Вівторок, Лютий 20
Білий Ангел - Центр яскравих подій

Дискусія по взаємодії депутатів та громадськості за участі нардепів

  main

26 червня 2015 року у  приміщенні Сторожинецької центральної районної бібліотеки відбулася публічна дискусія на тему «Громадянин та народний депутат: як продуктивно співпрацювати», яку організували представники Громадянської мережі “ОПОРА” за підтримки Програми USAID “Рада: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво”.

У дискусії взяли участь місцеві експерти, представники громадських організацій, громадські активісти та народні депутати від виборчих округів №202 та №203 Рибак Іван Петрович та Тиміш Григорій Іванович.

Громадянин та нардеп

Присутні обговорили шляхи взаємодії громадян з парламентарями, актуальні проблеми вищесказаних округів та розглянули, як провадять свою роботу народні депутати на своїх виборчих округах.

“Ми організували цей захід з метою налагодження взаємодії між громадою та народними депутатами, – розповідає активістка громадянської мережі “ОПОРА” Надія Бабинська. – Хотілося б щоб громада була активнішою, щоб була вимога до якісної роботи народних депутатів. Чим активніше громада – тим краще буде працювати народний депутат, тому що якщо немає вимог суспільства на якіснішу роботу, то ніхто і не буде працювати як треба.”

2

“Взагалі задоволений тим, що до нас завітали двоє народних депутатів, які повязані з Сторожинецькийм районом. Хотілося би більшу відвідуваність, але розуміємо що наклалося з іншими заходами. – розповідає консультант проекту по моніторингу роботи народних депутатів громадянської мережі “ОПОРА” Владислав Баранський – На заході були запропоновані варіанти комунікації з народними депутатами і вони пішли назустріч. Сподіваємося, що ця комунікація вийде за межі даного заходу і продовжиться в майбутньому. Найближчим часом будемо проводити подібні заходи в Новоселиці та Хотині, а тепер плануємо робити моніторинг роботи приймалень нардепів, їхніх візитів в округ та їхню роботу з виборцями на місцях. Так само ми будемо моніторити їхню законотворчу діяльність”

Дискусія

“Я вважаю, що питання публічної дискусії про ефективну взаємодію громадянина і народного депутата залишилось відкритим, – коментує голова СММГО “МіСто” Максим Пансик. – Тобто, як і присутні громадські активісти, так і народні депутати озвучили немало цікавих пропозицій щодо вдосконалення комунікації і кооперації   народного депутата і громадянина. Та ці пропозиції – це спільні теоретичні напрацювання, які потребують практичної реалізації. Реалізація ж потребує законодавчої бази… Отже, і народним обранцям, і виборцям потрібно проробити титанічну роботу. Виходимо на тавтологічне – співпрацювати, щоб вдосконалити співпрацю.

Формат заходу мені сподобався. Можливо хтось скаже, що мала явка активістів – це слабка сторона, але ні. Два народних депутати, десятка активістів, два журналісти і понад дві години для комунікації – це формула  ефективного заходу. До того ж, сьогоднішній день для Сторожинця може стати днем депутатського десанту.

На мою думку народні депутати Рибак Іван Петрович і Тіміш Григорій Іванович із ефективною комунікацією з громадськими активістами впорались. Спілкування хоч і стосувалось складної теми, але пройшло доволі легко. Особливо сподобалось, що пан Тіміш на мій усний запит дав обіцянку провести майстер-клас з ефективного написання проектів для залучення іноземних грантів і поліпшення різних сфер нашого міста і району, в майбутньому Сторожинецької територіальної громади. Громадські активісти, громадські організації і ініціативні групи, будьмо готові!

Дякую активістам Чернівецького представництва громадської мережі «Опора» за організований захід. Друзі, з радістю підтримував, підтримую і буду підтримувати ваші ініціативи, особливо якщо в них задіяне моє рідне місто Сторожинець. Щиро вдячний громадським активістам нашого міста і району, журналістам Сторожинець.Інфо і працівникам Сторожинецької районної бібліотеки за участь і сприяння у організації заходу.”

Магазин Водолій
 • Гость: І тут сталося диво. Нарешті до Сторожинця заїхало аж три нардепа. До речі всі троє дуже толкові. І до речі отримав сьогодні газету Рідний край. І тут диво, на першій сторінці немає ні Бартоша ні Катерини, аж на другій. Мабуть щось зміниться в районі, а ще можливо навчать працювати наших газетярів і щось толкове писати, а не заставляти всіх виписувати предоплату для окозамилювання, що дуже велику кількість примірників населення виписує, отже цікаво мабуть і відмивання державних коштів утримуючи абсолютних нікчем на зарплаті
 • Гость: Не можу сказати де третій нардеп. але Тіміш і Рибак явно попали .Народ подевіться хто там присутній.Кроме Одарки Юр хто ці люди? кого вони представляють? Два Народних депутати про що і з ким говорять дві години.Якісь молоді люди .Може їх з собою привезли нардепи? А гвоздь програми ЛОХ любимський просто "патріот" вечний аферист і кідалово.Ну і звичайно порноромчик а як же без нього? Шановні НАРОДНІ ДЕПУТАТИ ніколи не повторюйте подібні трюки бо це не дуже добре.З такими аферистами ніколи не сідайте за один стіл бо це вас принижує
 • Гость: Ну і канєчно ж ви би теж там були, але як всєгда помішали причини просто космічєскіх маштабів! Народні депутати прийшли на ЗАРАНЄЄ анонсовану акцію "Опори". А ці, шо кромє Одарки Юрівни, це якраз активісти "Опори". Там це всьо в відео видно, дуже інтересно кстаті. Но прощє ж всьо такі заднім умом потом допісивать і бризчать желчью в моргающій в ночной темнотє монітор і стукать кавульками по кнопачках... Треба було прийти і задати депутатам вапрос прямо в лоб - а шо, собствєнно, ви дєлаєтє за однім столом с такімі афєрюгамі? (тєм болєє, шо столов було нєсколько і за одним вони аж нікак не помістилися би всі). І ми би з удовольствієм послушалі їх відповіді. А так зараз розказувати, шо єслі би да каби да во рту рослі гріби...
 • Гость: Доста шо в останньому номері вони під откровєнія "того, чиє ім'я нєльзя називати" відвели аж цілу сторінку, та ще й на першій це всьо анонсували. Мол це не ми! Це аднарукий чєловєк! Це всьо Інтер!
 • Гость: Вибори скоро і вся шушара починає робити волни. Нехай скажуть що вони за час каденціі зробили для району, чи знову будуть лити водичку. Ідіть геть. Крім болтовні нічого більше. Краще зробіть всі хто на фото доргу до Банилова а потім прийдіть і піартися.Лохи вийшли на арену.
 • Гость: Рома про яку дорогу ти говориш, послухавши нардепів то стало зрозуміло , що жоден представник влади не був на зустрічі ім немає , що просити у депутатів зачим робити дорогу до села де живуть батьки Бартоша він до них ніколи не їздить вони всеодно зним не розмовляють а остальне його не хвилює, він же ЦАРЬ
 • Гость: Козел він а не царь нехай бере Діаночку і валить з цього району на свій чорножопий флот
 • Гость: Нащо приїзджали????????????????
 • Гость: люди що це робиться ? якщо такі аферисти як ромчик і любимский є активістами опори. то є велика біда. то на кого людям опиратися на тих проходимців двох. це що треба йти до них консультуватись як сигарети продавати і горівку без чеків? як намахувати народ і державу? як шантажувати людей, підкуплювати, оббріхувати? куда ми котимся? якщо людішки з такими мєрзкими душонками будуть осередком і активістами опори то грош ціна такій організації.
 • Гость: Я в тіхом шоке. Перед тим, як щось писати, попробуй сначала прочитати то, що зверху в статті написано. Зверху, для особо одарьонних, написано, що від ОПОРИ там була Надія Бабінська і Владислав Баранський. Ні "ромчик" ні "любімський" не канає під опісаніє Надії або Владислава, як їх не маскіруй. Решту - це ті, хто прийшов на мєропріятіє. Якщо тяжко було свою задницю підірвати до бібліотеки, то "ромчику" і "любімському" не було тяжко. І це лічно твоя вина, що інтереси громади та консультації з народними депутатами представляє ТІЛЬКИ Чоботарь і Любімський. І можна подумати, шо у нас в бєлому домі (а я подозрєваю, звідки вуха, то єсть вуса торчать) сидять одні крістально чисті янголики, які ніколи не шантажували, не підкуплювали і не занімалися якимись страшними і нєпріятними корупціонними дєяніями під покровом закритих двєрєй в кабінєтах.
 • Гость: чувачок, хто тобі сказав ,що всі пишуть з дому білого чи голубого. та адміністрація вам мєрєщиця. ви часом немаєте недєржаніє від цього. от я зараз дома ( в дєкрєте по уходу за трьома дітьми. не можу добитись садочка бо вусатий не приймає, каже не прийомний день) вот і стою в прийомній третій тиждень. дивлюсь вся вся адміністрація на роботі. а ти в такий час де працюєш, що тільки сереш на людей. проплачений ти лох. зайди в адміністрацію я думаю там той вусатий нічого не робить тільки строчить на кампі. а всірешту з того дому гроші деребанят взятки приймають всіх підкуплюють і шантажують і займаються страшними справами. . а вусатий ,сука, строчи ть і строчить. а твій ромчик і любимский там де треба во всєх нужних мєстах державу піднімають , розбудовують, і стараються на длаго сторожинеччини . УРАААА.
 • Гость: Ну мені вообще фіолєтово шо на ромчика, шо на любімського, шо на вусатого і так дальше по спіску. Я про статтю саму говорив. І єщо! Дуже добре, прямо вообще окей, прямо зашибісь шо ви перейшли від хамства до сарказму. Чуство юмора - ето хорошо. Тільки Кеши нехватає для повного з якоюсь отмочкою про зєльонку.
 • Гость: До речі голова ОДА Фіщук заявляв що до кінця місяця буде оприлюднено звіт та рішення, щодо поведінки Бартоша Я.М. Мабуть уже все замяли та купили, як у нас і робиться