Четвер, Квітень 26
Білий Ангел - Центр яскравих подій

З травня у Сторожинці піднімуть тарифи на водопостачання, водовідведення та на послуги з утримання прибудинкових територій

На минулому засіданні виконавчого комітету за клопотанням КП “Сторожинецьке ЖКГ” було прийнято рішення з 1 травня 2018 року підняти тариф на централізоване водопостачання для всіх категорій споживачів з 19,57 грн./м³ до 21,94 грн./м³.

Вартість водовідведення з 1 травня також зросте з 3,90 грн./м³ до 4,308 грн./м³. Зараз ціна на водопостачання та водовідведення складає 23,47 грн./м³. Новий тариф складатиме 27,11 грн./м³, що на 3,64 грн. дорожче.

Комунальники пояснили, що подорожчання зумовлене підвищенням мінімальної заробітної плати, збільшенням вартості електроенергії, збільшенням ціни на товаро-матеріальні цінності.

До економічно обгрунтованих підняли і тариф на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, тепер він складатиме 1,67 грн./м². 70% житлового фонду, який обслуговує КП “Сторожинецьке ЖКГ”, належить до 4 класу, і тому для розрахунку вартості послуг використовується коефіцієнт 0,9.

Коефіцієнти відносно класу будинку згідно наказу Держбуду України №78 від 29.09.1999 р.

 • 1 клас – коефіцієнт – 1,3;
 • 2 клас – коефіцієнт – 1,15;
 • 3 клас – коефіцієнт – 1,0;
 • 4 клас – коефіцієнт – 0,9;
 • 5 клас – коефіцієнт – 0,8;
 • 6 клас – коефіцієнт – 0,7.

З урахуванням коефіцієнту, більшість споживачів будуть сплачувати 1,50 грн. за прибирання 1 м² прибудинкової території.

Магазин Водолій
 • Гость: А цілодобова подача води, хоча б усвяткові та вихідні дні коли?????
 • Гость: Тарифи піднімають, а де належне надання послуг? Якщо піднімаєте ціну, то хай йде вода регулярно- зранку від 5.00 до 14.00 і звечора від 17.00. На обід приходиш води вже нема, з роботи ввечері- ще нема. Ну тож майте лице. У нас вода дорожча, а ніж в Чернівцях, але йде з 5.00 до 23.00. А за експлуатаційні збори слів нема, вони взагалі не надаються.
 • Гость: https://storozhynets.info/archives/26838
 • Гость: Голова громади підписав рішення про підвищення тарифів. Проігнорувавши рекомендації депутатів та зібрані містянами підписи 14.07.2017 | Admin Сьогодні, 14 липня 2017 року, голова Сторожинецької громади Микола Карлійчук підписав рішення виконавчого комітету про підвищення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення з 1 серпня 2017 року. Тарифи запланували підняти на засіданні виконкому раніше. Одним з пунктів рішення було направлення клопотання КП “Сторожинецьке ЖКГ” про “коригування” тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення на розгляд постійної комісії з питань ЖКГ, приватизації, комунальної власності, промисловості, транспорту та зв’язку. Комісія засідала 5 липня і не підтримала підвищення тарифів. Членам комісії не надали жодного економічного обгрунтування щодо підняття цін на водопостачання та водовідведення. Оперували депутати тими даними, які отримали ми для публікації. Тоді було вирішено отримати від комунальників розшифровку статей зведеного розрахунку витрат на водопостачання та водовідведення та розглянути на наступному засіданні комісії, яке так і не відбулося, оскільки від КП “Сторожинецьке ЖКГ” членами комісії не були надані ці дані. Також комісія не приймала рішення (що підтверджується відеозаписом засідання) щодо винесення питання про затвердження тарифів на виконком. Мало того, Анатолій Оленюк, який був головуючим на засіданні, стверджує, що рекомендації комісії він не підписував. Звідки взявся цей “документ” – в міській раді пояснити не змогли. Законом України “Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення” визначено, що споживачі питної води мають право на організацію та проведення громадського обговорення в процесі прийняття рішень з питань питної води, питного водопостачання та водовідведення, що передбачає, зокрема, отримання від органів місцевого самоврядування повної, достовірної, своєчасної інформації про порядок розрахунків тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення. Протоколу проведення громадського обговорення в мерії щодо тарифу на воду в мерії немає, тому що громадські обговорення не проводилися. Це підтвердив на виконкомі і директор КП “Сторожинецьке ЖКГ”. Також члени виконкому досі не отримали на руки детальну розшифровку структури тарифу, хоча зобов’язали Олександра Кіслінського підготувати її в дводенних термін. Більше того, 12 липня, на наступний день після засідання виконкому, де було проголосовано за підвищення тарифів, в мерію передали листи з більш ніж 150 підписами жителів Сторожинця, які виступили проти підняття ціни на воду. Незважаючи на вищенаведене, голова громади підписав рішення про підвищення тарифів. Проігнорувавши рекомендації депутатів та зібрані містянами підписи.
 • Гость: Жителі Сторожинця зібрали підписи проти підвищення тарифів на воду 12.07.2017 | Admin Збір підписів Жителі Сторожинця зібрали підписи під відкритим листом на ім’я голови Сторожинецької міської ради Миколи Карлійчука, де просять не підвищувати тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення в місті. Керівництво КП “Сторожинецьке ЖКГ” проігнорувало рішення виконавчого комітету щодо організації громадських слухань по питанню підвищення тарифів. Лист, на якому більше 150 підписів, був переданий до мерії та зареєстрований за №616 від 12.07.2017 і має бути розглянутий на засіданні депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства.