На минулому засіданні виконавчого комітету, яке відбулося 18 вересня 2018 року, було прийняте рішення щодо створення маневрового житлового фонду для дітей-сиріт з Сторожинецької громади, позбавлених батьківського піклування.
Ще наприкінці 2017 року міською радою за кошти ОДА був придбаний житловий будинок у селі Панка – двоповерхова будівля з проведеними ремонтами та подвір’ям, огородженим парканом, – для одиноких молодих осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, соціально-незахищеної категорії молоді, які потребують житла, дітей, що народилися або отримали статус дитини-сироти.
Також членами виконкому було прийняте Положення про порядок використання цього маневрового фонду.
Крім порядку заселення дітей-сиріт в цей будинок, обов’язків тих, хто там буде жити, виконком визначив, що відповідальним за вселення в будинок має бути визначений працівник КП “Сторожинецьке ЖКГ”.
Крім того, відповідальність за експлуатацію приміщень, їх утримання, проведення капітальних та поточних ремонтів також поклали на комунальників, при тому, що у міській раді діє відділ соціально захисту та відділ у справах дітей.
Зараз будинок не обжитий, потребує прибирання території та косметичного ремонту.
Така позиція виконкому обурила керівництво КП “Сторожинецьке ЖКГ”, адже у підприємства мільйонні борги, а для виконання даного рішення виконкому комунальникам необхідно буде ще мінімум дві вакансії – охоронник та “завгосп”, тобто та людина, яка буде відповідати за цілісність та збереження житлового будинку.
“Приміщення знаходиться у селі Панка, що зумовлює постійний доїзд сантехніка, електрика та людей, які будуть проводити роботи, які відносяться до поточних ремонтів, що, знову ж таки, зобов’язали виконувати за рахунок коштів підприємства, – коментує начальник КП “Сторожинецьке ЖКГ” Андрій Кухарук. – Також обурює той факт, що ні працівників, ні керівництво підприємства не запиталися про можливості утримання цього житлового будинку, просто “поставили перед фактом”.
Акту передачі, акту обстеження чи будь-якого іншого документу, за яким ми мали б доглядати будинок, також не було надано.
На даний момент будівля не житлова, не охороняється та заростає бур’янами.
Складається враження, що мерія взагалі не хоче займатися дітьми-сиротами, вникати у цю проблему, а просто шукає, на кого “спихнути” відповідальність.
Планую на наступній сесії виступити з запитанням до депутатів, яким чином комунальне підприємство, основна функція якого водопостачання та водовідведення, має забезпечити комфортне та безпечне проживання дітей-сиріт у цьому житловому фонді.”