Взаємодія батьків та дітей під час карантину: тема чергового вебінару, проведеного у Сторожинецькій районній бібліотеці

24 квітня 2020 року відбувся вебінар на тему «Взаємодія батьків та дітей під час карантину», організований Українським народним домом та ЧОГО Комітет виборців. Спікером вебінару була Галина Єрема – керівник Вижницького офісу МПР “Центр правової інформації та консультації”, ЧОГО “Комітет виборців”.

Tyre Center Сторожинець

Нагадаємо, що попередньо  з початку карантину організацією вже проведено декілька вебінарів з питань, що турбують населення:

Надалі колектив ЧОГО Комітет виборців спільно з Українським народним домом проводитимуть ще декілька вебінарів, темами яких можуть бути запропоновані кожним бажаючим його відвідати. Тож пишіть у коментарях, що  б ви хотіли обговорити.

Під час сьогоднішнього вебінару спікер роз’яснила такі важливі аспекти взаємодії батьків та дітей під час карантину:

 1. Діти дуже емоційно прив’язані до батьків, то ж не впадайте в паніку щодо короновірусу і пояснюйте усе.
 2. Діти молодшого шкільного віку мусять лишатись тільки з дорослим.
 3. Якщо йдеться про дитину молодшого шкільного віку, то вона не може залишатися сама. Так само дитина підліток не може доглядати за молодшою від себе. У неї ще не сформована відповідальність, а увага може відволіктись на якусь забавку і буде втрачено контроль за малечею. Єдина адекватна порада у такій ситуації – знайти дорослу людину з числа рідних, чи знайомих, яка могла б доглянути дитину.
 4. Перевірте дітей на відповідальність і залиште їм цікаві завдання. Повернувшись додому перевірте його виконання.
 5. Якщо ж доведеться залишати вже старшу дитину саму, то тут батьки повинні розуміти, на скільки дитина вміє сама себе зайняти. Якщо у неї ще немає такої здатності, тоді вона ще не підросла і не можна її залишати. Якщо ж вже достатньо розвинута – то в сучасному світі у дітей достатньо розваг.
 6. Крім того, дитині треба дати якісь завдання (помити посуд, полити квіти тощо). Навіть, якщо вона не захоче зробити цього, то буде відчувати цей обов’язок і він буде червоною ниткою проходити через її день. До того ж, завдання будуть підштовхувати дитину шукати альтернативні заняття, щоб не виконувати цих обов’язків. У цьому головне, щоб у дітей було відчуття наповненості, значимості дня, відчуття якихось перемог.
 7. Карантин для дитини – це стрес, бо вона буде переважно перебувати у замкнутому просторі і з купою обмежень. Тому дітей треба виводити гуляти, де не має великого скупчення людей.
 8. Добре зважте чи брати дітей з собою на роботу.

Поради для батьків щодо організації навчання та відпочинку дітей під час карантину:

 • Ранок нехай починається як зазвичай у робочі дні. Організуйте сніданок, вранішні гігієнічні процедури, ранкову гімнастику. Це дисциплінує дитину і вас.
 • Плануйте день разом із дітьми. Розподіляйте час таким чином, щоб робота (читання, виконання завдань і вправ) та відпочинок були в співвідношенні 40 хв. занять / 20 хв. відпочинку. Обов’язково слідкуйте, щоб діти не залишалися надовго без активного відпочинку.
 • Учіть дітей плануванню: на аркуші паперу записуйте обов’язкові справи, які треба виконати, а також розробіть спеціальну систему заохочення. Нехай діти пишаються своїми виконаними справами.
 • Слідкуйте за графіком освітнього процесу, не допускайте відставання, адже надолужити прогаяне буде важче.
 • Допоможіть вашій дитині, якщо у неї щось не виходить, підтримайте.
 • Хваліть дітей за виконану роботу. Діти завжди націлені на конкретний результат.
 • Провітрюйте кімнату, створіть умови для активного руху: нехай діти рухаються під музику, танцюють, роблять гімнастичні вправи, дихальну гімнастику.
 • Дозволяйте у визначений час спілкування онлайн. Лист або дзвінок другу та вчителю стане в нагоді. Приємне спілкування й корисна порада допоможуть вирішити будь-яке завдання.
 • Пам’ятайте, що вчителі завжди готові поспілкуватися з вами та вашими дітьми в різний спосіб, надати консультацію чи практичну допомогу.
 • Звертайте увагу на домашні завдання як навчальний інструмент до самостійності, а не покарання.
Охорона Тигр
Категорія: Суспільство
Сторожинець.info
МЕНЮ

КОНТАКТИ