В Зруб-Комарівцях обговорювали сучасні методи викладання хімії

На базі Зруб-Комарівської ЗОШ І-ІІ ст. відбулося засідання методичного об’єднання учителів хімії Сторожинецької громади за темою “Сучасний урок. Інноваційні технології навчання”.

Учні навчального закладу зустріли гостей візиткою школи і побажали успішної співпраці. Перед присутніми виступила директор Зруб-Комарівської ЗОШ І-ІІ ст. Нікіфоряк Ольга Степанівна, яка окреслила напрямки роботи закладу та відзначила досягнення учнів та вчителів за останні роки, в тому числі з біології, хімії, екології. Багрій Валентина Миколаївна, методист Центру надання методичної допомоги, ознайомила з планом роботи засідання, побажала всім продуктивної роботи.

Вчитель хімії Зруб-Комарівської ЗОШ І-ІІ ст. Доскалюк Тетяна Іванівна, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії , старший учитель, запросила на відкритий урок з хімії у 8 класі «Хімічні властивості лугів: дія на індикатори, взаємодія з кислотами, кислотними оксидами, солями. Заходи безпеки під час роботи з лугами», домінуючою складовою якого було оволодіння учнями життєвими компетентностями на основі знань хімічної науки.

Учні під час уроку аналізували, порівнювали, розв’язували хімічні ребуси і задачі, знаходили відповіді на проблемні питання, досліджувати властивості основ, співпрацювати в єдиній команді учні-учитель. Діти чудово впоралися з усіма поставленими завданнями, активно працювали, були справжніми дослідниками хімічних таємниць. А педагоги відмітили кропітку і системну працю Тетяни Іванівни.

Бідулько Мирослава Іванівна, вчитель хімії Комарівської ЗОШ І-ІІ ст. , спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, старший учитель, провела майстер-клас «Метод проектів та домашній експеримент як засоби підвищення пізнавального інтересу учнів». Хімічний експеримент цінний тим, що учні на практиці ознайомлюються з методами науково-хімічних досліджень. Одночасно експеримент – це і джерело знань. Він розвиває логічне мислення, уміння абстрактно обмірковувати.

На основі експерименту учні переконуються, що теорії та гіпотези виникають не випадково, вони створюються на основі фактів, отриманих дослідним шляхом. Але недоліком шкільного курсу хімії є те, що практичні та лабораторні роботи відірвані від життя. Часто діти не розуміють практичного значення виконуваних робіт.

Саме домашній (ужитковий) експеримент, з досвіду вчителя Бідулько М.І., викликає неабиякий інтерес до предмета. Учасники засідання, об’єднавшись в робочі групи, під керівництвом Мирослави Іванівни адаптували методику проведення домашніх експериментів: складання інструктивної картки, підготовка реактивів і обладнання , проведення дослідів, представлення результатів, самооцінка. Робота в групах була ефективною, цікавою і , найголовніше, практично спрямованою.

Окремим блоком розглянули питання про результативність участі в обласному етапі олімпіад з хімії, біології, екології та успішність складання ЗНО з хімії учнями Сторожинецької ОТГ (Багрій В.М. – методист Центру надання методичної допомоги ВОМС).

Беленчук Альона Олексіївна, учитель хімії Сторожинецького районного ліцею, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, старший учитель, підготувала методичний дайджест «Стратегії критичного мислення. ЗНО – на високий бал», ідею якого можна передати словами Сократа: «Я не можу навчити всіх усього, але я можу вплинути на мислення моїх учнів». З власного досвіду учитель продемонстрував шляхом прямого і коментованого показу використання на уроках хімії послідовності дій, методів і прийомів стратегій критичного мислення для успішного розв’язування тестових завдань і задач у форматі ЗНО.

Обмін досвідом роботи у формі аукціону педагогічних ідей «Корекційна робота на уроках хімії як необхідна умова підвищення рівня знань, умінь і навичок, досвіду учнів» об’єднав творчі напрацювання, педагогічні знахідки, практичні поради учасників засідання, що і увійшло до проекту рекомендацій.

Учителі виразили вдячність за цікавий і корисний матеріал, представлений на засіданні. Багато позитивних моментів та спільна праця вчителів принесла плідний результат!

Джерело: керівник МО вчителів хімії Беленчук А.О.

Категорія: Освіта
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ