Будьте обережними при користуванні піротехнічними виробами

Поводження з піротехнікою

Салюти, петарди, бенгальські вогні – з наближенням Нового року з’являється дедалі більше точок продажу піротехнічних виробів. У гонитві за яскравими спецефектами ми забуваємо про безпеку. Щоб уникнути непередбачуваних наслідків, слід дотримуватися основних правил придбання та використання піротехніки.

Як свідчить статистика, кількість жертв необережного та безграмотного користування піротехнічними виробами щороку зростає. Неправильне використання петард і салютів призводить до термічних опіків, а інколи стає й причиною каліцтва.

Сторожинецький відділ поліції нагадує: торгувати піротехнічними виробами можна тільки за наявності відповідних документів. На кожен товар має бути сертифікат відповідності вимогам безпеки. Продавати і використовувати піротехніку без такого сертифікату заборонено. Крім цього, у продавця повинно бути свідоцтво про проходження спецпідготовки та допуску до роботи з піротехнічними виробами.

Правоохоронці наголошують: обираючи той чи інший піротехнічний виріб, обов’язково зверніть увагу на інструкцію з використання – вона має бути українською мовою. Також на упаковці повинен вказуватися термін придатності і вікові обмеження використання товару. Якщо така інформація відсутня, користуватися товаром небезпечно. Загрозу становить і піротехніка з пошкодженою упаковкою.

Щоб запобігти неприємним наслідкам використання піротехнічних виробів, варто дотримуватися правил пожежної безпеки.

Запам’ятайте:

  • забороняється запускати петарди, салюти чи ракети всередині приміщення та поблизу будівель і новорічних ялинок;
  • не можна зберігати піротехніку поблизу приладів опалення, розбирати її чи переробляти готові вироби;
  • працюючи з піротехнічними виробами, небезпечно поруч курити, а також знаходитися в нетверезому стані.
Категорія: Інформація
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ