Краєзнавці Сторожинеччини взяли участь у конференції «Моя Батьківщина – Україна»

Наприкінці минулого тижня юні науковці Сторожинецької ОТГ презентували свої краєзнавчі дослідження на щорічній обласній конференції Всеукраїнської краєзнавчої  експедиції  учнівської  молоді «Моя Батьківщина – Україна». 

Метою конференції є вдосконалення змісту та форм виховної роботи, формування національної свідомості шляхом залучення дітей та молоді до активної пошуково-дослідницької діяльності з вивчення історії, традицій, культурної спадщини рідного краю. Юні дослідники захищали свої пошукові роботи за різними краєзнавчими напрямами.

В секції «Духовна спадщина мого роду» пошукову роботу про життєвий шлях першої жінки-лікаря Австро-Угорщини Софію Окуневську, яка проживала в Сторожинці, презентував вихованець гуртка «Історичне краєзнавство» Сторожинецького ЦДЮТ Гаврилюк Кіріл (керівник Гаврилюк Тетяна Іванівна). Юний краєзнавець дослідив цікаві факти про громадську, політичну та літературну діяльність лідера жіночого руху, її вклад у розвиток медицини, природничих наук та культури буковинського краю. 

В секції «Із батьківської криниці» вихованка гуртка «Географічне краєзнавство» ЦДЮТ, учениця Старожадівського НВК Мотрюк Маріанна (керівник Драганчук Світлана Степанівна) разом з пошуковцями експедиційного загону дослідили і презентували на розгляд різновиди данців, які панували на території с. Стара Жадова, їх колорит; традиційно-побутову культуру жителів села.

В секції  «Музей – історія жива»  вихованка гуртка «Юні музеєзнавці»  Сторожинецького ЦДЮТ, учениця Костинецького НВК Крушніцька Анастасія  (керівник Даскалюк Людмила Дмитрівна) разом зі своїми колегами вивчали та  презентували матеріал про життєвий і творчий шлях Омеляна Мафтейовича Савки, заслуженого артиста України, який родом із сільської глибинки, але своєю творчістю прославив село Костинці, а ім’я його звучало за межами України.

В секції «Географія рідного краю», учениця Банилово-Підгірнівської гімназії Марфічук Таїсія (керівник Карпюк Настасія Василівна) досліджувала унікальний ландшафтний об’єкт села Банилів-Підгірний «урочище Каміння», його рідкісні види рослин і тварин.

Перш ніж потрапити на конференцію, подолано нелегкий шлях краєзнавчих досліджень. Опрацьовано  багато літературного матеріалу. Юні краєзнавці мали змогу крок за кроком, достовірно просуватись дорогами нашої історії, аналізувати події, пізнавати, відкривати, захоплюватися, проходити стежками Буковини та відкривати для себе нову інформацію.

Оцінювання конкурсних робіт відбувалося у два етапи. На першому, заочному етапі, оцінювання робіт проходило максимально до вимог положення. Очний – захист конкурсних робіт відбувався безпосередньо на обласній конференції «Моя Батьківщина – Україна». На цьому етапі оцінювали, в першу чергу, володіння матеріалом, вміння доповідача подати інформацію. 

Журі гідно оцінили всіх учасників, а найсильніші роботи та найкращих учнів було нагороджено грамотами Департаменту освіти і науки:

  • Гаврилюк  Кіріл  нагороджений  грамотою за ІІІ місце в заочному етапі (керівник Гаврилюк Т.І.);
  • Мотрюк Маріанна – ІІІ місце в заочному конкурсі; ІІІ місце за захист пошукової роботи (керівник Драганчук С.С.);
  • Крушніцька Анастасія – ІІІ місце в заочному конкурсі; ІІІ місце за захист краєзнавчої роботи (керівник Даскалюк Л.Д.);
  • Марфічук Таїсія  – ІІІ місце в заочному конкурсі (керівник Карпюк Н.В.).

Джерело: методист Сторожинецького ЦДЮТ Унгурян Тетяна

Категорія: Культура
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ