Заплановане закриття залізничної станції у Чудеї призведе до різкого погіршення виробничої діяльності Сторожинецького держлісгоспу

Заплановане Укрзалізницею закриття залізничної станції Межиріччя, що знаходиться у селі Чудей Сторожинецького району, призведе до різкого погіршення виробничої діяльності з реальною загрозою ліквідації одного з найбільших підприємств Буковини – державного підприємства «Сторожинецький лісгосп», яке є бюджетоутворюючим для району і області.

«Зазначена станція є для нас основною і взагалі єдиною виробничою площадкою для постачання готової продукції деревопереробки нашим споживачам, у тому числі за кордон. Це забезпечує країні стабільні валютні надходження, а лісгоспу, який перебуває на самофінансуванні, – кошти, необхідні для проведення усіх лісогосподарських заходів, сплати податків і соціальних відрахувань», – йдеться у листі директора ДП «Сторожинецьке ЛГ» Ігоря Беленчука народному депутату України Максиму Заремському. 

Під приводом оптимізації діяльності залізничної інфраструктури, АТ «Укрзалізниця» висуває державному підприємству умови, за якими підприємство фактично повинно утримувати залізничну станцію Межиріччя за свій кошт і забезпечувати монополісту “золотогудзикові” прибутки.

На сьогоднішній день Сторожинецький лісгосп передоплатою переводить на рахунок Укрзалізниці 6 300 грн. за кожний наданий нею вагон, щомісяця потребуючи 75 вагонів. Тепер транспортний монополіст вимагає від державного підприємства збільшити плату за користування одним вагоном більш ніж удвічі – до 15 000 грн. 

«Це призведе до непомірного здорожчання товару, що в умовах ринкової економіки і високої конкуренції потягне за собою втрату споживачів, анулювання зовнішніх контрактів, суттєве згортання обсягів виробництва і необхідність скорочення 60 працівників (12% загальної чисельності колективу), а також різке зменшення надходжень до бюджетів усіх рівнів.

Сплата податків, пов’язаних тільки з заробітною платою, скоротиться на 2,3 млн. грн. Просимо розглянути дане звернення для офіційного запиту до керівництва Укрзалізниці про недопущення визнання малодіяльною станцію Межиріччя», – йдеться далі у листі ДП «Сторожинецьке ЛГ» до народного депутата від президентської політичної сили М. Заремського. 

[minidivider color=”orange” width=”20%”]

Дії Укрзалізниці, зрозуміло, негативно позначаться на інших суб’єктах підприємницької діяльності Сторожинецького району, який із закриттям станції Межиріччя залишиться взагалі без залізничного сполучення при відсутності автодорожньої і повітряної транспортної інфраструктури для комерційного перевезення вантажів. 

[minidivider color=”orange” width=”20%”]

«Такими діями, які несуть ознаки відвертої диверсії і суперечать інтересам держави, Укрзалізниця кладе на коліна усі наші підприємства, ставить під загрозу спроможність і загалом подальшу діяльність ОТГ Сторожинецького району, – зазначають голови Чудейської, Сторожинецької, Красноїльської ОТГ у своїх офіційних зверненнях, направлених цими днями в Офіс президента, Верховну Раду, Кабінет міністрів, Міністерство розвитку громад та територій. –

Призупинення роботи станції Мажиріччя призведе, окрім всього, до того, що напередодні опалювального сезону школи, лікарні, дитячі садочки, інші соціальні установи залишаться без твердого палива, оскільки за відсутності автомобільних доріг дрова і вугілля можна доставити у район тільки залізницею через станцію Межиріччя».

Варто наголосити, що йдеться про територіальні громади, переважна більшість населення яких складають етнічні румуни. До негативних економічних наслідків, що виникли через непродумані рішення Укрзалізниці, можемо отримати загострення міжнаціональних питань на фоні погіршення соціальної ситуації в прикордонному регіоні. 

ДП «Сторожинецький лісгосп» сподівається на позитивне вирішення спричиненого Укрзалізницею виробничого конфлікту і на те, що станція Межиріччя у селі Чудей надалі працюватиме у штатному режимі на користь економіці і життєдіяльності Сторожинецького району.

Загалом у Чернівецькій області АТ «Укрзалізниця» цього року закриває ще 12 залізничних станцій, які вважає малодіяльними і неприбутковими. Про це керівництво УЗ офіційно повідомило Чернівецьку облдержадміністрацію. 

«Припинення вантажних операцій на зазначених станціях, у тому числі на станції Межиріччя, це, по суті, крах економіки нашої області, що неприпустимо, тим більше при проведенні реформи місцевого самоврядування. Буде паралізована діяльність багатьох підприємств, у тому числі бюджетоутворюючих і стратегічно важливих. Про це ми неодноразово інформували центральні органи влади», – зазначає начальник управління інфраструктури Чернівецької ОДА Володимир Трепко. 

Проте позиція обласної виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, схоже, не цікавить Укрзалізницю. На станціях Вашківці, Вижниця, Кострижівка, Веренчанка, Заставна, Кіцмань та Карапчів вже розпочата процедура закриття для виконання комерційних операцій, пов’язаних з перевезенням вантажів.

Джерело: Сторожинецький держлісгосп

Категорія: Важливо Новини району
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ