Субота, Лютий 24
Білий Ангел - Центр яскравих подій

В Сторожинці відкрили пам’ятник Т.Г.Шевченку

Памятник Шевченку в Сторожинці
Сьогодні в нашому місті пройшла урочиста подія. Біля будівлі “Укртелекому” був відкритий пам’ятник видатному українському поету, письменнику та художнику Тарасу Григоровичу Шевченку.

Автор – член Національної спілки художників, скульптор Іван Миколайович Салевич, відомий митець, автор багатьох робіт, зокрема пам’ятника Буковинського куреня та пам’ятника Назарію Яремчуку.

Гарний монумент, цільновилитий із бронзи, розміщений на прямокутній гранітній стеллі перед меморіалом “Небесної сотні”. Тарас Григорович зображений молодим, що є незвичним для образу українського митця. Над головою у нього знаходиться янгол з палітрою в одній руці і відкритою книгою в іншій. За задумкою художника – це муза, що супроводжувала Шевченка та надихала його на творчість.

Вікриття пам’ятника супроводжувалося молитвами, читанням віршів, виступами громадських діячів і активістів.
На урочистостях були присутні жителі Сторожинця, духовенство, а також керівництво міста та району.

Ініціатором встановлення були громадсько-політичні організації краю. Ще в 2006 році вони зверталися з таким проханням до керівництва району, адже майже у всіх районах області були пам’ятники Т.Г. Шевченку, крім Сторожинецького. І ось тепер з’явилася така можливість.

За коментарем ми звернулися до голови районної ради Гуцуляк Катерини Георгіївни:
“Тарас Григорович Шевченко був творцем, пророком і зараз те, що він писав, починає справджуватись.
Біля монументу будуть проводитися літературні читання до Шевченківських днів. Рано чи пізно буде розвиватися туристична галузь району, як одна із приорітетних галузей, і до місця, де встановлені пам’ятник Шевченку, пам’ятник Борцям за волю України і меморіал “Небесної сотні” буде прокладений не один туристичний маршрут.
Тоді, 200 років тому, Шевченко був борцем за правду, за волю України. Так, як і зараз, наші хлопці відстоюють незалежність і суверенітет України, щоб мати свою державу, бо як заповідав Тарас Григорович – “У своїй хаті своя правда, і сила, і воля”.
Був оголошений збір коштів для спорудження пам’ятника. Загалом зібрано та витрачено на встановлення монументу 365 тис. грн.
Маємо надію, що саме сьогодні образ Шевченка стане консолудуючим фактором для громади. Пророчі слова Т.Г. Шевченка

“Борітеся і поборете – вам Бог помагає”

Магазин Водолій
  • Гость: незрозуміло хто це Пушкін чи Лермонтов, ну точно не Шевченко, автору варто вивчити анатомію людини, НІС,ОЧІ, ВУХА у людини природньо не змінюються, на даному бюсті ми чітко бачимо гордо піднятий курносий ніс, а у Шевченка ніс барабулькою, крім того ми знаємо Шевченко в 40 років мудрого, сильного характером, а що ми бачимо на бюсті молодий курносий хлопчина якого оберігая Юля Тимошенко, ну точно не ангел з третім розміром груді, ангели діти а не цицкаті тьоті.
  • Гость: Хз, я наприклад особо лице Шевченка не ізучав, а ось те, що памятник відрізняється від стандартних памятників - це тільки плюс. Ніс, очі чи вуха - хай там "Національна спілка художників" вивчає. Радує, що монумент гарний і незвичний. Мудрий і сильний характером Шевченко сильно похожий на вождя пролєтаріата, добре шо не додумалися перемалювати просто памятник в кєпці. Ну і якщо правда, шо він із цельного куска бронзи - то це круто, простоїть роки.
  • Гость: Відкриття памятника в день його смерті це щось, я розумію ,що К.Гуцуляк не розуміється в календарю але за, що отримує зарплату начальник відділу культури, гнати траба обох.
  • Гость: Взагалі-то пам'яиники відкривають не на день народження, а посмертно
  • Гость: Чергова порція брехні!!! Ініціаторами встановлення памятника до 200-річниці від дня народження Кобзаря було колишнє керівництво РДА та РР. З цією метою в бюджеті 2014 року було передбачено (за час каденції поперднього керівництва!) 220 тис. грн. Було прийнято рішення, що фігура Т.Г.Шевченка в повний ріст буде розміщена на 3 метровому постаменті перед приміщенням РДА. З цією метою львівськими митцями було виготовлено ескізи майбутнього монументу. Проте, для нинішньої влади приписування собі напрацювань попередньої вже стало звичкою. Єдине, що не забереш - це підняття вдвоє кошторису монументу і встановлення погруддя молодої людини на інше місце!!!
  • Гость: Ну і стояв би той трьохметровий пастамєнт перед РДА. Та вообще всьо треба перед РДА покласти! Наскільки я знаю, ініціаторами була попередня влада (яка кардинально від цієї не відрізнялася по партійній окрасці), а гроші змогла зібрати і виділити на пам'ятник тільки ця влада. По-друге - той трьохметровий пастамєнт мав бути з гранітної крошки вилитий, а цей вилитий із бронзи.
  • Гость: Доборолась Україна до самого краю, гірше ляха свої люди її роздирають. Т.Шевченко
  • Гость: Це автопортрет Шевченка, з якого, очевидно, й зробили пам'ятник. Не копія звичайно, але схожість,однозначно, є...
  • Гость: Нормальний автопортрет. І пам'ятник нормальний. Молодіжний, актуальний. І фімєя там в тоні сучасності зроблена. Якщо раньше муза була пухлєнькім ангелочком, то зараз весьма така чічка, якщо ви понімаєте про шо я.
  • Гость: Ми всі поважаємо нашого пророка, але на разі мені здається, що існує набагато більше нагальних проблем ніж встановлення пам'ятника. Краще б ці кошти витратили на лікування поранених захисників зі Сторожинецького району та допомогу сім'ям загиблих воїнів.