Мости Гільчанського лісництва витримали удар стихії

На балансі Сторожинецького держлісгоспу перебуває 275 км лісових доріг. Для їх обслуговування, ремонту, а також для подальшої розбудови підприємство має власну техніку – автогрейдер, бульдозери, гусеничні та колісні екскаватори.

Щороку своїми дорожньо-будівельними машинами автотранспортного цеху, за власний кошт Сторожинецький лісгосп проводить будівництво нових та реконструкцію наявних лісових магістралей.

Сильні повені, спричинені сильними зливами нинішнього літа, завдали значних руйнувань лісовій дорожній інфраструктурі Сторожинецького району.

Річка Малий Сірет, розбурхана потоками води з гір, миттєво піднявся до 2-х метрів. Велика вода мала таку силу, що зривала на своєму шляху мости і переходи.

Дерев’яні мости, збудовані торік працівниками Гільчанського лісництва ДП «Сторожинецький лісгосп», витримали удар стихії.

Мости забезпечують переїзд через Малий Сірет та його притоки дорогою, що пролягає від гірських лісів, веде через Банилів-Підгірний до магістралей обласного та міжнародного значення.

«Ми здали цей міст в експлуатацію торік якраз перед першим вересня, – розповідає лісничий Гільчанського лісництва Роман Георгійович Морараш. – Він виконує не тільки господарську функцію для нашого підприємства, але й важливу соціальну роль, бо ним користуються мешканці Банилова-Підгірного, врешті, відпочивальники і туристи, що подорожують нашим краєм».

Міцність мостам надають стовбури столітніх смерек, особливим чином складені і зв’язані металевими тросами у монолітну конструкцію. «Може їхати спокійно вантажівка у 40 тонн», – каже Роман Георгійович.

Один міст має основу з дерев’яних брусів. Інший тримається на габіонах – кашицях, заповнених кам’яними брилами. До відомих методів будівництва таких переїздів лісівники додали своє «ноу-хау», що забезпечило мостам ще більшу надійність.

«Раз на десять років до нас приходить велика вода, піднімає гірські річки на три метри і рве найкапітальніші мости, – розповідає лісничий Роман Морараш. – Але ми уміємо їх відбудовувати і утримувати всю дорожню інфраструктуру у відмінному стані».

Джерело: Сторожинецький ОУЛМГ

Категорія: Новини району
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ