцієнт 1,2 не підпадає під жодну з вищенаведених категорій. Тобто, ціна на виконання робіт знову була завищена! Тут вже біля 2 тис. грн. 

Біглим переглядом (та походом на місце з рулеткою) ми визначили, що ціна на виконання роботи по “поточному ремонту огорожі газону” була завищена на суму біля 10 тис. грн. 

Здавалося б, на 152 млн. грн. бюджету громади це копійки. Але загальна вартість робіт згідно акту – 28 тис. грн. 10 тисяч гривень з них – це більше третини, або 35%. 

Також цікаво послухати саму пані Лідію, яка розповідає, що робітники, попри “поточний ремонт”, встигли ще й покращити благоустрій приватного магазину, розташованого неподалік. За бюджетні кошти.

Якщо взагалі “закопатися” в деталі, можна дізнатися, що будинок по вул. Видинівського, 19 знаходиться на балансі КП “Сторожинецьке ЖКГ”, як і відмостка, як і тротуар біля неї.

Ось тепер взагалі не зрозуміло, чому міська рада мала фінансувати “поточний ремонт” за кошти платників податків громади, якщо за ці об’єкти має відповідати окреме підприємство з окремим керівником і окремою господарсько-розрахунковою діяльністю?

Перейдемо до іншого договору, №332 від 19 червня 2017 року. Згідно нього ТзОВ “АВІКбудпроект” мало провести поточний ремонт огорожі газону по вул. Чернівецькій, 11. Містяни знають це як “бетон біля ДК”.

Ця бетонна огорожа має загальну довжину 33,56 метри, ширину 0,28 метра, а максимальну висоту 0,45 метра. Загальний об’єм –  4,22 м³.

Виходячи з ціни на бетон і роботи згідно акту, можна побачити, що підрядник, напевно, двічі готував “важкий бетон на гравії” загальним об’ємом 6,6 м³ і ціною разом з улаштуванням в 1,64 тис. грн. за 1 м³. Як ви вже здогадалися, фактичний об’єм з актом виконаних робіт не співпадає на 2,4 м³ або майже на 4 тис. грн. 

Далі рахувати ні арматуру, ні виконання робіт немає змісту. Простими діями показую, що тільки на двох мілких об’єктах, якими не зацікавиться жоден перевіряючий орган, міський голова разом з підрядниками “зекономили” більше 14 тис. грн.

Цих коштів вистачило б на проведення аудиторської перевірки КП “Сторожинецьке ЖКГ”, на якій наполягали деякі депутати Сторожинецької міської ради.

На сесії міський голова Микола Миколайович Карлійчук тиснув на те, щоб кошти не виділялися.

Що ж економив міський голова? Кошти громади чи власну репутацію господарника? Кого захищав? Бюджет чи “зручних” підрядників, зловживання яких неминуче виявила би така перевірка?

Михайло Шморгун

Магазин Водолій
 • Гость: Ну все як завжди, гроші списуємо, відкати йдуть. Пане Михайло передайте матеріали розслідування у прокуратуру цих аргументів досить щоб відкрити кримінальне провадження І разом будемо слідкувати за перебігом процесу. А то буде як завжди, люди пошумлять і забудуть, може досить " тупо красти бабло" пора вже і відповідати.
 • Гость: Хіба у нас є прокуратура? Ті х*йлапани нічого не роблять як поліція і сбу. Прикрутіть до того бетону іноземні номера і тоді вони хоч трохи почухаються. Тому довбо*обу прокурору доказами по морді надавати то він лише оближеться, поки бабки не занесуть ніхто сраку не підніме. нема у нашій державі правоохороних органів, а є хапуги такі самі як і держслужбовці. але вони всі смертні і це радує...
 • Гость: цікаво, а чому мерія не дала виконати роботи по тим нещасним 20 метрам паркану, пропадаючому ЖКГ, у них збитки, через які мусять підіймати тариф на воду??? Хоча б половина суми від того липового договору потрапила би до комунального підприємства, а не приавтному підприємцю з єдиним податком. Пани керовники так переживать за те ЖКГ, так шукають виходи з даної ситуації, так піклуються про громаду. Яке блюзнірство, яке бидлотство! Та коли вже ви наїстеся, коли вже вам стане грошей, крли та совість в вас прокинеться???
 • Гость: Поважаю Діму Балінова, але порадив би перед публікацією матеріалів порадитись із спеціалістами, щоб не вийшов черговий пшик, як вже було із вікнами паспортного столу або іншими статтями. Тому для достовірного комплексного аналізу одного акту виконаних робіт недостатньо, хоч він і складається по факту. Він являється узагальнюючим поверховим. Потрібно перевірити відомість ресурсів (з цінами на матеріали), витрати труда, роботу машин і механізмів, відповідні коефіцієнти для нових будівництв чи ремонтів і ще бааааагато багато чого. Але з практики знаю, що в цих показниках будіведьники, як правило, не накручують. Бо це докажеться і через років десять. В них є багато інших методів здурити. Які практично потім недоказуємі. В будівельних розрахунках геометрія застосовується лише при кресленні проектів, а не при розрахунку матеріалів. Там є відповідні коєфіциенти витрат. Щоправда вони не збільшують обсяг удвічи. З цього матеріалу: Якщо було 35 мішків цементу, то це (без великої науки) як мінімум, 7 кубів бетону. Арматура ¤6 (3 кг, значить коло 10 м. п.) логічно розташована вертикально. На фото видно що такої немає. Скоріше дванадцятка була прокладена, а це ще якихось 15 метрів. І таких нюансів багато.
 • Гость: Не треба мати три вищі освіти, щоб поняти, що 35 мішків цементу нема куда впхати в той заборчик. З 35 мішків можна було просто зробити заборчик - просто покласти один мішок коло іншого. Хапужки з мерії розраховують на те, що контролюючі органі на такі детальки не звертають уваги. Або розраховують, шо такі самі як вони хапужки прийдуть і нічого не найдуть. Це все, особливо на фоні новин про то, що грошей нема, просто якесь ліцемеріє. Я думаю, що в статті погано пораховано - відкат має бути десь 50%. Вони ще, б*ть, десь там в магазині заливали бетон, суки. За гроші громади. Той дебіл понабирав друзів-злодіїв - абрамчуків (там його підпис тоже на договорі є) і копчиків і либить рожу, розказує про благоустрій та інвестиції. Уроди, рахують що в громаді грамотних людей вже немає. І депутатіки чхати на то всьо хотіли - вони даже не дивляться в ті документи. Лапки підняли і гроші вкралися. Не можеш срати - не мучай сраку. Не можеш робити депутатом - іди звідти бикам хвости крутити, нема шо дозволяти красти наші гроші.
 • Гость: Вони просто будують світ де панує беззаконня і вседоєволеність.Дуже шкода що гарну ідею створення громади спотворили Карлійчуки Абрамчуки Матейчуки.Кожний гне під себе а на людей їм начхати.А Карлійчук розписався в повній своїй не здатності керувати громадою бо набрав собі в команду далеко не кращих .Бо такі як Абрамчук точно не уявляють що треба для громади.Банилів мав би платити набагато більше в казну а платить меньше ніж деякі села.Зато забирає більше всіх.Бо створено коло любих друзів.От такі у нас принципи.Ганьба.І якщо починати скорочення то з таких як Абрамчук які підписують акти нерозуміючи елементарних речей.
 • Гость:
 • Гость: Ржав як кінь
 • Гость: поки ти ржеш, вони собі хати як школи будують за твої і наші гроші!
 • Гость: Следствіє вєдут знатокі. А піпл хаває і нєгодує. Тре було ще інтерв'ю в Огірка взяти, той би ще більше розповів ніж Ліда. Для нєгодующих приємна новина – цією справою вже займається поліція та інтерпол, шукають вкрадений (зі слів цієї жінки) паркан і ворота, які ви можете бачити на фото. Завтра вона скаже що цемент і арматуру в неї поцупив Сліва і Чоботар, всіх хто їй намагається зробити добре, ця жінка згодом починає змішувати з гімном.
 • Гость: І чо? Це відміняє той факт, шо там трохи вкрали? При чому тут якась Ліда?
 • Гость: Які Васі, така і влада! Нам еволюційно ще розвиватись і розвиватись.
 • Гость: Дуже рекомендую послухати російського Шендеровича "Россия гниет и готовится" (Хто хоче, той легко знайде в ютубі). Я просто провів паралелі із нашим гниттям та гнилою Росією. Там Навальний на весь світ показав, що їх прем'єр як мінімум - злодій. На сторінках Сторожинець.info також вже не один раз нам відкривають очі на злодійство в нашій громаді. Як в Росії, так і в Сторожинці - всі це обсмокчуть і все просто минається без змін. В НОРМАЛЬНІЙ СИТУАЦІЇ: РАЗ УЖЕ ПРОЙШЛА ПУБЛІКАЦІЯ ПРО ЗЛОДІЙСТВО, ТО ТЕПЕР АБО НЕХАЙ "ЗЛОДІЙ" ДОВЕДЕ, ЩО ПУБЛІКАЦІЯ - ЦЕ ВІДКРИТА БРЕХНЯ, ПІСЛЯ ЧОГО АВТОРА ЗАСУДЯТЬ ЗА НАКЛЕП, АБО НЕХАЙ ТІКАЄ ВІД ЛЮДСЬКОГО ЛІНЧУ !!! В нашій ситуації - ніхто не доказує, що жодна публікація, це правда чи брехня, а також нікого не копають під зад за крадіжку.